Fruustrajoon!! arg.. ang gjesteliste!!!
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Fruustrajoon!! arg.. ang gjesteliste!!!
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Fruustrajoon!! arg.. ang gjesteliste!!!
- Dette emnet har 14 svar, 6 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av
Stjerneklar.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 57Replies: 53416. mai. 2010 kl. 18:42 #4635
jeg synes faktisk det er frekt når noen velger å sende en mld 5 dager før bryllupet med spørsmålet: » hvorfor er ikke «kaja» invitert i bryllupet?»
for det første har ingen noe med hvorfor ikke, greit nok,
om de tenkte å være grei, i tilfelle denne personen var glemt, så er det uannsett for sent 5 dager før, så man vinner nå ikke noe på å spørre om dette?!
åå, kjente jeg ble så paff over det spørsmålet nå?? hadde det vært for noen mnd eller uker siden, helt ok, men nå?? aarrrg… full i bryllupshormoner (finnes det?!) og stress..
likte dårlig å få det spørsmålet…
vi måtte bare sette strek en plass, så desverre har ikke alle venner som vi treffer på fest eller som vi var med når vi var mindre blitt bedt! for det er ikke lokale til det.. vi er allerede i overkant 🤦♀️
arg. noen som har opplevd noe lignende?? hva gjorde dere??
vet jeg overreagerte litt, men ble skikkelig satt ut!! synes det var frekt rett og slett
Topics: 55Replies: 4059Jeg hadde nok reagert på akkurat samme måte.
Og 5 dager før?? EHHH..hallooooooooooooo??!!?
Vi kommer nok til å få spørsmål om hvorfor ikke anna, marie og kathrine er invitert også vil jeg tro…..
Men vettu hva sier jeg bare ,et sted må en bare sette en strek, bryllup er dyrt. say no more:
I rest my case!
Topics: 72Replies: 931den hadde jeg bare ikke svart på. syns det er frekt ja. er litt lettere rysta over hva folk kan få seg til å si og gjøre i forbindelse med slike arrangementer…. 🙄
jeg har også hatt mine problemer, med folk som har bedt med seg barna sine. er så kjedelig.
vi skal ikke ha egne barn engang.
men svatre du på meldinga?? skulle ikke gjort det. for det første kunne de ringt, og for det andre så har de ikke noe med det!
Topics: 57Replies: 53416. mai. 2010 kl. 18:55 #95332Ja, jeg svarte.. dumme meg!!
ble bare så paff og da blir jeg av og til i sånn «forsvars-modus» så skulle bare latt hver..
men jeg sendte en mld og forklarte hvorfor jeg synes det var frekt, og var ikke meningen å være kvass, men kunne ikke skjønne hvorfor de skulle komme med noe slikt NÅ?
sambo stakker, han ble jo fra seg og sitter jo nå å vil innvitere… 5 dager før.. hva skal man si da, vi ber deg siden folk reagerer?! ha ha. nei vettu ka… godt å høre det ikke bare var jeg som synes det var frekt..!! ble både sint og lei meg ](*,)
hoho, ja det med barn er i alle fall frekt!! vettu ka!! lest ett par slike her inne og blir provosert..
her kommer ikke våre egne barn… det blir bare mer styr enn kos, og de får ikke noe ut av det alikevell.. Håper det løser seg!
Frøken
annonseTopics: 83Replies: 1103Vel.. synes kanskje ikke det er så frekt kanskje, da..
Det må gå ann å lure uten at det er nedlatende ment eller surt eller hva.
Kan jo hende denne personen nettopp traff på Kaja og hun fortalte hun ikke var invitert og denne sms-eieren bare lurte?
Puuuuuust rooooolig soon-to-be-bride 🙂
Jeg hadde kanskje ikke svart på samme måte om et år, men er ikke så stresset på bryllupet enda 😉 No affence…
Topics: 57Replies: 53416. mai. 2010 kl. 19:04 #95340hehe, nei men det er liksom det..
hadde de spurt for 2 uker siden, hadde det vært helt ok!!
selvfølgelig lov å lure, men 5 dager før bryllupet?! sukk.. ja, nei..
jeg hadde nok tenkt det samme som deg for bare noen mnd siden..
men å sitte med dårlig samvittighet, og en stresset kjæreste mangen mil fra meg,
ble liksom utrolig kjipt..
og denne vennen, er heller ikke min venn, så skjønner ikke hvorfor de ikke spurte min kjære.
vet ikke….. 🤦♀️
Topics: 55Replies: 4059«Stjerneklar» wrote: Ja, jeg svarte.. dumme meg!!
ble bare så paff og da blir jeg av og til i sånn «forsvars-modus» så skulle bare latt hver..
men jeg sendte en mld og forklarte hvorfor jeg synes det var frekt, og var ikke meningen å være kvass, men kunne ikke skjønne hvorfor de skulle komme med noe slikt NÅ?
sambo stakker, han ble jo fra seg og sitter jo nå å vil innvitere… 5 dager før.. hva skal man si da, vi ber deg siden folk reagerer?! ha ha. nei vettu ka… godt å høre det ikke bare var jeg som synes det var frekt..!! ble både sint og lei meg ](*,)
hoho, ja det med barn er i alle fall frekt!! vettu ka!! lest ett par slike her inne og blir provosert..
her kommer ikke våre egne barn… det blir bare mer styr enn kos, og de får ikke noe ut av det alikevell.. Håper det løser seg!
Håper inderlig at det løser seg! Haddejeg vært deg hade jeg ikke gjort unnatk på denne personen, hva om det da komme flere etter det igjen?? Skal man da bare gjøre unntak for unntak etter unntak?
viss du skjønte hva jeg mente nå?
Og det med barn,kommer vi å til å få også. gleder meg så absolutt ikke til den dagen kommer! :skrekk:
Topics: 57Replies: 53416. mai. 2010 kl. 19:09 #95346Sukk, nei det er jo det!!
vi har vel ca 30 gjester som det rett og slett ikke er plass til pga lokalet, og vi er allerede 100 stk.
Og disse venner er venner vi har lite med å gjøre, treffes på fest eller når det er forkjellige ting som skjer.
sukk, ble bare skikkelig kjipt!!
sukk, skjønner jeg godt!! håper det går fint!!!
kjekt med barn, for all del.. 😜 men ja 😃 finnes grenser og 😃
Topics: 55Replies: 4059«Stjerneklar» wrote: hehe, nei men det er liksom det..
hadde de spurt for 2 uker siden, hadde det vært helt ok!!
selvfølgelig lov å lure, men 5 dager før bryllupet?! sukk.. ja, nei..
jeg hadde nok tenkt det samme som deg for bare noen mnd siden..
men å sitte med dårlig samvittighet, og en stresset kjæreste mangen mil fra meg,
ble liksom utrolig kjipt..
og denne vennen, er heller ikke min venn, så skjønner ikke hvorfor de ikke spurte min kjære.
vet ikke….. 🤦♀️
Synest ikke at du skal bebreide segselv med dårlig samvittighet.
Det er 5 dager igjen, og den sms’n kom litt veeeeel i seneste laget spørr du meg.
Og siden denne vennen ikke er på din side, så er det merkelig at din kjære ikke fikk denne sms’n!
Men altså når det er 5 dager igjen, er ikke da alt av mat og sånt, bordplassering osv slik det skal være? Skal liksom du sitte og stresse med det nå? Nei,nei sier bare jeg. Men det er meg da.
Topics: 11Replies: 560Frekt? Njaaaeeei, ufattelig unødvendig spm? HELT KLART! Hva er vitsen liksom?
Jeg tror hele greia bunner i at mange ikke helt skjønner hvor mye det koster å gifte seg 🙄 Vi har også fått endel sånne «jamen, dere MÅÅÅ jo beee …» eller «SKAL DERE IKKE HA FRI BAR?????».
Sannheten er at vi spanderer rundt 2000 kr på hver av gjestene totalt, så grantante Olga som jeg så sist i min egen dåp, eller fetters nye kjæreste som han har vært sammen med i 3 uker (han er 17) stiller liksom ikke øverst på listen!
Hadde vi hatt hagebryllup og spleiefest så kunne jeg godt ha invitert 150 stk, men det har vi ingen planer om..
Frøken
annonseTopics: 57Replies: 53416. mai. 2010 kl. 19:29 #95360ja, det er jo det og…
lokalet er jo så og si til og med nesten pyntet ferdig 😃
så med en til blir det mye styr.. (lang uinterresant historie!)
Man vannskelig å ikke få skyld følelse
får vondt i magen når jeg ser hvor mangen av de vennene som ikke er innvitert som sier de kommer i kirken å gleder seg 😃 😜 så nok dårlig samvittighet er det, men det er bare meg.
hadde blitt for upersonlig om vi skulle be alle vi kjente og visste hvem var.
Ja, men ja.. de skjønner det gjerne ikke! dessverre….
er nok rett og slett det at de ikke skjønner det. takk for den 😃
de ser gjerne på det som en fest, vet ikke.. sukk… og dumme dumme overfølsomme meg,
vet at dette kommer til å ta mye energi… arg… svake mennske!!! ](*,)
men men, ja, tusen takk for svar… 😃 godt å få lettet tankene når det ikke er noen å snakke med 😃
Topics: 72Replies: 931Topics: 57Replies: 53416. mai. 2010 kl. 20:27 #95394«Leenah» wrote: jo jeg synes faktisk det er frekt. er man ikke bedt, så er man ikke det.
hva har andre med det å gjøre? [smilie=aiwebs_014.gif]
nei , ikke argumenter lenger, bare la det fare.
Ja, jeg skal prøve på det! 😃
venter på a min kjære skal ringe, og høre hva han tenker om det…
synes det var utrolig kjedelig at det ble slik, men men…
sånn er det nå 😃 skal prøve å glede meg over det som er istede 😃 🤗
takk for svar! det har hjulpet utrolig mye!! TAKK 🤗
Topics: 22Replies: 102jeg synes også kanskje det er litt frekt. man vet jo selv om man er gode venner med noen eller bare folk man fester med en gang imellom?! Synes absolutt ikke du skal føle på dette, men skjønner deg godt for jeg hadde gjort det selv også! Det er jo bare helt unødvendig å sende en slik meld 5 dager før bryllupet liksom? merkelig oppførsel spør du meg!
Jeg har ikke opplevd helt lignende, men det som irriterer meg er at kusinen til sambo sender meg en meld for 1 uke siden for å si at søstern hennes ikke kom i bryllupet, men da lurte hun på om hun kunne ta med kjæresten sin i stedet? altså, det er jo greit det. selv om vi aldri har møtt fyren, men fristen for å svar var faktisk 17 APRIL!!!! hallo, er det ingen som bryr seg om S.U liksom? er sikkert 5 personer som har svar to uker etter fristen, det irriterer meg grønn!!! *steame ut litt*
Topics: 57Replies: 53416. mai. 2010 kl. 21:03 #95418«Lompen» wrote: jeg synes også kanskje det er litt frekt. man vet jo selv om man er gode venner med noen eller bare folk man fester med en gang imellom?! Synes absolutt ikke du skal føle på dette, men skjønner deg godt for jeg hadde gjort det selv også! Det er jo bare helt unødvendig å sende en slik meld 5 dager før bryllupet liksom? merkelig oppførsel spør du meg!
Jeg har ikke opplevd helt lignende, men det som irriterer meg er at kusinen til sambo sender meg en meld for 1 uke siden for å si at søstern hennes ikke kom i bryllupet, men da lurte hun på om hun kunne ta med kjæresten sin i stedet? altså, det er jo greit det. selv om vi aldri har møtt fyren, men fristen for å svar var faktisk 17 APRIL!!!! hallo, er det ingen som bryr seg om S.U liksom? er sikkert 5 personer som har svar to uker etter fristen, det irriterer meg grønn!!! *steame ut litt*
JA! hvor i all verden blir det av respekt og høflighet
er liksom ikke bare å slenge av og på noen etterhvert som tiden går!!
sukk, blir ikke klok på enkelte!
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.