I kveld har vi sett litt på kostnadene og IIIIIK!!!
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / I kveld har vi sett litt på kostnadene og IIIIIK!!!
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / I kveld har vi sett litt på kostnadene og IIIIIK!!!
- Dette emnet har 60 svar, 14 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av
gledesei.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 83Replies: 1103
Jeg ramla nesten av stolen! 😯
Vi satt liksom og klikket oss nedover i excel, la inn post for post og budsjeterter kostnader. Trykka fornøyd på sum og fikk 83.200 KRONER!!!
Og jeg som syntes vi liksom var litt flinke her…
Jeg har lagt inn forholdsvis billig brudekjole også, så var knallsikker på at dette gikk ganske bra, jeg. Væææææ!
Ser jo at mye penger går til mat og drikke, men jeg tenker at 500,- pr kuvert på mat ikke er dritdyrt, men heller ikke umulig.
Der vi er usikre er vel mest på drikken.
Vil dere se budsjettet? Jaaavel ☺
Får starte med å si vi blir ca 50 gjester, ingen barn. Det er kun et par som ikke kommer til å drikke alkohol.
Lokale 14000
Fotograf 4000
Frisør 3000
Negler 700
Blomster 5000
Brudekjole 5000
Undertøy/sko 2000
Klær til brudgom 2000
Skjorte/sko til brudgom 1500
Klær/sko til Pernille 1000
Musikk 8000
Kake 2500
Lys/servietter 1000
Øl 1000 3 kasser (er kresen, vil ha Corona. Koster 15,- /stk i Sverige)
Rødvin 2000 18 flasker (blir dette for mye til 2.hovedrett?)
Hvitvin 2000 18 flasker (regner til forrett og 1.hovedrett)
Dessertvin 500 5 flasker
Mineralvan 1000
Mat 25000
Bryllupssuite 2000
Totalsum: 83200 🙄
Vi ønsker en meny med 4 retter. En forrett, hovedrett med fisk/skalldyr/skjell et eller annet, så da tenkte vi kanskje samme hvitvin som til forrett(??) En hovedrett med kjøtt og rød vin. Og til slutt da en dessert med en hvitvin av et slag.
Hvor mye til trenger vi til resten av kvelden, tror dere? Holder 3 kasser øl til både middag og fest? Regner med at en håndfull vil velge øl fremfor vin.
Jeg har googlet i øst og vest, men det er rart med det når det gjelder en selv så finner man liksom ikke det heeelt riktige.
Hjelpes, her ble det rotete og sikkert mye uten mening. Ble bare litt paff. Selv om jeg ser akkurat hvor pengene går hen. Og enda har vi ikke tatt med kaffe/snacks/avec.
Kom med en mening a, folkens. Hvasomhelst-mening 🙂
Topics: 550Replies: 1386018. okt. 2009 kl. 18:45 #64599Jeg synes at 14 000 til lokalet hørtes utrolig mye ut, men nå vet jeg ikke hva slags lokalet dere har sett på da,hva som ligger inn i prisen osv.
500 kr for en 4 retters middag,synes jeg var utrolig billig,hvis dere skal ha den fra et hotell/restaurant, lager dere middagen selv,så aner jeg ikke hvordan den prisen ser ut,men tror ikke at du kan regne noe mindre.
Vi skal ha 4 retters middag og regner da ca 1 flaske vin pr person. Dette blir litt feil da jeg også regner desertvinene som et glass og det er jo ikke et glass som man serverer rødvin,om du forstår hva jeg mener. Vi regner altså 1 glass rose vin til hovedrettenn, 1 glass hvitvin til suppa og 2-3 glass rødvin til hovedretten og 1 glass desertvin. I en flaske regner enn 5 glass vin, så jeg synes dere har bergnet lite vin.
Bryllupsuiten var også veldig billig,men det har dere kanskje forhørt dere om allerde,så dere vet prisen der.
Hva dere trenger til festen,vil ikke jeg uttale meg om,da jeg ikke har noe formening om dette,siden vi skal ha bar,der gjestene må betale selv.
Vel,da har du fått min mening om budsjette deres. 😀
Topics: 83Replies: 1103Lokalet vårt er dyrt, ja. Det koster 14.000 å leie. Da kan vi gjøre som vi vil med mat og drikke. Dvs vi kan ikke lage mat der, men resten bestemmer vi selv.
Ang mat så har jeg skjønt at catering kan legge seg på ca den prisen. Regner med dette går greit siden vi har en kokk som kunne tenke seg å gjøre det litt sånn «grått» 😉
Takk for innspill. er fortsatt ikke helt klok…..
Topics: 550Replies: 1386018. okt. 2009 kl. 18:59 #64606Catring er nok ikke så dyrt som hotell/restataurant da,så dere kan jo spare en del der ja, men har dere en kokk som kan tenke seg å gjøre det «grått» tror jeg at jeg hadde godt for det,for når en får det i fra et catringfirma har jo maten stått en stund og vært varm og da er den jo ikke fersk lengre om du skjønner hva jeg mener. Nå er jo bare dette min mening og mange har jo vært fornøyd med mat fra catringfirma. 😀
Frøken
annonseTopics: 44Replies: 1077Fotograf 4000
Dette hørtes svært rimelig ut? Men supert om dere har fått en så billig deal da!
Husk at det også er dyrt å få bildene etter bryllupet og at det også koster å kopiere opp bilder til takkekort.
Undertøy/sko 2000
Kjøp sko på finn eller på brandos.no. Og lekkert undertøy trenger ikke være dyrt, jeg fant mitt på Kappahl (99 kr for superflott bh!!) og kjøper strømper via ebay.
Musikk 8000
Brenn cd’er med musikk dere skal ha og bruk eget stereoanlegg –> gratis!!
Lys/servietter 1000
Inngår all bordpynt + duker/lysestaker i dette? Mange som ønsker f eks boller med flytelys, roseblader eller andre greier i tillegg men det er jo absolutt opp til hver enkelt.
Forslag til andre ting som ikke sto i deres budsjett men som kanskje skal vurderes:
– Invitasjoner/meny/bordkort/takkekort/kirkeprogram
– Levende musikk til vielsen
– Bil til brudeparet fra kirken til lokalet
– Gifteringer (Fredrik og jeg skal forresten bruke forlovelsesringene som gifteringer også
)
– Underskjørt til brudekjole + slør + veske
– TOTALT unødvendig (men aartig) krimskrams som ringpute, topp til bryllupskaka, gjestebok og lignende
Topics: 88Replies: 1752Lokale 14000
Vi betaler 700,-/gjest til lokalet, men dette inkluderer 3retters middag med drikke, pynting, dekking, servering og opprydning, og resulterer i ca 47000,-
Blomster 5000
Lager buketten og knapphullsblomstene selv. Kjøper planter og blomster, regner med 300,- max
Musikk 8000
CD-spiller er gratis 🙂
Lys/servietter 1000
Dette holder lokalet for oss.
Noen ønsker seg ting som ikke er så viktig for andre. Virker egentlig som at dere har funnet gode løsninger og ikke sløst, men brukt penger på ting dere vil ha. Det eneste jeg reagerer på er 5000,- i blomster og 8000,- for musikk, men det er jo opp til dere:)
Topics: 44Replies: 1077«gledesei» wrote: Lokale 14000
Vi betaler 700,-/gjest til lokalet, men dette inkluderer 3retters middag med drikke, pynting, dekking, servering og opprydning, og resulterer i ca 47000,-
Blomster 5000
Lager buketten og knapphullsblomstene selv. Kjøper planter og blomster, regner med 300,- max
Musikk 8000
CD-spiller er gratis 🙂
Lys/servietter 1000
Dette holder lokalet for oss.
Noen ønsker seg ting som ikke er så viktig for andre. Virker egentlig som at dere har funnet gode løsninger og ikke sløst, men brukt penger på ting dere vil ha. Det eneste jeg reagerer på er 5000,- i blomster og 8000,- for musikk, men det er jo opp til dere:)
Hvordan kjøper du alle blomsterdekorasjoner til bordene/kirken, fikser brudebukett samt knapphullsblomster for til sammen 300 kroner? Skjønner det hvis dere har fine, tynne vaser med type 1-4 blomster per langbord og din brudebukett er en enkel rose eller kala men altså – 300 kroner for hele sulamitten?? Her må du gi meg noen gode tips altså
Eller kommer blomsterpynten dere skal ha til kirke/selskapslokalet i tillegg?
Topics: 88Replies: 1752Et godt tips til hejorgen:
Skaff en kirke som er så stygg at ingen blomster nytter. Dropp blomstene.
Skaff et lokale som er så vakkert at ingen blomster nytter. Dropp blomstene
Lag en enkel brudebukett med «dine» blomster (i mitt tilfelle eføy og en lilje) og/eller planter og miniversjoner til herrene.
Samlet blomsterkostnad: 300,- 😉
Skjønner jo at mange vil ha blomster i kirke og i lokaler som trenger pynt, men jeg har aldri skjønt poenget med blomster i kirka og heldigvis trenger vi ikke pynte lokalet noe mer, så sånn ordna vi det.
Topics: 8Replies: 54Vi skal også ha festen vår på et lokale som vi betaler 4500 for å leie hele helga med vask.Musikken vår er en duo som spiller og de skal ha 5000 kr for hele kvelden fra ca kl 2130 til kl 0200.
Ellers så har vi fått en dame til å hjelpe oss med både mat og servering og hjelp utover kvelden til ca kr 22000 å det er rimelig her oppe..og vi skal være ca 50 mann til middag og det kommer ca 30 til kaffe.
Den prisen for leie av lokaler hørtes jo helt horibel ut….. 😂
Topics: 7Replies: 130Vi hadde 47 gjester, og totalt kommer kostnadene på litt over 90 000 totalt. Syns det der en grei pris, har ikke hatt noen store utskeielser kostnadsmessig, bare det aller nødvendigste.
Til vår fotograf betalte vi 6400, for 2 timer inkl 12 siders album med ca 20 bilder og en forstørrelse 30*40 ferdig innrammet
Frøken
annonseTopics: 8Replies: 93Topics: 88Replies: 1752Topics: 19Replies: 276gledesei:jeg har gørt mellom 1000 og 1200 er vanlig pris pr menneske,kommer såklart veldig ann på hva slags mat man velger 😀 .Vi betaler ikke for lokalet er med i prisen på mat men vi skal ikke ha det på noe hotell men på et vertshus som er utrolig dyktige og har veldig mye selskap.blir ca 800 kr pr hode da er det med drikke til maten. 😀 .men ser det skiller veldig på pris uansett om det er hotell,vertshus bestille catering.men ring rundt og få pris forslag av flere. 😂
Topics: 88Replies: 1752linka, vi har allerede bestilt vi og er kjempefornøyd med prisene.
Fikk pris på 1000,- per pers. bare for maten på det stedet vi tenkte på først!
Og 700,- per pers for en gørrtrist meny på andrevalget.
Så kom vi på dette stedet og selv om vi må sette folk slik at ikke alle ser alle, så får vi nå 3-retters middag til 350,- per pers, og ikke dårlige priser på drikke i tillegg. Lokalet utgjør 70% av budsjettet, men da slipper vi å tenke på mat, servering, pynting, opprydning, bar og overnatting i tillegg.
Topics: 19Replies: 276Topics: 88Replies: 1752«linka» wrote: blir nok flott om ikke alle ser alle under middagen 😂 😂 .
flott blir det ikke, men det var her vi ville være. Jeg har et spesielt forhold til lokalet og han forelsket seg øyeblikkelig. Vi fant ut at så lenge alle ser oss og vi ser alle er ikke det avgjørende momentet at alle kan se alle andre.
Topics: 550Replies: 1386019. okt. 2009 kl. 13:27 #64681«linka» wrote: gledesei:jeg har gørt mellom 1000 og 1200 er vanlig pris pr menneske,kommer såklart veldig ann på hva slags mat man velger 😀 .Vi betaler ikke for lokalet er med i prisen på mat men vi skal ikke ha det på noe hotell men på et vertshus som er utrolig dyktige og har veldig mye selskap.blir ca 800 kr pr hode da er det med drikke til maten. 😀 .men ser det skiller veldig på pris uansett om det er hotell,vertshus bestille catering.men ring rundt og få pris forslag av flere. 😂
Jeg har alltid sagt at hvis jeg skal gifte meg,så skal jeg ha min drømmedag og min drømmedag blir å ha det på Hotell Ullensvang. Et vakkert ærverdig hotell i Hardanger og vel,det er ikke det billigste og vi velger å ha en 4 retters middag og da reinsdyr som hovedrett. Da kommer vi opp i den nette sum av 900 kr pr kurvet på mat,så får vi jo drikken utenom det 😀
I tilegg må vi betale 3500 kr for leie av lokalet,men det føler jeg er så lite oppi den store sammenheng og det blir jo ikke mange kronene pr person når vi invitere rundt 85 gjester 😀
Frøken
annonseTopics: 44Replies: 1077«gledesei» wrote: Et godt tips til hejorgen:
Skaff en kirke som er så stygg at ingen blomster nytter. Dropp blomstene.
Skaff et lokale som er så vakkert at ingen blomster nytter. Dropp blomstene
Lag en enkel brudebukett med «dine» blomster (i mitt tilfelle eføy og en lilje) og/eller planter og miniversjoner til herrene.
Samlet blomsterkostnad: 300,- 😉
Skjønner jo at mange vil ha blomster i kirke og i lokaler som trenger pynt, men jeg har aldri skjønt poenget med blomster i kirka og heldigvis trenger vi ikke pynte lokalet noe mer, så sånn ordna vi det.
He he, takk for godt tips!! Tror det kommer til å se kjempeflott ut! Personlig har både Fredrik og jeg lyst på noe mer eksklusivt da, vi skal vie oss og ha festen i samme luksuriøse selskapslokale og vi ønsker nydelige hvite liljer, roser og kalaer til å sette prikken over i’en for vår drømmedag ☺ Så klart ikke det billigste men ikke noe som noen ekstravakter på sykehuset i romjula ikke kan fikse ☺ ☺
Topics: 83Replies: 1103Tuuusen takk for alle kommentarer, det setter jeg virkelig pris på!
Sånn for det første så er det ikke pengene de står på, sånn egentlig. Vi skal alltids klare å spare de pengene.
Lokalet er grisedyrt, rett og slett. Men det er HELT PERFEKT! Og helt oss.. og vel- det er gratis siden min mor var dønn enig. Hun ville betale lokalet dersom vi valgte akkurat dèt stedet. Så det valget var enkelt.
Musikken var det også noen som reagerte på her, er den så ille, da? Det er et band som spiller så jeg tenkte ikke det var så hakkande gæli? Vi ønsker gjerne levende musikk, så jeg kontaktet to forskjellige band. Dette var billigst. Hva ligger andre band på, da?
Fotografen er riktig pris, ja. Fått en god deal med ei som vi har vært hos flere ganger med lillejenta.
Innbydelser og div har jeg allerede handlet så dette tar jeg ikke med i budsjette. Da synes ikke kostnaden og virker ikke så avskrekkende ☺
Når det gjelder blomster så kan det jo fint hende vi kommer langt billigere unna. Lokalet er så fint at vi nok ikke trenger mye. Men dama i butikken sa ca 2500 for buketten så da bare doblet jeg den prisen. Tenker at det nok blir endel mindre, men da har vi gardert!
Topics: 88Replies: 1752«hejorgen» wrote: Personlig har både Fredrik og jeg lyst på noe mer eksklusivt da, vi skal vie oss og ha festen i samme luksuriøse selskapslokale og vi ønsker nydelige hvite liljer, roser og kalaer til å sette prikken over i’en for vår drømmedag
Med fare for å virke nærtakende: hvem har sagt at selvlaget ikke kan være eksklusivt? 😅
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.