Innebygd korsett i kjolen..
- Dette emnet har 2 svar, 3 deltakere, og ble sist oppdatert 14 years ago av .
- You must be logged in to reply to this topic.
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Innebygd korsett i kjolen..
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Innebygd korsett i kjolen..
Er det vanlig?
Mente at «min» kjole hadde det.. http://www.maggiesottero.com/dress.aspx … tyle=A3330
Ble usikker, er lenge siden jeg prøvde den.. Står heller ikke noe om det.
Fått mail fra MillyBridal som jeg bestiller kjolen min fra, de mente at det ikke er nødvendig siden det er en kjole med snøring..
Men det må være godt hold i kjolen så jeg slipper å bruke bh. Og den holder inn magen.. :p
Hva tror dere??
Med snøring så er det automatisk «korsett» i kjolen, dvs spiler, og man kan stramme etter kropp og behov.
Er visst noen kjoler med knapper/glidelås som kan ha snøring under/korsett, men det er ikke alle tror jeg. Kommer mye an på kjolen ellers.
Jeg og mange andre, bl. a ansatte på brudesalonger, mener at man får bedre resultat med et mykt korsett under kjolen, uavhengig om det er snøring eller ikke. Kan være greit å få prøvd med og uten for selv å bedømme resultatet 😉