Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

betale overnatting til gjestene??

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / betale overnatting til gjestene??

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / betale overnatting til gjestene??

  • Dette emnet har 15 svar, 12 deltakere, og ble sist oppdatert 16 years ago av lindakbj.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 7
    Replies: 24
    sommerstemning
    20. feb. 2009 kl. 19:28 #588

    når jeg leser i bryllupsmagasiner virker det som om det er helt vanlig at brudeparet betaler for overnatting på hotell for gjestene som kommer tilreisende… for vår del vil det faktisk bli hele min familie, med søsken,tanter, bestemor,foreldre, søskenbarn. har ganske mange tanter og onkler. og i tillegg til dette kommer jo ale vennene våre da.

    er det noen her so skal betale overnatting???

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 133
    Replies: 2765
    Jannicke
    20. feb. 2009 kl. 19:35 #18135

    Hehe… da måtte vi tatt lotto gevinsten to ganger tror jeg. Av 55 gjester er det minst 25-28 av dem som skal ha hotellovernatting , så det hadde aldri vi klart. Mange av dem ønsker også å være her lenger grunnet familie og venner som bor her.

    Så svaret hos oss er klart nei 😀

    Settings
    Topics: 13
    Replies: 545
    Culli
    20. feb. 2009 kl. 19:47 #18136

    De tilreisende gjestene har enten hytter selv i området eller de skal bo i et av husene vi eier. De ordner seg selv og vi har ikke noe jobb med det. Koslig at de har anledning til å være noen dager når vi først treffer, men vi hadde så absolutt ikke hatt økonomi til å betale hotellovernatting for alle.

    Settings
    Topics: 201
    Replies: 19922
    Trone
    20. feb. 2009 kl. 19:55 #18137

    Nei helt ærlig, det er ikke vanlig i Norge i det hele tatt. Slike artikler som det er noe stort tull! Det finnes mange brudepar som ikke vet noe særlig om bryllup før de skal gifte seg selv og dette er jo artikler som er å få fnatt av!

    Tror faktisk gjestene hadde reagert mer om de hadde fått gratis overnatting, enn om de måtte betalt det selv.

    Men for all del. Dersom brudeparet vil betale det, så er det jo opp til de. Men som sagt, det er ikke normalt.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 7
    Replies: 403
    Randi
    20. feb. 2009 kl. 20:38 #18139

    Vi ha kun sagt til to venne par som kommer ifra utlandet at vi skal finne overnattingsplass til de enten i vår leilgihet eller hos foreldre da, vi vett de ikke har råd til å komme dersom de også skal betale overnatting. Men alle andre må ordne seg selv, vi har jo ikke råd til å betale hotell for gjestene våre kjære folk det blir jo vanvittig mye penger….

    Settings
    Topics: 49
    Replies: 139
    robju
    20. feb. 2009 kl. 20:45 #18140

    huff.. dette høres sikkert kjipt up men.. vi har egenandel til gjestene våre.. 400 kr for to netter og mat… 😳

    Settings
    Topics: 118
    Replies: 2914
    katrine
    20. feb. 2009 kl. 21:56 #18148

    Nei det er ikke kjipt i det hele tatt. Det er dyrt og gifte seg og noen tilltak må man jo gjøre for å få ting til å gå rundt :mrgreen:

    Settings
    Topics: 4
    Replies: 54
    LilleVille
    20. feb. 2009 kl. 22:18 #18150

    Vi snakker om å leie, men det kommer litt ann på pris, ellers plasserer vi så mage vi kan rundt hos familien min i DK. De som har råd vil selv bestille hotell

    Settings
    Topics: 27
    Replies: 721
    stine.fabulesa
    21. feb. 2009 kl. 13:54 #18186

    Hele min side av selskapet kommer ned og er avhengig av hotell eller overnatting. Vi har reservert alle rommene på gjestgiveriet, og fire hytter i området; og så i inbydelsene la vi ved et ekstra kort som det stod

    «Vi har reservert 1 rom à 1500 kr på Gjestgiveri, s.u. dersom du/dere ikke ønsker rommet»

    el

    «Vi har reservert rom i hytte à kr 150 på Oddane sand Camping. S.U. dersom du/dere ikke ønsker rommet»

    Vi ønsket å gi dem et tilbud til overnatting, men det er helt opp til dem om de vil benytte seg av dette. Vi har også sagt i fra om prisen.

    Så langt har de som har takket ja, også takket ja til ovenattingen. Bare et vennepar som heller har booket seg inn på hotel inne i Larvik for natten fordi de må reise ganske langt- i stedet for å bo i hytte med fire andre.

    Da vi bestile tid og sted på Gjestgiveriet sa de at dersom vi booket alle rommene, ville vi få et ekstra rom (som normalt bare var til overnattingsgjestene) hvor de eldre kan sette seg ned og slappe av.

    Siden vi ordnet rommene tenkte vi at vi kunne booke hytter også… Det blir litt ekstra arbeid med å få rokkert gjestene rundt på hyttene men tror det skal gå fint- liker sånt arbeid 🙂

    Settings
    Topics: 22
    Replies: 243
    esr
    21. feb. 2009 kl. 14:25 #18187

    Det hadde vi aldri hatt råd til. Skulle gjerne gjort det, siden 90% av våre gjester reiser langt, men da hadde vi måtte spare i minst 5 år til.

    Har dog ordnet privat overnatting til våre søstre, og til ett vennepar som kommer fra utlandet.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 201
    Replies: 19922
    Trone
    21. feb. 2009 kl. 14:27 #18188

    Vi har også en del venner som kommer langveis i fra, så vi tenkte å sjekke rundt om prisene på hotellrom når man booker mange rom. Er jo verdt ett forsøk da 🙂 Men gjestene skal betale det selv ja.

    Settings
    Topics: 22
    Replies: 243
    esr
    21. feb. 2009 kl. 14:32 #18190

    «Trone» wrote: Vi har også en del venner som kommer langveis i fra, så vi tenkte å sjekke rundt om prisene på hotellrom når man booker mange rom. Er jo verdt ett forsøk da 🙂 Men gjestene skal betale det selv ja.

    Siden de aller fleste hos oss reiser med fly og må sove to netter her er Coop hotellkupp en glimrende deal! Man får bra hotell til 1500 kr for to netter, vet ikke om man får det mye billigere enn det?

    Settings
    Topics: 201
    Replies: 19922
    Trone
    21. feb. 2009 kl. 14:44 #18192

    «esr» wrote:

    Trone wrote:
    Vi har også en del venner som kommer langveis i fra, så vi tenkte å sjekke rundt om prisene på hotellrom når man booker mange rom. Er jo verdt ett forsøk da 🙂 Men gjestene skal betale det selv ja.

    Siden de aller fleste hos oss reiser med fly og må sove to netter her er Coop hotellkupp en glimrende deal! Man får bra hotell til 1500 kr for to netter, vet ikke om man får det mye billigere enn det?

    Ja, er det vi har tenkt å sjekke ut, når den tid kommer da 🙂 Er jo en stund fremover da, hehe!!

    Settings
    Topics: 22
    Replies: 243
    esr
    21. feb. 2009 kl. 14:47 #18193

    Er ikke så lenge igjen for oss! 😯

    Har vært lite aktiv her i det siste, får litt sjokk av å se tickeren min gitt! 😂

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 11
    Replies: 326
    sophus
    21. feb. 2009 kl. 15:51 #18200

    heldigvis har vi plass til over halvparten av gjestene for hele helgen. Noen blir spurt om en symbolsk sum, dv 200 kr per stk. Min far og hans kjæreste og den siden av familien bor heldigvis på et hotell i nærheten. hehe

    Settings
    Topics: 20
    Replies: 3984
    lindakbj
    21. feb. 2009 kl. 15:53 #18202

    Me ska ikkje betala for gjestane, dessuten e da 3 mil t nærmaste hotell….

    Men mesteparten av min familie bur her, så då får me plassera di rund omkring, har plass t ein del folk her hos oss og, kjeme godt med å ha ei campingvogn i hagen 😉

    Heldigvis så e da amcar entusiasta, dei av vennene våre så kjeme langveisfrå, så dei «tar jo med seg» soverommet sjøl. Di har van alle sammen 😉

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search