Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Et lite spm. eller stort.

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Et lite spm. eller stort.

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Et lite spm. eller stort.

  • Dette emnet har 11 svar, 10 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av 07082010.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 12
    Replies: 121
    niva
    08. mar. 2010 kl. 13:21 #3708

    Hvis vi skal få dagslys til fotografering må vi ha vielsen rundt 11.30, men det blir jo litt tidlig.

    Er det mange som har/skal ha fotografering før vielsen?

    Også evt ta middagen rett etter, men litt familiefotografering imellom?

    Slik at man får velkomstdrink før vielsen liksom?

    kronglete dete men

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 301
    Replies: 2965
    sizza87
    08. mar. 2010 kl. 14:50 #82796

    Vi skal ikke ha fotografering før vielsen. Mest pga det at jeg har alltid drømt om at Morten ikke skal få se meg før jeg går ned kirkegulvet 🙂

    Har ei venninne som skal gifte seg nå snart, de skal ta bilder før vielsen. 🙂 Er jo noe man må velge selv.

    Hmm, velkomstdrink før vielsen??

    Settings
    Topics: 64
    Replies: 1419
    Sommerbrud2010
    08. mar. 2010 kl. 17:17 #82833

    Vi skal heller ikke ha fotografering før vielsen og grunnen til dette er samme som Sizza. Jeg vil absolutt ikke at Øyvind skal se meg før jeg kommer ned kirkegulvet. Personlig så kunne jeg ikke tenke meg å gjøre dette på noen som helst annen måte, men det er jo opp til hvert enkelt par 🙂

    Jeg tror hejorgen skal ta bilder før vielsen!?

    Velkomstdrink før vielsen har jeg aldri hørt om, men hvorfor ikke!?

    Settings
    Topics: 59
    Replies: 7239
    eriksson
    08. mar. 2010 kl. 20:16 #82854

    Vi er litt old-fashioned vi også, men vet er det flere her inne som har planer om å ta bilder før vielsen.. Fordelen er at man tar bilder når man ser best ut-hehe 😂 😂

    Har man lyst har man lov, og det inkluderer velkomstdrink før vielsen.. Så sier som sommerbrud2010, hvorfor ikke?!! 😃 😃

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 44
    Replies: 1077
    hejorgen
    08. mar. 2010 kl. 20:58 #82861

    «niva» wrote: Hvis vi skal få dagslys til fotografering må vi ha vielsen rundt 11.30, men det blir jo litt tidlig.

    Er det mange som har/skal ha fotografering før vielsen?

    Også evt ta middagen rett etter, men litt familiefotografering imellom?

    Slik at man får velkomstdrink før vielsen liksom?

    kronglete dete men

    Jeg vet ikke hva som føles rett for dere men dette er hvordan Fredrik og jeg skal ha det:

    Fredrik og jeg skal ta bilder før vielsen av mange grunner; blir billigere for oss, mindre dødtid for gjestene, mindre stress for oss + kanskje jeg klarer å la være å sippe nedover midtgangen hvis han allerede har sett meg.. kanskje 🙄 . Vi skal bare ta fotografbilder av oss to da det føles mest naturlig for oss, vi har ikke barn ellers ville vi garantert hatt de med på bildene. Så blir det vielse kl 16, og så en times mingling med musserende og frukt før middagen ca kl 17:30.

    Har heller ikke hørt om musserende før man går i kirken men som andre her sier; hvorfor ikke? [smilie=hihi.gif]

    Settings
    Topics: 22
    Replies: 416
    addi
    08. mar. 2010 kl. 21:25 #82866

    med tanken på dagslys er det nok lurt hvis dere ta fotograferingen før vielsen. Og det er jo opp til dere hvordan dere gjør det.

    Vi hadde fotograferingen rett etter vielsen. Fotografen kom til kirka og vi hadde planer om å ta gruppebilde utenfor kirken. Men pga regnværet tok vi det inni i kirka. Først en bilde med oss og familien, så en gruppebilde med alle gjester. Etter dette kjørte gjestene til selskapslokalet hvor dem fikk seg en velkomstdrikk mens vi tok flere bilder med fotografen. Heldigvis sluttet det å regne, slik at vi kunne ta bildene ned i fjerra som vi hadde ønsket.

    Vi var forresten ikke særlig gammeldags, min kjære fikk se meg hjemme før vi dro sammen til vielsen og vi gikk også sammen fram til altar. Det var nok bra, fordi jeg tok nok pusten fra ham da jeg kommet ned trappa og det var greit at vi begge fikk samle oss litt før det har blitt alvor

    Settings
    Topics: 12
    Replies: 121
    niva
    08. mar. 2010 kl. 21:40 #82870

    Takk for svar!

    Grunnen til velkomstdrink før vielsen er jo fordi vi skal ha vielsen i samme lokale som middagen, så mottakelsen blir på en måte før vielsen.

    Har vanskelig for å forklare ting egentlig.

    Settings
    Topics: 8
    Replies: 236
    Truckgirl
    08. mar. 2010 kl. 21:59 #82878

    Vi skal ikke ha vielsen før kl.15.30 (vi er 3. par den dagen…), så vi tar fotograferingen før vielsen. Ellers blir det så veldig sein middag.

    Settings
    Topics: 44
    Replies: 552
    camillaogtommy
    09. mar. 2010 kl. 08:03 #82919

    Vi skal fotograferes først! Dette er pga praktiske årsaker. Vi har vielse og fest på samme sted og for å slippe at gjestene skal gå rundt der i et par timer tar vi det først 😀

    Ville gjerne gjort det omvendt, men vi har også utevielse. Så hvis det er åpen himmel med masse regnvær er det greit å ta det først så hår og sminke er på riktig plass når bildene blir tatt 😀 Får jeg heller være litt «tatt av vinden» når det er vielse 😂

    Settings
    Topics: 44
    Replies: 1077
    hejorgen
    09. mar. 2010 kl. 13:43 #82962

    «niva» wrote: Takk for svar!

    Grunnen til velkomstdrink før vielsen er jo fordi vi skal ha vielsen i samme lokale som middagen, så mottakelsen blir på en måte før vielsen.

    Har vanskelig for å forklare ting egentlig.

    Vi skal også ha vielse og middag i samme lokale (faktisk i samme sal!). Men blir jo som ved en kirkelig vielse; folk skal jo reise dit, hilse på hverandre, samles og sette seg før vielsen starter, slik som man gjør i kirka. Ser ikke noen grunn til å ha mottakelse med musserende osv før de setter seg. Holder at toastmaster og/eller hovmesteren geleider folk til rett sal syns jeg :mrgreen:

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 57
    Replies: 534
    Stjerneklar
    09. mar. 2010 kl. 19:34 #83008

    Vi gifter oss 15.30 og middag 17.30 😜

    men skal klare å få bildene inni mellom 😃

    samme grunn som andre, han skal ikke se meg før…

    dette er veldig viktig for meg, men skjønner godt at folk tar det før..

    tenker innimellom at jeg skulle ønske det ikke var så viktig for meg 😜 hehe..

    så gjør det dere føler for 🤗

    Settings
    Topics: 16
    Replies: 359
    07082010
    09. mar. 2010 kl. 19:54 #83014

    Vi skal ta bilder før vielsen, og det er først og fremst for at vi skal ha vielsen og selskapet samme sted, og for at vi ønsker å være sammen med gjestene våre og skåle i champagne sammen med de rett etter vielsen. Fikk den glimrende ideen av hejorgen (og heldigvis syntes også samboeren dette var en skikkelig god idé 🙂 ). Vi skal til foto kl 14:00, vielse kl 16:00 (i strålende sol selvsagt) og middag rundt 18:00.

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search