Hvem betaler hva?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Hvem betaler hva?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Hvem betaler hva?
- Dette emnet har 15 svar, 10 deltakere, og ble sist oppdatert 14 years ago av
BrudeLill.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 10Replies: 33Topics: 47Replies: 304
Vi kommer til å havne på ca 110.000,-. Vi har kjøpt en del underveis, og har nå regnet ut at vi trenger 80.000,- til det som ikke er betalt.
Har til nå spart 70.000,- på sparekontoen, og klarer forhåpentligvis de siste 10 de resterende 3 mnd’ene. Jeg har jobbet mye ekstra ved siden av studiene, vi har spart på alle pengegaver vi har fått til bursdag og jul osv. Sambo har en svært dårlig betalt jobb, og jeg har bare hatt stipend (ikke lån) fra lånekassen, men vi har allikevel klart det. Har levd TRANGT, men det er helt klart verdt det 😀
Og så vet vi at vi blant annet får 30.000,- av mine foreldre i bryllupsgave, samt penger fra svigerforeldrene mine og besteforeldrene våre, så vi er ikke helt skrapt etter bryllupet heller.
Topics: 6Replies: 72Vi lander sikkert rundt 110 000,- sånn pluss/ minus. Vi har også kjøpt endel underveis det siste halvåret, den største posten, som blir middagen på ca 55 000,-, er vel egentlig det eneste vi mangler så det er i boks i løpet av de siste mnd. Ellers bruker jeg mine feriepenger på fotograf, blomster, kake og toastmaster:-)
Vi har også levd nokså trangt i det siste da vi har lagt til side ca 8-10 000 hver mnd, glad når det er over hehe:-)
Vi tar ikke med noe økonomisk bidrag i beregningene, selv om jeg vet vi får det, det blir vår lille bonus som vi skal kose oss med og flykte landet til hvite strender, sol og varme;-)
Topics: 4Replies: 28vi har budsjett på ca 60 000.. og har til nå spart opp 26 000.. hvis vi sparer 2000 i mnd er vi oppe i den summen til bryllupet.. men rekner med vi blir litt sponsa av og til av svigers.. og snille priser på viltkjøtt fra jegerne i familien.. går mye på hjelp fra familien. jeg skal jo bake bryllupskaken selv bla..
Frøken
annonseTopics: 2Replies: 51Topics: 36Replies: 682Her betaler vi antrekk m tilbehør, bukett, opplegg i kirken (solist + musikanter), trykksaker (invitasjoner, kirkeprogram, menyer, bordkort), fotograf. Kransekake, pasjonsfruktmoussekake og marengs skal vi kjøpe/lage selv, ringer kjøper vi.
Våre foreldre spleiser på fest på hotell m mat, drikke, blomsterdekorasjoner, velkomstdrinker, servitører, opprydding og brudesuite.
Dette får vi gratis: Vielse, transport i veteranbil og profesjonell videofilming av hele dagen.
Min mor spanderer bryllupskake fra valgfritt bakeri.
PS: Vi hadde spart opp til hele bryllupet selv, det var våre foreldre som ville spandere en fest med mer «klasse» på oss. Det tar vi selvsagt imot med åpne armer :usikker:
Vi sparer penger på å gjøre masse selv, samt prisshoppe og kjøpslå litt når vi handler, samt ebay 😃 Venner i utlandet hjelper dessuten til med å få tak i dyre ting billigere.
Topics: 33Replies: 137014. mar. 2011 kl. 23:33 #125440Jeg har spart alt alene, uten verken hjelp fra foreldre eller min kjære. Jeg sparer omkring 10-14 000 kr i måneden. Det er tøft siden jeg kun jobber 50% og har fulltidsstudier ved siden av, men det går nå en gang. Mine foreldre har sagt de skal hjelpe til, men jeg tar ikke det med i beregningene før dagen faktisk er omme. 😉
Topics: 4Replies: 102Topics: 4Replies: 102Topics: 33Replies: 137015. mar. 2011 kl. 11:08 #125463«Maibruden» wrote: oj, spare opptil 14000,- i mnd på en 50 % stilling er jammen bra…..og i tillegg klare å leve..hva jobber du med da? det må være godt betalt:) Flott gjort det der:) Tar av meg hatten for det:)
Jeg sparer hele lønna (som er omkring 12 0000 kr i mnd), i tillegg 2000 kr av studielånet. Det vil si at jeg har ikke mange kronene å egentlig leve for. Jobber som kundeansvarlig på kvelden/helgene.
Frøken
annonseTopics: 36Replies: 682«Sweet Pink Kitty» wrote:
Maibruden wrote:oj, spare opptil 14000,- i mnd på en 50 % stilling er jammen bra…..og i tillegg klare å leve..hva jobber du med da? det må være godt betalt:) Flott gjort det der:) Tar av meg hatten for det:)Jeg sparer hele lønna (som er omkring 12 0000 kr i mnd), i tillegg 2000 kr av studielånet. Det vil si at jeg har ikke mange kronene å egentlig leve for. Jobber som kundeansvarlig på kvelden/helgene.
Signerer Maibruden. Det er virkelig godt jobba! Og god betelt jobb også, 12000 i mnd for 50 % stilling :usikker: Jeg tjente 1400 forrige mnd, og de fikk jeg lov å bruke på meg selv 😜
Topics: 33Replies: 137016. mar. 2011 kl. 07:24 #125507Det er mest på grunn av tilleggene at jeg tjener så godt. For all del, det er en godt betalt jobb, men det får man jo også for å ta i mot kjeft fra kunder hele dagen. 😉 Hehe, neida, men jeg tjener vel rundt 60 000 kr over det som er fastsatt lønn.
Topics: 4Replies: 102Topics: 33Replies: 137016. mar. 2011 kl. 23:21 #125577Takk, jeg prøver så godt jeg kan. 🙂 Det er ikke så enkelt når vi bare er en part som kan spare, men det går. Ikke at jeg er sur på kjæresten min for det, han kan ikke noe for at han ikke kan jobbe nå, men det er slitsomt innimellom. Noen ganger føler jeg meg som en vridd vaskeklut i etterkant av en dag med studier og jobb. 😉
Topics: 7Replies: 7427. mar. 2011 kl. 07:31 #126118Vi kommer vel opp i 150 000.- som jeg synes er MYE penger 😯 Men vi gjør jo bare dette en gang! Vi regnet i utgangspunktet at vi skulle betale hele gildet selv. Vi bruker av penger på konto, men deler av festen blir sponset av foreldre. Det blir bryllupsgaven fra dem! Mamma og mormor betaler halvparten av kjolen min, for det hadde de så lyst til 😀
Dette får vi gratis: vielsen, trumpetsolo i vielsen, støp av negler, hjelp til styling av lokalene/borddekking av dekoratør, grafisk designer utformer trykksaker, trykking av invitasjoner, menyer, program o.l
Ellers gjør vi vel som alle andre, leter etter de gode tilbudene/prisene/pakkene, kaller inn vennetjenester, bruker kontaker gjennom jobbene våre, kjøper alkohol i Sverige osv…
http://28magnoliaavenue.blogspot.com/
Topics: 1Replies: 47 -
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.