Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Angående ønskeliste

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Angående ønskeliste

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Angående ønskeliste

  • Dette emnet har 13 svar, 7 deltakere, og ble sist oppdatert 12 years ago av Gjest_M01.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 36
    Replies: 684
    Pfefferkorn
    17. okt. 2012 kl. 21:45 #10197

    Det har seg slik at jeg og min kjære fortsatt bare leier leilighet i Oslo. Vi har planer om å kjøpe, men tidligst etter bryllupet.

    Vi føler at vi har et lite dilemma når det kommer til ønskeliste. Vi har ikke ønsker om å fylle opp den lille leiligheten vi nå har med ting som vi ikke har plass til, selv om det jo finnes ting vi både trenger eller rett og slett bare ønsker oss.

    Vi tenkte derfor å evt bare skrive at vi ønsker oss penger. Men kan det være lurt å sette opp noen ønsker fra butikker og etc? Vet jo at noen synes det å gi penger er litt upersonlig. Selv er jeg ikke av denne oppfattelsen, men vet at det finnes noen som har det.

    Hva synes dere?

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 29
    Replies: 951
    sivmaren
    17. okt. 2012 kl. 21:53 #161651

    Jeg synes det er helt ok å ønske seg penger!

    Det gjorde vi også, og derfor ble det også vennefest på oss 😃

    Å ønske seg et bidrag til ny bolig må jo være genialt 😀

    Settings
    Topics: 64
    Replies: 1674
    Gjest_M01
    17. okt. 2012 kl. 21:59 #161652

    Vi leier også pr dags dato, noe av grunnen til at budsjettet er lavt ift andre. Jeg synes det er ufint å skrive penger på ønskelisten. Bidrag til leilighet, bryllusreise, oppussing etc – helt greit. Da går det til noe anney enn dopapir på Kiwi. (satt på spissen).

    Hos oss blir det klassiske kjøkkenting, bidrag til leilighet og gavekort, og litt sengetøy og annet i en lavere prisklasse. Hos oss er leilighet første prioritert etter bryllupet, leie i oslo er et ikke-alternativ i lengden. :s

    Settings
    Topics: 36
    Replies: 684
    Pfefferkorn
    17. okt. 2012 kl. 22:07 #161653

    Bidrag til bolig og bryllupsreise er jo en fin ting å skrive i invitasjonene da.

    Martine: Nei, leie i Oslo i lengden blir lite aktuelt for oss gitt. Så vi er jo på en måte allerede igang med å sjekke boligmarkedet. Sjekke ut hvilke områder vi kunne tenke oss å bosette oss.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 64
    Replies: 1674
    Gjest_M01
    17. okt. 2012 kl. 22:14 #161654

    «sivmaren» wrote: Jeg synes det er helt ok å ønske seg penger!

    Det gjorde vi også, og derfor ble det også vennefest på oss 😃

    Å ønske seg et bidrag til ny bolig må jo være genialt 😀

    gavene finansierer bryllup nr.2?

    Da setter du opp bidrag til leilighet og ikke penger. Det er nesten det samme, men md en annen swung. Det siste man ønsker som vert er å fremstå som man tar inngangspenger til eget bryllup.

    Ps. Kontonumme i innbydelsen er fyfy hos de aller fleste.

    Settings
    Topics: 64
    Replies: 1674
    Gjest_M01
    17. okt. 2012 kl. 22:32 #161655

    Men du pfefferkorn siden vi deler samme bosituasjon mht å leie fremfor å eie; møtter dere ogsp mange hevede øyebryn pga bryllupet kommer før boligkjøp?

    Jeg har nemlig den oppfatningen av at mange stusser over rekkefølgen og mener ikke akkurat at vi scorer voksenpoeng av å svi av 80 på en fest.

    Settings
    Topics: 36
    Replies: 684
    Pfefferkorn
    17. okt. 2012 kl. 22:55 #161656

    «Martine» wrote: Men du pfefferkorn siden vi deler samme bosituasjon mht å leie fremfor å eie; møtter dere ogsp mange hevede øyebryn pga bryllupet kommer før boligkjøp?

    Jeg har nemlig den oppfatningen av at mange stusser over rekkefølgen og mener ikke akkurat at vi scorer voksenpoeng av å svi av 80 på en fest.

    Ja noen reaksjoner er det rundt det. Men samtidig virker det litt som de forstår det også, men det kan jo være fordi vi har fortalt folk at vi også ønsker oss barn og vi trenger assistert hjelp (inseminasjon/IVF) for å oppnå dette, så vi tar liksom alt litt bakvendt egentlig. Så i våre øyne tar vi de «rimeligste» utgiftene først 😂 , for å så investere penger i bolig 😃

    Men fortsatt føler jeg at vi får både litt dømmende blikk og kommentarer.

    Settings
    Topics: 64
    Replies: 1674
    Gjest_M01
    17. okt. 2012 kl. 23:12 #161657

    Naa skal ikke jeg snakke om ting jeg ikke vet noe om, men lykke til paa den veien. Da er det godt aa være gift – blaaser i de som mener ekteskap er det samm som samboer. Man har en annen trygghet.

    Synes det var en befrielse aa høre om andre som velger noe av den samme rekkefølgen. I vaar krets eier nemlig praktisk talt alle, og spesielt fra min kommende mann sin bror føler jeg vibbene paa at dette er unødvendig. Svigermor er ogsp veldig oppspillt paa at gjeld etter bryllupet skal vi ikke ha, enig i den men. :-$

    Settings
    Topics: 29
    Replies: 951
    sivmaren
    18. okt. 2012 kl. 07:11 #161663

    «Martine» wrote:

    sivmaren wrote:
    Jeg synes det er helt ok å ønske seg penger!

    Det gjorde vi også, og derfor ble det også vennefest på oss 😃

    Å ønske seg et bidrag til ny bolig må jo være genialt 😀

    gavene finansierer bryllup nr.2?

    Da setter du opp bidrag til leilighet og ikke penger. Det er nesten det samme, men md en annen swung. Det siste man ønsker som vert er å fremstå som man tar inngangspenger til eget bryllup.

    Ps. Kontonumme i innbydelsen er fyfy hos de aller fleste.
    Ja vi ønsket oss penger og gavekort.

    I og med at det ble ganske kostbart å gifte seg i Kroatia, ønsket vi oss et pengebidrag.

    Vi fikk en del og dermed kunne vi også feire med vennene våre 😃 (Dette ble avklart etter Kroatia-turen.)

    Så det stemmer ja, at deler av vennefesten finansieres av pengebidragene vi fikk av vår familie i bryllups-presang.

    Settings
    Topics: 25
    Replies: 400
    BrudAug2013
    18. okt. 2012 kl. 07:21 #161664

    Har inntrykk av at mange (hovedsaklig blant den eldre generasjonen) ikke liker å gi penger som kan «fly ut av vinduet», men dersom man øremerker dem til f.eks. bolig og bryllupsreise så er det liksom litt mer legitimt.

    Men jeg tror det er lurt å ha noen småting á la kjøkkenting, lysestaker, vaser, fotoutstyr, turutstyr osv for de som ikke synes det er noe særlig å gi penger. Men da er det nok lurt å se seg ut spesifikke varer og oppgi fullt produktnavn, farge, størrelse o.l. så man slipper å få noe som ikke er deres smak. Eller gavekort på spesifikke butikker.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 12
    Replies: 138
    linef
    18. okt. 2012 kl. 07:34 #161665

    Vi har todelt ønskeliste;

    Bidrag til reisekontoen, da vi er veldig glad i å reise og har det meste etter 16 år som samboere.

    Alternativt har vi lagt ut en ønskeliste, som er noe begrenset, nettopp fordi vi har alt vi trenger etter alle disse årene.

    Settings
    Topics: 6
    Replies: 33
    majo
    18. okt. 2012 kl. 07:56 #161666

    Kunne godt tenkt meg penger til bryllupsreise eller oppussing, men det hadde ikkje blitt godt mottatt her:/

    Så blir nå det vi samler på og nye ting vi skal begynne å samle på!

    Settings
    Topics: 18
    Replies: 114
    Mizzi
    18. okt. 2012 kl. 08:35 #161668

    Etter 9 år som samboere så sier det sg selv at vi har det meste vi trenger. Og ved å ønske oss gavekort i ulike butikker forplikter vi å kjøpe nå der innen ett år ell noe. UAKTUELT. for plutselig får vi veldig mye i en butikk. Ønsker ikke å begynne å samle på noe nytt da vi har alt av bestikk/kopper/fat/glass til hverdags OG til finere anledninger…

    Vi skal ønske oss bidrag til fotograf, for å få den fotopakka vi har lyst på. Samtidig så vet de at vi SNART skal kjøpe ny bolig, blir ikke før barn nr 2 melder sin ankomst da, men etter bryllupet er det fritt frem for nr 2 å komme.. 😂

    Settings
    Topics: 64
    Replies: 1674
    Gjest_M01
    18. okt. 2012 kl. 11:16 #161680

    «Majo» wrote: Kunne godt tenkt meg penger til bryllupsreise eller oppussing, men det hadde ikkje blitt godt mottatt her:/

    Så blir nå det vi samler på og nye ting vi skal begynne å samle på!

    slik det er hos de aller fleste, jeg kommer hvertfall til aa gaa veldig stille i dørene angpende vaart leilighetsønske, selv om jeg vet at bryllupet vaart kommer til aa gaa i pluss. Først og fremst pga foreldre gavene. Inngangspenger fella er jeg ikke villig til å gå i. :tullerdu:

    Et kjempetips som har kommet opp paa forumet her tidligere er gavekort hos Elkjøp. Passerogsaa utmerket for de fleste brudgommer. Der har de jo masse som både er kjekt og ønskelig for de aller fleste.

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search