Hvilke og hvor mange sanger?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Hvilke og hvor mange sanger?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Hvilke og hvor mange sanger?
- Dette emnet har 16 svar, 13 deltakere, og ble sist oppdatert 13 years ago av
bridetobe.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 6Replies: 33
Hei 🙂
hvilke sanger skal dere ha eller hadde dere i deres bryllup?
Da tenker jeg på f.eks til brud fra mamma og pappa, fra forlover osv? Jeg liker egentlig ikke sånne sanger, greit med noen få liksom. Derfor dør jeg pittelitt når jeg ser at det allerede er rundt ti sanger 😮
Topics: 66Replies: 6978Topics: 21Replies: 60128. mai. 2012 kl. 13:34 #152977Vi skal ikke ha noen… Ingen av oss er særlig begeistret for sånne sanger, så vi har gitt beskjed til de som kan tenkes at ville ha lagd sanger at vi ikke vil det.
Det er jo veldig forskjellig fra bryllup til bryllup, noen er flinke til å få til korte artige sanger andre ikke.
Vi vet f.eks at mamma skriver veldig laaaaange, ganske kjedelige sanger som ikke er lette å synge. Derfor har vi kuttet det helt ut.
Har fått noen hint om at det kommer en sang etter middagen, men da kommer det noen og framfører det fra forloverene.
Topics: 35Replies: 18528. mai. 2012 kl. 14:01 #152978Vi skal heller ikke ha slike sanger. Har gitt klar beskjed om at det ikke er noe vi liker eller ønsker å ha i bryllupet vårt.. Det har en tendens til å bli kleint synes jeg 😉 Ti slike sanger var utrolig mye da! Jeg hadde kanskje ville hørt om det var mulig for de som ønsker å stille med sang om de kan redusere antallet, evt. så kan det jo noen kanskje fremføres som dikt? Da blir det hvertfall litt variasjon 😉
Frøken
annonseTopics: 22Replies: 249Topics: 18Replies: 8428. mai. 2012 kl. 16:07 #152981vi skal ikke ha slike sanger, det er sikkert en elr to som kanskje hat diktet sang til oss, så da holder det med de. er ikke så begeistret for slike allsanger. synes det er litt kleint :b åsså tar det så lang tid om man har mange, så om dere skal ha 10stk så håper jeg for deres skyld att de ikke er lange :b
Topics: 51Replies: 263Topics: 59Replies: 7239Topics: 6Replies: 33Gaad bra det ikkee er bare meg!
(Mellom oss- jeg HATER virkelig sånne sanger :p )
Har irritert meg hele dage og jobbet med å redusere antallet. For jeg vet jo at det kommer taler i tillegg. Jeg og sambo skal ikke ha noe sang til hverandre.
Vi skal heller ha kjærlighetsvisa som allsang.
På utdrikkningslaget mitt var vi i studio og spilte inn en sang, så regner nesten med at den også kommer til å dukke opp i løpet av kvelden 😜
Puh nå tror jeg faktisk at jeg har redusert det ned til 5! 😃
Topics: 99Replies: 831Frøken
annonseTopics: 55Replies: 4059Mamma hadde skrevet en sang til meg. Så hadde vi velkomst sang
Og takk for maten sang. Ellers gikk det i taler, 8 el 9 taler tror jeg
at det ble. Pluss vi fikk en slideshow framvisning fra min søster, m
mussikk og bilder av oss og med lykke ønsker i fremtiden 🙂
Topics: 1Replies: 7Hvordan vet dere hvor mange sanger det blir? Vi får ikke vite noe før bryllupet ang hva andre har laget, men så har ikke vi noe i mot sånne sanger heller, bare de ikke blir for lange. Har tenkt at det er praktisk med velkommensang og takk for maten sang, men det er fordi vi har utbredt talevegring i våre familier. Kjøkkenet har en rettesnor i forhold til hva som skal skje rett etter sangene osv. Jeg og brudgommen har nok med hverandres taler tenker jeg. Tipper det blir en 6-7 sanger. Jeg er heller sånn at jeg syns det er kleint med «vanlige» sanger i bryllupet, hva skal en med det liksom? Men ofte er det slik at de kommer på toppen av en masse andre sanger og da blir det vel gjerne annerledes.
Topics: 55Replies: 4059«Idieh» wrote: Hvordan vet dere hvor mange sanger det blir? Vi får ikke vite noe før bryllupet ang hva andre har laget, men så har ikke vi noe i mot sånne sanger heller, bare de ikke blir for lange. Har tenkt at det er praktisk med velkommensang og takk for maten sang, men det er fordi vi har utbredt talevegring i våre familier. Kjøkkenet har en rettesnor i forhold til hva som skal skje rett etter sangene osv. Jeg og brudgommen har nok med hverandres taler tenker jeg. Tipper det blir en 6-7 sanger. Jeg er heller sånn at jeg syns det er kleint med «vanlige» sanger i bryllupet, hva skal en med det liksom? Men ofte er det slik at de kommer på toppen av en masse andre sanger og da blir det vel gjerne annerledes.
Jeg visste heller ikke noe før bryllupsdagen, men nå som jeg er gift så vet jeg hva
vi fikk av sanger. Det var min mor som tok på seg å lage til heftet med sanger
til vårt bryllup 🙂
Ser at noen av de andre som har svart her også alt er godt gift 😃
Topics: 23Replies: 83Topics: 59Replies: 637Vi ønsker helst ingen sanger. Er ikke den typen, eller hele familien min er ikke den typen. Men mulig det dukker opp en eller to. Prøver å få sambo til å ta noen taler i stedet for. Han er veldig flink til å snake i store forsamlinger. Gjør det hele tiden i jobbsammenheng. Bare jeg slipper å si så mye hehehe
Topics: 6Replies: 33«Idieh» wrote: Hvordan vet dere hvor mange sanger det blir? Vi får ikke vite noe før bryllupet ang hva andre har laget, men så har ikke vi noe i mot sånne sanger heller, bare de ikke blir for lange. Har tenkt at det er praktisk med velkommensang og takk for maten sang, men det er fordi vi har utbredt talevegring i våre familier. Kjøkkenet har en rettesnor i forhold til hva som skal skje rett etter sangene osv. Jeg og brudgommen har nok med hverandres taler tenker jeg. Tipper det blir en 6-7 sanger. Jeg er heller sånn at jeg syns det er kleint med «vanlige» sanger i bryllupet, hva skal en med det liksom? Men ofte er det slik at de kommer på toppen av en masse andre sanger og da blir det vel gjerne annerledes.
Familiene har vært ganske åpne om at di skal ha sang. Men nå tror jeg min familie har funnet på noe annet. Svigers har kuttet ned til en etter at sambo snakket med dem om at han hadde en mistanke om at det ble mye sanger. Og så har vi tatt bort takk for maten sang.
Så nå blir det vel en velkommen sang, en til sambo fra foreldre, til meg fra forlover, kaffevise og kjærlighetsvisa 🙂
Topics: 6Replies: 33Det er liksom ikke det at vi hater sånne sanger, bare syns det blir litt mye hvis hver av familiene skal ha to sanger, en til hver av oss, i tillegg velkomstsang, takk for maten, kaffevisa, sang fra forlovere osv osv osv….
Selv får jeg en stor trang til å himle med øya når vi er steder hvor det er en ny sang til annenhver matbit 😜 Neida 😜
Men det blir liksom litt mye per spellmann, tyven tyven, napoleon med sin hær osv… For det er jo di melodiene som går igjen. Men for all del- hyggellig å få en sang. Men da tenker jeg at f.eks foreldre kan synge til sitt «barn» og heller sy inn partneren. For helt ærlig så tror jeg gjestene blir lei om det skal synges hele tiden, når maten og samtalene blir avbrutt.
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.