Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Dikt/fortelling som passer i en vielse

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Dikt/fortelling som passer i en vielse

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Dikt/fortelling som passer i en vielse

  • Dette emnet har 2 svar, 3 deltakere, og ble sist oppdatert 12 years ago av lillepernille.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 8
    Replies: 14
    Bridezilla2014
    15. mar. 2013 kl. 20:46 #10720

    Hei

    Etter litt frem og tilbake, mye lesing på nettet og en liten runde med oss selv tror vi at borgerlig vielse gjennom Unitarforbundet kan passe oss perfekt! En av de tingene vi liker er at vi i stor grad kan velge innholdet i vielsen selv (foruten selve vigselsteksten selvfølgelig..).

    Vi tenker å ha en nokså tradisjonell vielse når det kommer til pynt av lokalet, at pappa skal følge meg frem, vil vil ha musikalske innslag og noe diktlesning eller lignende. Akkurat nå er det valg av tekst som skal leses opp vi tenker mye på..

    Det er vanskelig å finne en tekst som passer syns vi og håper derfor folk kan komme med eksempler og forslag

    Vi ønsker at teksten skal være norsk (kan være oversatt fra andre språk), at den ikke skal inneholde religiøse elementer og at den skal ha et innhold som passer til en vielse.. Det kan være dikt eller en god fortelling (kan være humoristisk, i eventyrform eller annet).

    Håper noen kan hjelpe oss med dette 🙂

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 64
    Replies: 1674
    Gjest_M01
    15. mar. 2013 kl. 21:58 #169691

    Samme som oss det. Men jeg sniker inn Kjærlighetens høysang kun for min egen del siden jeg har et behov for at det er noe religiøst innhold.

    Men jeg tror jeg hadde snakket med den som skal vie dere jeg, det står jo et dikt på hjemmesiden. V har ennå ikke snakket med Sunniva om vår vielse, men jeg er spent på hvordan dette faktisk blir.

    Settings
    Topics: 9
    Replies: 154
    lillepernille
    15. mar. 2013 kl. 23:53 #169694

    Jeg ville også snakket med vigsleren. Han/hun har helt sikkert noen gode forslag der. Vi skal vies av humanetisk forbund, og etter hva jeg har forstått skal han ut i fra en samtale oss komme opp med noen bevingede ord. Og det holder for oss, vi vil egentlig gjøre den delen ganske kort. I tillegg har vi planer om musikk når jeg kommer inn, en sang/musikk underveis og en når vi er ferdige. Når det gjelder musikken har jeg kommet frem til noen stykker/sanger jeg kunne tenke meg, men bør bestemme hvem som skal gjøre det.

    Martine, så morsomt st dere skal vies av Sunniva da, hun virker som en kul dame. Har snakket med henne på telefon et par ganger, men dessverre passet det ikke for henne den aktuelle dagen. 😀

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search