Dyrt med plass med skjenkebevilgning?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Dyrt med plass med skjenkebevilgning?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Dyrt med plass med skjenkebevilgning?
- Dette emnet har 12 svar, 7 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av
LilleLavendel.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 9Replies: 2520. jun. 2010 kl. 18:34 #5153
Vi har veldig lyst til å feire på en herregård i lokalområdet vårt her, og der er det skjenkebevilgning, men hva vil det egentlig si? hvor dyrt kan det bli når man er 90 stk til kaffe?
Topics: 55Replies: 4059Må dere kjøpe inn alkoholen selv? Eller tolker jeg det rett at dere må kjøpe det på herregården?
Skal ha festen selv på et sted som har sjekebevilning, og der er prisene som på byen for å si det sånn. Ta et alkoholfritt eksempel da ei glassflaske Cola ca 35,- & en bailyes rundt 50 kr. Det er de eneste eksemplene jeg kan gi, for det er alt jeg har drukket der,når jeg har vært der i forbindelse med andre ting.
sorry ikke verdens beste svar [smilie=aiwebs_005.gif]
Topics: 201Replies: 19922Først og fremst må dere jo sjekke om dere kan ta med dere alkohol selv. Da er det jo greit, for da blir det ikke så dyrt. 🙂
Noen enkelte steder som har skjenkebevilgning lar de som leier få ta med seg selv nemlig 🙂
Hvis dere ikke kan ta med selv, så kan det fort bli dyrt med 90 stykker [smilie=aiwebs_007.gif] La oss ta runde priser her, bare som ett eksempel;
En Bailyes kr 50 x 90 stykker = 4500 kr.. Og det er summen for BARE Baileysen. Så vil dere gjerne ha noe å drikke til forrett og hovedrett i tillegg? :skrekk:
Men sjekk først hva muligheter dere har! 😛
Topics: 9Replies: 2520. jun. 2010 kl. 19:30 #101231Trone: ohmygod ja du har helt rett….svindyrt da [smilie=aiwebs_016.gif] dæggern de får klare seg med vann asså 😂 😂
hmmm…….nei må vel ha det en annen plass hvis de ikke tillater å ta med alkohol selv gitt, kan ikke rane oss og gjestene, for fri bar blir det absolutt ikke med sånne priser*fnis*
Frøken
annonseTopics: 201Replies: 19922Topics: 55Replies: 4059MonaTheBride: Det er jo mange her inne som har hatt festen på plasser hvor en har måttet kjøpe alkohol på stedet, og der har gjestene betalt alkohol til til selve festen selv.
Tror Eriksson gjorde det slik, stemmer ikke det Trone? (var inne på hjemmesiden hennes nemelig)
Topics: 9Replies: 2520. jun. 2010 kl. 19:40 #101235Skal ringe dem i morgen å avtale møte med dem, og i mellomtiden skrive meg ei syk huskeliste med spørsmål som jeg kan hagle over dem på rundturen 😂 😎 gir ikke opp noe før jeg vet hvordan det er nei! Fant en plass til der det var fiiiint, men var jo skjenkebevilgning der og seff 🙄 😉 typical me [smilie=teeth.gif]
Topics: 201Replies: 19922«vanilla81» wrote: MonaTheBride: Det er jo mange her inne som har hatt festen på plasser hvor en har måttet kjøpe alkohol på stedet, og der har gjestene betalt alkohol til til selve festen selv.
Tror Eriksson gjorde det slik, stemmer ikke det Trone? (var inne på hjemmesiden hennes nemelig)
Jo, det stemmer 🙂 En ikke så uvanlig måte å gjøre det på 🙂
Topics: 11Replies: 560Vi skal ha festen på et sted hvor vi må kjøpe alkoholen der, det er selvsagt litt dyrt, men ikke helt hinsides synes jeg 🙂
Vi kommer til å ha musserende til velkomsten, alt gjestene vil ha å drikke til maten, avec til kaffen og to bonger til festen.
Vi får en slags bryllupspakke hvor mat, kake, drikke til maten, blomster osv er inkludert i prisen
og det blir 1600 per kuvert + ca 200 for to bonger.
Topics: 44Replies: 1077Fredrik og jeg skal ha bryllupet på samme sted som Eriksson hadde. Vi betaler 1200 kr per kuvert og det inkluderer 3 retters middag, aperitiff + ytterligere 4 1/2 glass vin per pers til middagen + kaffe/avec, lokale, servering, borddekking/pynting, garderobe, opprydding, vask osv. Vi trenger ikke å gjøre noen ting selv der inne og det føles som en rettferdig pris for et superflott lokale ☺
Frøken
annonseTopics: 196Replies: 150721. jun. 2010 kl. 11:51 #101343Vinene der vi skal ha bryllupet koster fra 300 – 420 kr flaska…!
Og disse koster fra 85 – 100 på vinmonopolet…… jeg syntes det er litt dyr pris å ta for dem jeg.. hehe.. 😉
Topics: 8Replies: 503Vi skal også ha festen et sted hvor det er skjenkebevilgning. Vi betaler 750 kr pr kuvert og da er velkomstdrink, hvitvin til forrett, 2 glass rødvin til hovedrett og kaffe avec inkl i prisen. Alkohol er som regel inkl i kuvertprisen på stedet. Det er helst drikka til baren som kommer til å koste og da er det er det jo mulig å gi noen bonger til hver gjest, noe vi kommer til å gjøre. Blir fort dyrt å spandere all drikka på folk..
Topics: 196Replies: 150721. jun. 2010 kl. 13:15 #101352«Bluebell» wrote: Vi skal også ha festen et sted hvor det er skjenkebevilgning. Vi betaler 750 kr pr kuvert og da er velkomstdrink, hvitvin til forrett, 2 glass rødvin til hovedrett og kaffe avec inkl i prisen. Alkohol er som regel inkl i kuvertprisen på stedet. Det er helst drikka til baren som kommer til å koste og da er det er det jo mulig å gi noen bonger til hver gjest, noe vi kommer til å gjøre. Blir fort dyrt å spandere all drikka på folk..
¨
Hvor mange bonger skal dere gi?
Jeg lurer også litt på dette… men tenkte at mineralvann var fritt… men vuderer også å si at mineralvann og vinen vi har til hovedrett er fritt.. og om de skal ha noe mer så må de betale.. hmm..
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.