Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Et par spørsmål

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Et par spørsmål

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Et par spørsmål

  • Dette emnet har 4 svar, 5 deltakere, og ble sist oppdatert 13 years ago av frøkenbrud.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 6
    Replies: 32
    ofelia
    09. jul. 2011 kl. 14:20 #7668

    Jeg har fått kjolen min nå og er veldig fornøyd. Bestilte den fra JK Wedding. Det jeg lurer på er… den er jo rimelig krøllete etter å ha blitt sendt i en liten pakke, hvordan får man rettet den ut? Er det damping på renseri som gjelder? Og hvor tidlig kan jeg gjøre dette? Kan jeg gjøre det nå og henge den i skapet i en kjolepose og så er kjolen like fin på bryllupsdagen, eller bør jeg vente til dagen før? Føler liksom jeg har nok å gjøre dagen før 😜

    Og så har jeg en stroppeløs kjole hvor det er fare for at det tyter ut litt valker under armene… vet ikke om dere skjønner hva jeg mener, men er ganske lett å få sånn i tubetopper og slikt. Er det noen måte man kan få vekk dette på? Tape f.eks?

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 66
    Replies: 6978
    Gitte
    09. jul. 2011 kl. 14:40 #130081

    Kjolen min er ferdig dampet hos skredderen når jeg henter den. Skal hente den om en ukes tid, og da er det 15 dager igjen til bryllupet. Kommer til å låne en manekeng-dukke på jobben slik at jeg får tatt den ut av posen og hengt den opp rett. Hvis du har slep på kjolen kommer du i hvert fall til å få en knekk i slepet der den knekkes ved oppheng dersom du lar den henge i posen.

    Det med valkene vet jeg ikke hva du skal gjøre med. Har litt samme problem selv, men har ingen planer om å gjøre noe med det.

    Settings
    Topics: 13
    Replies: 302
    Tullepia
    09. jul. 2011 kl. 17:25 #130082

    «Ofelia» wrote: Jeg har fått kjolen min nå og er veldig fornøyd. Bestilte den fra JK Wedding. Det jeg lurer på er… den er jo rimelig krøllete etter å ha blitt sendt i en liten pakke, hvordan får man rettet den ut? Er det damping på renseri som gjelder? Og hvor tidlig kan jeg gjøre dette? Kan jeg gjøre det nå og henge den i skapet i en kjolepose og så er kjolen like fin på bryllupsdagen, eller bør jeg vente til dagen før? Føler liksom jeg har nok å gjøre dagen før 😜

    Gratulerer med kjole!

    Det kommer litt an på hvilket stoff kjolen din er sydd av. Min er sydd i sateng og kan derfor strykes med strykejern hjemme. Hvis du er usikker bør du levere den til renseri, det er nok å anbefale.

    Etter stryking/damping bør den få henge fritt frem til bryllupsdagen (kanskje med et laken over seg for å hindre at støv kommer til). Med kjolepose risikerer den fort å bli krøllete igjen – særlig hvis du har slep. La slepet henge fritt så sant du kan.

    Og så har jeg en stroppeløs kjole hvor det er fare for at det tyter ut litt valker under armene… vet ikke om dere skjønner hva jeg mener, men er ganske lett å få sånn i tubetopper og slikt. Er det noen måte man kan få vekk dette på? Tape f.eks?

    Jeg ble anbefalt å ikke snøre kjolen for stramt øverst, det var da det ville tyte ut litt rundt brystene og under armene og sånn. Tyter det veldig mye uansett hvordan du snører er kanskje kjolen litt for trang, og du bør sjekke med en sydame om den kan tilpasses, eller ring en brudesalong og hør om de har noen gode råd.

    Håper alt ordner seg 😀

    Settings
    Topics: 6
    Replies: 61
    svensken
    18. jul. 2011 kl. 11:06 #130251

    Jeg henger på et par spørsmål i denne tråden.

    Tiden er nå inne for å begynne å prøve kjoler, noen spesielle ting jeg må tenke på? Noen gode tips?

    Hva bør man ha av tilbehør? (Hater å pynte meg, så dette kan bli interessant…)

    Hilsen en som er litt grønn på sånt….

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 3
    Replies: 11
    frøkenbrud
    18. jul. 2011 kl. 17:26 #130257

    «svensken» wrote: Jeg henger på et par spørsmål i denne tråden.

    Tiden er nå inne for å begynne å prøve kjoler, noen spesielle ting jeg må tenke på? Noen gode tips?

    Hva bør man ha av tilbehør? (Hater å pynte meg, så dette kan bli interessant…)

    Hilsen en som er litt grønn på sånt….

    Man trenger jo ikke å pynte seg så innmari mye når man har en brudekjole på seg. 🙂 Det er i alle fall min mening, men jeg vil absolutt anbefale sminke. Jeg er utdannet fotograf og har jobbet en del som bryllupsfotograf, og TRO MEG, det gjør seg MYE med litt sminke. Trenger ikke overdrive, men litt sminke pynter veldig. Også kan du jo ha et par enkle øredobber og kanskje et enkelt halssmykke. Har du en kjole som passer seg best uten halssmykke, kan du jo heller ha et armbånd.

    Min brudekjole tillater ikke smykke i halsen. Jeg kommer heller til å ha noen litt større øredobber og kanskje et armbånd. Jeg skal også ha en litt diskret tiara.

    Lykke til med å finne tilbehør! 😀

    God hilsen fra frøken brud.

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search