Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Hvor mye kom drikkeregningen på?

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Hvor mye kom drikkeregningen på?

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Hvor mye kom drikkeregningen på?

  • Dette emnet har 7 svar, 7 deltakere, og ble sist oppdatert 13 years ago av kjersti.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 98
    Replies: 831
    jasbon
    07. mar. 2012 kl. 22:47 #8863

    Har funnet et annet lokale som tiltaler veldig… men i motsetning til det vi har bestemt oss for så har de her servering av både maten og alkoholen. Lurer derfor på om noen har lyst å fortelle hvor mye alkohol og drikke(inkl mineralvann) kom på i deres bryllup? Totalt altså; mat og evt bar hvis dere hadde fri bar da. Skriv gjerne antall gjester også så jeg kan regne litt på dette pr pers.

    Takk, takk 🙂

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 65
    Replies: 6972
    Gitte
    10. mar. 2012 kl. 19:08 #145408

    Jeg vet det er mange her som har betalt en slik regning, så jeg dytter litt på tråden for deg 😉

    Settings
    Topics: 23
    Replies: 83
    Kates
    11. mar. 2012 kl. 14:02 #145452

    Dette lurer jeg også på!

    Vi endte, uheldigvis for budsjettet, på et lokale som står for alt av mat og drikke.

    Settings
    Topics: 200
    Replies: 19912
    Trone
    11. mar. 2012 kl. 16:11 #145457

    VI kjøpte alt selv, så kan ikke svare på spørsmålet ditt. Derfor dytter jeg heller på tråden for deg 😉

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 98
    Replies: 831
    jasbon
    11. mar. 2012 kl. 23:10 #145525

    Få bare fortsette å dytte videre 😂 Jeg får meg ikke helt til å tro at alle hadde alkoholfrie bryllup eller med egne drikkevarer?

    Sitter å regner litt på prisene jeg har fått oppgitt så har jo en circa pris da men vet ikke om det er riktig? Regner på pris på 1 velkomstdrink, 3- 4 glass vin til maten (3 retters) og cognac/likør til kaffe. I tillegg til mineralvann. Det blir ingen billig affære bare det… Vi vurderer enten bonger eller fri bar til et visst klokkeslett, eller bare droppe det og la gjestene betale selv i baren. Jeg er selv veldig i mot det siste alternativet altså… Mulig vi bare går for det lokale vi allerede hadde bestemt oss for og booket – men dette passer jo så mye bedre egentlig… Lett skal det jammen ikke være 😂

    Settings
    Topics: 33
    Replies: 1370
    Sweet Pink Kitty
    13. mar. 2012 kl. 14:31 #145601

    58169 kr for leie av lokaler, velkomstdrinker, frukt, fireretters middag inkludert alkohol til middag, fri bar, kaffe avec, leie av telt (hadde utevielse). I prisen var også catering inkludert, dvs kokker fra Sult lagde maten vår og så stilte de opp med eget serveringspersonale. Utover dette var også dekking av border, oppsett av benker til vielse osv også inkludert. Vi måtte kjøpe alt gjennom lokalene vi leide, men synes prisen ikke var så forferdelig alt i alt.

    Vi var 38 personer til sammen.

    Nå har jeg ikke papirene mine foran meg, men mener den frie baren kom på rundt 10.000 kr. Da kunne gjestene drikke hva de ville, alt fra drinker til dyr whiskey.

    Settings
    Topics: 0
    Replies: 6
    chadahl
    08. mai. 2012 kl. 21:27 #151334

    Hei alle kommende bruder 🙂

    nå har jeg sittet og lest igjennom flere nyttige diskusjoner her 🙂

    Dette med priser på mat og alkohol er noe jeg og lurer på. Vi er midt i avgjørelsen på hva slags lokale vi skal leie – alt inkludert, eller fikse det meste selv.

    Vi har vel mulighet for og gå for alt inkludert, men hvorfor gjøre det når man kan invitere mange flere venner og fikse mesteparten selv?

    Har onkel som er kokk, og det er kona hans oxo, mor og stefar som jakter, så der er maten i orden. Kaker og desserter blir jo oxo fikset av familie og bakeglade venner 😉

    Så jaaaa, vær så snill og kom med et slags prisoverslag – KUN mat og drikke, trenger alt hjelp vi kan få 🙂)

    (stjal litt tråden din her jeg – lurte litt selv) :p

    Settings
    Topics: 6
    Replies: 25
    kjersti
    09. mai. 2012 kl. 06:52 #151365

    Alt etter hvor mange dere blir. Vi blir 86 til middag. Fri bar. Regner 20000 🙂 men har da tatt i, vil ikke gå tom for noe 🙂

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search