Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Kjole med empirieliv

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Kjole med empirieliv

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Kjole med empirieliv

  • Dette emnet har 46 svar, 18 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av viana.
Viser 20 innlegg - 1 til 20 (av totalt 47)
1 2 3 →
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 1
    Replies: 8
    Solvei
    03. feb. 2010 kl. 15:27 #3259

    Hei alle sammen,

    jeg har funnet drømmekjolen i 2009-katalogen fra Agape. Den heter Beth – se bilde.

    Problemet er at jeg åpenbart er sent ute, da de har leveringstid på 3-5 måneder og jeg får ikke prøvd kjolen noe sted før jeg eventuelt bestiller den, så jeg kan ikke basere meg på det.

    Jeg har søkt side opp og side ned på nettet for å finne en lignende kjole, men har foreløpig ikke hatt hellet med meg. Nå har jeg sendt mail til JK Dress for å høre om det er mulig at de kan sy en lignende kjole ut av ett dårlig bilde.

    Er det noen av dere som har god oversikt som har sett en lignende kjole et sted så blir jeg veldig veldig glad. 😀

    Attached files

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 70
    Replies: 941
    silkepels
    03. feb. 2010 kl. 15:57 #77001

    Et par ting (som du muligens allerede har tenkt på, men sier det for det 😃):

    -med mindre man er veldig slank, kan empireliv gjøre at man ser tykk ut

    -jeg kan se at det tynne laget foran har splitt, og vil antagelig blafre til hver sin side når du går. Hadde jeg skulle hatt tynt lag oppå, ville jeg enten hatt det uten splitt, eller at splitten er påsydd stoffet under.

    Uansett kan nok jkdress sy ganske bra kopi, men er du ute etter flere bilder, kan du bare søke på empire waist wedding dress på google eller ebay, så kommer det opp MAAAANGE alternativer 😃

    Settings
    Topics: 70
    Replies: 941
    silkepels
    03. feb. 2010 kl. 16:21 #77006

    Glemte jo å si at kjolen du har funnet, var veldig nydelig 🤗

    Her har jeg funnet noen kjoler til deg:

    Settings
    Topics: 70
    Replies: 941
    silkepels
    03. feb. 2010 kl. 16:36 #77007

    Ble kanskje litt for mye blonder på disse?

    Settings
    Topics: 1
    Replies: 8
    Solvei
    03. feb. 2010 kl. 17:18 #77010

    Jeg var i grunn ikke ute etter negativ kritkk av det som for meg er drømmekjolen, men om du nå først skal være kritisk så har jeg sett flere bruder i kjoler med splitt i det ytterste laget uten at de har blafret noe nevneverdig. Empirieliv er av anbefalt som slankende på mange brudesider jeg har lest på. Har forøvrig flere kjoler med empirieliv fra før, så jeg antar at det skal gå greit.

    Jeg likte godt den andre kjolen du la inn bilde av. Hvor fant du den?

    Takk for at du tok deg tid til å lete opp bilder for meg. 🙂

    Settings
    Topics: 88
    Replies: 1752
    gledesei
    03. feb. 2010 kl. 18:36 #77035

    «silkepels» wrote:

    -med mindre man er veldig slank, kan empireliv gjøre at man ser tykk ut

    -jeg kan se at det tynne laget foran har splitt, og vil antagelig blafre til hver sin side når du går. Hadde jeg skulle hatt tynt lag oppå, ville jeg enten hatt det uten splitt, eller at splitten er påsydd stoffet under.

    Takk for den 🙂 Min kjole med høyt liv henger i skapet. Jeg er IKKE veldig slank, men ser ikke noe tykkere ut i den enn i andre kjoler. Faktisk kan man få en veldig flott figur i en empirekjole! Hos meg fremhever den bysten og den smale torsoen.

    Kjolen min har slep av chiffon, og løsningen på at det skal skli bakover er å feste det med et lite sting i hver side av kjolen. Dette kan også gjøres med det tynne laget med splitt.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 70
    Replies: 941
    silkepels
    03. feb. 2010 kl. 18:44 #77041

    Solvei og Gledesei, det er ikke jeg som sier dette altså, og det var absolutt ikke meningen å være negativ. Hadde sett for meg empireliv-kjole selv. Siklet mye (og sikler fortsatt :razz:) på den siste jeg har lagt inn bilde av over her.

    Men av de tre brudesalongene jeg har vært i, har samtlige damer sagt at man ser større ut med empireliv. Så jeg har bare hørt på hva de sier, og lagt drømmen om gudinne-kjole bak meg. Siden dere sier det motsatte, har de åpenpart feil i det de sier 🙂

    Solvei, den kjolen du synes var fin, har jeg funnet på ebay 🙂 Skal finne annonsen for deg, vent litt.

    Settings
    Topics: 70
    Replies: 941
    silkepels
    03. feb. 2010 kl. 18:54 #77046

    Her 😃

    http://cgi.ebay.com.au/Empire-wasit-Chi … 51901ff6b5

    Settings
    Topics: 88
    Replies: 1752
    gledesei
    03. feb. 2010 kl. 19:27 #77058

    «silkepels» wrote:

    Men av de tre brudesalongene jeg har vært i, har samtlige damer sagt at man ser større ut med empireliv.

    Det er derfor jeg ikke leser anmeldelser heller. Vil heller se selv og gjøre opp min egen mening, enn å ta det fra folk som kanskje har helt annen smak enn meg. Damene har sikkert et poeng, empireliv fremhever jo ikke akkurat midje og hofter, men synes ikke det er noe negativt i mitt tilfelle. Har alltid drømt om korsettliv og ballskjørt, men da jeg fikk på meg denne kjolen var jeg solgt (eller kjolen, må jeg vel si 😉 )

    Settings
    Topics: 70
    Replies: 941
    silkepels
    03. feb. 2010 kl. 19:45 #77069

    Mm, kanskje jeg rett og slett bare skulle gått for drømmekjolen selv? *gruble* Har jo SÅÅÅ lyst på den gudinnekjolen over her. Var en her inne som la inn bilde, og jeg synes den er nydelig 🤗

    Men, jeg får kanskje roe meg ned litt. Har to kjoler på vei i posten nå 😳 så en av de burde vel kunne brukes? *flau*

    (Det er skummelt å skulle gifte seg, det finnes jo så utrolig mange flotte kjoler, og jeg lider av et snev av shoppoholisme, så det er farlig farlig, men herlig herlig 😃)

    Settings
    Topics: 1
    Replies: 8
    Solvei
    03. feb. 2010 kl. 21:56 #77125

    «silkepels» wrote: Solvei og Gledesei, det er ikke jeg som sier dette altså, og det var absolutt ikke meningen å være negativ. Hadde sett for meg empireliv-kjole selv. Siklet mye (og sikler fortsatt :razz:) på den siste jeg har lagt inn bilde av over her.

    Men av de tre brudesalongene jeg har vært i, har samtlige damer sagt at man ser større ut med empireliv. Så jeg har bare hørt på hva de sier, og lagt drømmen om gudinne-kjole bak meg. Siden dere sier det motsatte, har de åpenpart feil i det de sier 🙂

    Solvei, den kjolen du synes var fin, har jeg funnet på ebay 🙂 Skal finne annonsen for deg, vent litt.

    Det var du som skrev det, så det var du som sa det i «min» tråd. Ikke for å terpe på det, men dette var ikke en tråd der jeg spurte om synspunkter vedrørende empireliv.

    Uansett, brudedamene dine har nok ikke helt peiling på hva de driver med.

    Fra Min Mote:

    Store størrelser kler ofte enten omslagskjoler eller kjoler med empireliv (som har en skjæring under bysten). Har du litt mage, kan en kjole med empireliv skjule problemet

    Fra KK:

    De aller færreste av oss har et mageparti som Jennifer Lopez, men det er likevel mange triks å ty til som gjør at magen ser strammere ut. Det gjelder bare å vite hvordan man kler seg – og ter seg.

    KKs stylist Tone Skipá gir deg her tipsene om hvilke klær som skjuler og hvilke som framhever magepartiet.

    BRUK:

    •Rette linjer og flater. For eksempel er det fint å bruke topper med empireliv, der stoffet faller løst og rett fra snøringen under brystene.

    Tusen takk for linken til ebay, har sendt mail til selgeren nå. 🙂

    Settings
    Topics: 70
    Replies: 941
    silkepels
    03. feb. 2010 kl. 22:20 #77136

    «Solvei» wrote: Det var du som skrev det, så det var du som sa det i «min» tråd. Ikke for å terpe på det, men dette var ikke en tråd der jeg spurte om synspunkter vedrørende empireliv.

    Beklager igjen, skal bli flinkere til å lese innleggene før jeg kommer med «gode» råd heretter 😳

    Kjolen du har funnet var i allefall nydelig, og jeg er sikker på at du blir en nydelig brud, uansett hvilken kjole du ender opp med 😀

    Flott hvis den ebay-selgeren kan lage en tilsvarende kjole til deg da [smilie=hihi.gif]

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 70
    Replies: 941
    silkepels
    03. feb. 2010 kl. 23:06 #77147

    Fant et par empireliv-kjoler til i favorittlista mi på ebay 😃

    Samme selger som du har mailet med.

    Denne også.

    Og denne også gitt, hehe.

    Denne er fra dreamdresslilly (men har kanskje for mye blonder?)

    Tror jeg skal prøve meg på å bestille en empireliv-kjole selv 😳 Og høre på dere isteden. Da blir det i såfall bestilling av kjole nr. 3! Mai gådd altså! Jeg får bestemt meg!

    Settings
    Topics: 70
    Replies: 941
    silkepels
    03. feb. 2010 kl. 23:39 #77152

    Glemte denne 😃

    Settings
    Topics: 33
    Replies: 1370
    Sweet Pink Kitty
    04. feb. 2010 kl. 01:39 #77154

    Nydelige kjoler må jeg si, den du har valgt deg ts er fantastisk fin. 😀

    Settings
    Topics: 11
    Replies: 560
    MrsBtobe
    04. feb. 2010 kl. 11:00 #77180

    Hvor i landet bor du?? Når jeg var på Kristins i Lillestrøm så prøvde jeg mange slike kjoler og hos de og om str som er i butikken passer så kan man jo få kjøpt den 😀

    Vil forsvare silkepels litt også jeg da, for hun har jo litt rett ang det hun sier.

    Om det er magen som er «problemet» så er det klart at empireliv er bra, men hvis man er all over stor vil jeg tro at det kanskje ikke er riktig fasong.

    Jeg prøvde som sagt mange slike kjoler selv, og jeg så større ut i samtlige av de (selv om jeg ikke er stor). Dette fordi jeg har veldig store pupper og ikke så veldig trente overarmer,, så ut som om jeg hadde på meg et telt for å være ærlig 😳

    Mammamagen syntes ikke og det var selvfølgelig et stort pluss 😉 men det var ikke til å komme bort fra at jeg faktisk så litt lubben ut og det var både forlovere, butikkpersonell og mamma enig i.Så det kommer nok HELT an på hva slags kroppsfasong man har og hvordan fettet er fordelt om man kler sånt eller ikke, er man en pære eller et eple er det sikkert fint (eller bare slank som en strek), men er man et skikkelig timeglass sånn som jeg er så er det ikke like pent, så jo selv at jeg var slank og fin i andre type kjoler.

    Tror neppe silkepels var ute etter å være slem og kritisk, heller gi hjelpende råd siden du ikke hadde mulighet til å prøve kjolen.. Kjedelig å bestille en kjole som er nydelig på modellen men ikke så nydelig på seg selv.

    Settings
    Topics: 59
    Replies: 7239
    eriksson
    04. feb. 2010 kl. 12:45 #77199

    Jeg syntes sånne kjoler er sååå fine!!! 🤗 🤗 🤗

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 129
    Replies: 2344
    hildemor
    04. feb. 2010 kl. 18:37 #77261

    «MrsBtobe» wrote: Hvor i landet bor du?? Når jeg var på Kristins i Lillestrøm så prøvde jeg mange slike kjoler og hos de og om str som er i butikken passer så kan man jo få kjøpt den 😀

    Vil forsvare silkepels litt også jeg da, for hun har jo litt rett ang det hun sier.

    Om det er magen som er «problemet» så er det klart at empireliv er bra, men hvis man er all over stor vil jeg tro at det kanskje ikke er riktig fasong.

    Jeg prøvde som sagt mange slike kjoler selv, og jeg så større ut i samtlige av de (selv om jeg ikke er stor). Dette fordi jeg har veldig store pupper og ikke så veldig trente overarmer,, så ut som om jeg hadde på meg et telt for å være ærlig 😳

    Mammamagen syntes ikke og det var selvfølgelig et stort pluss 😉 men det var ikke til å komme bort fra at jeg faktisk så litt lubben ut og det var både forlovere, butikkpersonell og mamma enig i.Så det kommer nok HELT an på hva slags kroppsfasong man har og hvordan fettet er fordelt om man kler sånt eller ikke, er man en pære eller et eple er det sikkert fint (eller bare slank som en strek), men er man et skikkelig timeglass sånn som jeg er så er det ikke like pent, så jo selv at jeg var slank og fin i andre type kjoler.

    Tror neppe silkepels var ute etter å være slem og kritisk, heller gi hjelpende råd siden du ikke hadde mulighet til å prøve kjolen.. Kjedelig å bestille en kjole som er nydelig på modellen men ikke så nydelig på seg selv.

    Enig med eg at det er veldig avhengig av kroppsfasongen. Jeg er ganske stor med kraftige armer og forholdsvis store pupper og rund mage. Med såkalte empire snitt så jeg ut som en tønne men med kjoler A-line fasong og korsettsnøring fikk jeg faktisk et liv og det virket veldig slankende på helheten. Hadde aldri blitt slank i noen som helst kjole men snittet på kjolen var totalt avgjørende for meg :mrgreen:

    Settings
    Topics: 44
    Replies: 552
    camillaogtommy
    04. feb. 2010 kl. 22:07 #77320

    De har en nydelig kjole på agape på Hamar! Vet ikke hvor du bor jeg?

    http://www.agape-brud.no/wp-content/200 … index.html på side 31! Den har jeg prøvd og synes den var veldig flott! Litt enkel, men aldeles nydelig!!!

    Settings
    Topics: 44
    Replies: 552
    camillaogtommy
    04. feb. 2010 kl. 22:08 #77321

    Eller var det denne jeg prøvde???

    http://www.agape-brud.no/wp-content/201 … index.html side 92 øverst…

    Ble litt usikker….

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
Viser 20 innlegg - 1 til 20 (av totalt 47)
1 2 3 →
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

[annonse_6]


[annonse_7]

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search