Et lite tips til takkekortene
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Etter Bryllupet / Et lite tips til takkekortene
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Etter Bryllupet / Et lite tips til takkekortene
- Dette emnet har 12 svar, 7 deltakere, og ble sist oppdatert 11 years ago av
sivmaren.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 99Replies: 831
Nå har jeg ikke lest igjennom absolutt alle trådene her på forumet, så kan hende noen har tipset om dette før, men jeg gjør det nå uansett 🙂
Vi holder nå på å sende ut takkekortene i etterkant av bryllup og bryllupsfesten som var noen uker senere, og i den forbindelse ville vi også gi gjestene noen bilder fra bryllupet.
Ja de fleste hadde kamera selv (bortsett fra på bryllupsfesten vår der INGEN hadde med kamera, for alle tenkte at «alle andre har det med» – og viktigst av alt så glemte brudgommen kamera vårt… :skrekk: ).
Uansett; fra bryllupet i Wien så har vi nå kopiert opp x antall bilder som gjestene får. Vi har kopiert opp de bildene der gjestene selv er med på bildet. Det var litt jobb å plukke ut enkeltvis og til hver og en osv, men jeg mener det var verdt litt tid å bruke på. Bilder av oss (brudeparet) er trykket på takkekortet, og det er ikke det aller viktigste for gjestene, men bilder fra bryllupet og middagen der de selv er med, er litt morsommere å få for folk flest. Vi ba fotografen ta endel bilder av gjestene og ikke bare oss, så derfor har vi en del bilder som ikke bare er av brudeparet heldigvis.
Fotoalbum er dyrt (ihvertfall når man skal kjøpe 20 av de), så det vi har gjort er å kjøpe plastlommer på Clas Oholson. Her er det plass til 4 bilder i hver A4 plastlomme. Så har vi fylt disse med bilder (det blir en 10 – 12 bilder per gjest fra hele helgen), og så har vi tatt A4 papp i fine farger som bak og front og fester det hele sammen med en fin silketråd og sløyfe. Så har vi skrevet en personlig hilsen til hver enkelt på forsiden.
På denne måten får gjestene et lite minne av når de selv var i bryllupet (vi var jo borte en helg i utlandet), og så får de det enkelt og greit i lommer som de selv kan sette inn i en eller annen perm. Det er litt enklere og hyggeligere enn bare å legge ved bildene i en liten konvolutt da de fort blir bare lagt bort i en skuff.
Vi har sendt ut et par allerede og tilbakemeldingene er ihvertfall gode så jeg vil tro gjestene setter pris på det lille ekstra.
Frøken
annonseTopics: 13Replies: 761Topics: 66Replies: 6978Topics: 64Replies: 1674Super-duper tips! Vi er inne på noe av det samme nå som vi har en skikkelig fotograf tilstede hele dagen/kvelden. Men må bare innrømme at det blir enklere.
Men for en ide! Og spesielt siden dere var så få/spesielt utvalgte. :nååh:
Resten får vanlige takkekort eller?
Topics: 99Replies: 831«Martine» wrote: Super-duper tips! Vi er inne på noe av det samme nå som vi har en skikkelig fotograf tilstede hele dagen/kvelden. Men må bare innrømme at det blir enklere.
Men for en ide! Og spesielt siden dere var så få/spesielt utvalgte. :nååh:
Resten får vanlige takkekort eller?
Tenkte du på de som kun var på bryllupsfesten og ikke i selve bryllupet? De får et lite utvalg av bilder fra bryllupet og takkekort. Og det er ene og alene brudgommen sin skyld siden han glemte kamera ](*,). Det var uansett kun søsken og foreldre i bryllupsfesten her hjemme, og de har litt mer «lyst på» bilder av brudeparet enn våre venner og bekjente. Ihvertfall når det gjelder mer enn ett.
Topics: 64Replies: 1674Frøken
annonseTopics: 99Replies: 831Topics: 64Replies: 1674Topics: 201Replies: 19922Topics: 99Replies: 831Topics: 99Replies: 2760Topics: 29Replies: 951Frøken
annonse -
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.