fikk akkurat et sammenbrudd
Hjem / Bryllupsforum / Og andre ting… / Skravleforumet / fikk akkurat et sammenbrudd
Hjem / Bryllupsforum / Og andre ting… / Skravleforumet / fikk akkurat et sammenbrudd
- Dette emnet har 11 svar, 8 deltakere, og ble sist oppdatert 14 years ago av
McBrud.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 35Replies: 180
Sitter her med tårene trillende nedover kinnene, hikster å klarer ikke roe meg helt.
da hjelper det å skrive for meg.
det hele startet for ca 15 mi siden , satt å så i bryllups permen min. kom over talene, altså hvordan de skal settes opp. å så står det brudens fars tale, å jeg bare begynner å gråte, det knytet seg i brystet mitt å tårene bare strømmet på. lå i fosterstilling i en periode å bare gråt.
pappa døde i 1999, det er jo maange år siden. min søster døde i 1998, å plutselig bare var de såååå langt borte. de skal ikke få ta del i den største dagen i mitt liv.
jeg sto i 5 min å bare stirret på bildene jeg har av dem på veggen å gråt bare mer å mer.
jeg skal bruke min søster sine sko på min store dag. de hun giftet seg i. så det er stas.
men vil ha med meg noe av min far sitt å den dagen, men finner ikke ut hva:(
når pappa døde så var jeg veldig tankefull på vist jeg noengang skulle gifte meg, hvordan det ville bli å ikke bli fulgt opp av pappa, men når jeg først ble forlovet 10.10.10 så var det helt naturlig å spørre mamma. så hun skal følge meg opp å det er jeg sååå stor å gla for.
men idag fikk jeg bare sånn tom følelse. familien min er så enormt liten.
det bare ramlet over meg hvor utrolig trist det er at de ikke er her å kan dele min glede sammen med meg.
nå er det jo bare 10 dager igjen til den store dagen, så det nærmer seg veldig. er kanskje derfor det plutselig slo meg at de ikke skal være der.
men det var helt ille hvordan det bare ble utløst såå mye sorg, å tårer av at jeg så ipermen at det sto brudens fars tale..
min kjæres pappa døde i 2007 å, så han har heller ingen fars figur i brylluppet vårt. det er bare såå trist.. [smilie=sign0150.gif]
jeg er verdens lykkeligste som har funnet drømmemannen å jeg gleder meg masse til å bli gift med han. men er bare litt rart å tomt det plutselig føltes at ikke de var her.
hva skjer på selve dagen da? når de ikke er der. hjeeelpes..
Topics: 550Replies: 1386020. apr. 2011 kl. 13:28 #127295Huff, kjenner at tårene mine også begynner å trille her, når jeg leser dette, for jeg forstår deg så utrolig godt og kan tenke meg hvor vondt du har det.
Min kjæres foreldre døde da han var 12 og 17 år siden og han er nå 38 år, så det er lenge siden, han mistet en av sine brødre i 2007. Selv mistet jeg min kjære søster i 1997, min far i 2001 og min bror i 2005. Vi kjenner på savnet og når jeg leser om tale fra brudens far, brudens dans med far osv, så kjenner jeg at jeg får en klump i halsen. Vi har begge to sittet og grått over våre kjære som er borte og vet med oss selv at vi kommer til å kjenne på det, på den dagen. Det er helt ubeskrivelig følelse når en tenker på det, men det er slik det må være, der er ingeting å gjøre med.
Det som trøster oss, og som jeg håper kan trøste deg, er at jeg tror at de vil følge med oss og være der på den store dagen. Det er jeg overbevist over. Tror ingen av dem ville vært den dagen foruten og derfor så er de der. Håper at du også kan ha den troen og at det vil hjelpe litt på.
Kjekt for deg å kunne bruke skoene til din søster. Selv har jeg ingting etter min søster, men for å få min far med, så bruker jeg den første ringen (på venstre hånd) som min far gav til min mor. Min kjære skal også bruke hans lommelur, noe jeg føler er veldig godt. Det er som er litt dumt, er at vi ikke har noe som vi kan få med av hans far, fra hans mor, skal jeg bruke en ring, som han arvet, som han har gitt videre til meg, etter at han fridde.
Jeg håper virkelig at du får en fin dag og at dette ikke legger en alt for stor demper på dagen for deg.
Varmer klemmer fra meg
Topics: 83Replies: 1103Frøken
annonseTopics: 201Replies: 19922Åååååh du da… :trist: :trist: :trist: :trist: Huff… Sender deg så mange klemmer du vil ha!!
Det er helt naturlig å føle sånn som du føler nå. Du er jo bare ett menneske du også :trist:
Og du har LOV å reagere på den måten du gjør, ikke vær redd for det!
Har dere noe fra fedrene deres som mannen din kan bruke på den store dagen deres?
Evt ha en ekstra brudebukett som dere kan legge på graven, dersom den er der dere skal gifte dere? Eller legge den ned senere?
Føler virkelig med deg
Topics: 33Replies: 1370Topics: 35Replies: 180Topics: 201Replies: 19922Topics: 550Replies: 1386024. apr. 2011 kl. 15:34 #127424Så godt å høre at det går bedre med deg nå og at du bare gleder deg til den store dagen din. 😀
Frøken
annonseTopics: 7Replies: 7424. apr. 2011 kl. 17:05 #127431Lykke til på dagen deres. Du skal nok se de er med deg likevel!
http://28magnoliaavenue.blogspot.com/
Topics: 22Replies: 205Kjenner meg igjen der. Pappa døde også i 1999 og farmor og bestemor i 2003. Vi skal gifte oss i kirken der alle de er gravlagt så etter vielsen går jeg og min kjære opp på graven og legger fra oss min brudebukett der. På farmor og bestemor sin grav tar vi ett par blomster som går igjen i brudebuketten og blomstene ellers. Jg kommer til å bestille to brudebuketter tenker jeg, så jeg kan ha en reserve til fotograferingen. Kanskje den ene blir litt mindre enn den andre, en miniatyr, men det vet jeg ikke enda.. Har jo litt tid på meg 😳
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.