Hei, jeg er ny
Hjem / Bryllupsforum / Og andre ting… / Hei og Velkommen! / Hei, jeg er ny
Hjem / Bryllupsforum / Og andre ting… / Hei og Velkommen! / Hei, jeg er ny
- Dette emnet har 16 svar, 14 deltakere, og ble sist oppdatert 16 years ago av
katrine.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 1Replies: 6717. jul. 2009 kl. 18:38 #1659
Hallo!
Det er vel best å presentere seg? Jeg er ny her, kjæresten min fridde til meg for 1 1/2 måned siden og planleggingen av bryllup er i full gang. Er i ferd med å utvikle meg til en bridezilla allerede, derav nicket – som en passelig påminnelse til meg selv om å ikke ta fullstendig av.
Tentativ dato er 3. april 2010, i Kenya. Det er utfordrende og spennende å planlegge et bryllup i en by jeg aldri har vært.. men det skal vi få til! Kjæresten min er kenyansk og hele hans familie, «extended family» og venner kommer til å være til stede. I tillegg håper jeg at en god del av min familie og mine venner har råd og anledning til å bli med på en ukes (+) fest og moro.
Håper å kunne dele gleder, sorger og utfordringer med dere!
Vi snakkes?
Topics: 200Replies: 19912Heia! 🙂
Endelig kan jeg si hei til deg utenom den andre tråden hehe!
Og velkommen inn hit skal du være! 🙂 Så spennendes med bryllup i Kenya da!! Blir det tradisjonelt kenyansk bryllup eller?
Håper du skriver litt om det, for vi har ikkehatt noe afrikansk bryllup her inne, som jeg vet om i alle fall 🙂
Klart vi snakkes!!
Topics: 550Replies: 1386017. jul. 2009 kl. 19:16 #54176Hei hei,det hørtes jo utrolig spennden ut med et bryllup i Kenya da.
VI skal gifte oss om nøyaktig et år. Så i kveld koser vi oss og snakker veldig om hvordan vi tror et bli om et år. drømme,drømme.
Håper du vil trives her sammen med oss og at hvis det er noe du lurer på,så roper du ut,for det er mange her som kan komme med gode tips og ideer,om det er det du ønsker-
Lykke til i planleggingen
Frøken
annonseTopics: 1Replies: 6717. jul. 2009 kl. 21:03 #54184Takk :o)
Det blir nok ikke noe tradisjonelt afrikansk bryllup med bastskjørt og trommemusikk nei.. Det er visst bare på landsbygda de har det, og i byene er det amerikansk kultur som ruler – så blir vel mer amerikansk enn noe annet tror jeg.. selv om jeg forsøker å finne en egen vri på det. Det blir 130 kenyanere og et ukjent antall nordmenn.
Det blir kirkeseremoni og fest på lokalet etterpå. Vi leter fortsatt etter sted, det er litt sikkerhetsproblematikk inni bildet også, og det bør ikke være for langt fra byen og ikke et hotell for eksempel med andre gjester som kan snike seg inn og late som om de er gjester og robbe folk.. Huff det hørtes veldig skummelt ut, men det er nok ikke så ille som det høres ut! Selv om det er et reelt problem..
Ellers blir det litt ekstraprogram for nordmennen, med safari og sightseeing. I tillegg skal vi ha en litt mer uformell middag dagen før brylluppet og lunsj dagen etter for alle som vil.
Når jeg sier ca 150 gjester så er det litt usikkert.. det er vanlig at folk bare dukker opp i bryllup hvis de er venn av en venn av familien..
Festmaten er vanligvis 3-4 hovedretter, som serveres ved bordene – så folk får velge selv om de vil spise kylling, biff, fisk eller vegetarmat.
Nordmenn er rimelig formelle i stilen i bryllup, mens afrikanere er mer uformelle. Hovedutfordringen sånn bortsett fra det praktiske blir vel å prøve å få «alle» til å føle seg komfortable og skape en løssluppen stemning på tvers av kulturer med folk som aldri har møtt hverandre før..
Topics: 28Replies: 1957Topics: 133Replies: 2765Topics: 20Replies: 3984Topics: 59Replies: 7239Frøken
annonseTopics: 21Replies: 250419. jul. 2009 kl. 20:32 #54412Hei og velkommen!
Dette høres spennende du. Gleder meg til å høre mer fra deg og om ditt bryllup!!
🙂
Topics: 64Replies: 141920. jul. 2009 kl. 07:08 #54468Velkommen til oss!
Så gøy med noe utradisjonelt, gleder meg til å høre mer om dette altså 😀
Topics: 129Replies: 2344Topics: 99Replies: 2756Hei Bridezilla – jeg lurte på når det nicket skulle dukke opp 😉 – Gratulerer 😃
Og gratulerer med forlovelsen, og de ganske så uvanlige bryllupsplanene! Det blir kjempemorsomt å få høre mer om, og jeg håper vi gjør det!
??
Si ifra om det er noe du lurer på, så er jeg sikker på at du får svar – og hvis ikke, så send en PM eller en epost!
Har du noen bilder av Kenya, eller der bryllupsfesten skal være, må du gjerne legge dem ut i galleriet! 😃
PS. Har du vært på radioen? Jeg hørte nemlig om ei der som skulle gifte seg i Kenya! 😀
Topics: 1Replies: 6722. jul. 2009 kl. 16:49 #54742Tusen takk alle sammen 😀
Jeg skal se om ikke jeg kan få lagt ut noen bilder.. Nei, jeg har ikke vært på radioen – og det er for så vidt greit ;o)
Topics: 99Replies: 2756 -
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.