Må visst begynne planleggingen på nytt…
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Må visst begynne planleggingen på nytt…
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Må visst begynne planleggingen på nytt…
- Dette emnet har 6 svar, 4 deltakere, og ble sist oppdatert 14 years ago av
vanilla81.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 11Replies: 3714. jun. 2011 kl. 21:25 #7556
Booket lokale, kirke og fotograf på begynnelsen av året, og satte opp en foreløpig gjesteliste på ca 60. Men når vi nå skal sette en mer «endelig» gjesteliste, finner vi ut at det er mange av de vi hadde tenkt å be som vi egentlig ikke vil ha der. (F.eks nær familie man ikke har sett på 10 år, og deres partnere som man aldri har sett..). Når man gifter seg «skal» man liksom ha et stort bryllup med masse gjester, det er liksom mest «status» og mest vanlig… Men jo mer jeg tenker på det, jo mer har jeg lyst til å begynne å planlegge alt på nytt, og lage et lite og intimt bryllup med bare de aller nærmeste. Problemene er bare at 1. forloveden min vil helst ha et tradisjonelt bryllup med masse gjester, 2. det er veldig turbulente forhold i min nærmeste familie, så et lite bryllup vil bli kleint, og 3. vi har allerede sagt til mange av de 60 at de kommer til å bli invitert, føles så dumt å si at vi ikke kommer til å invitere dem allikevel… Vi vil gjerne at foreldre, søsken og nære venner skal dele dagen med oss. Vanskelig er det også med nye partnere til skilte foreldre, uansett om vi ber de eller ikke, er det noen som blir såret og sure. Sukk…hadde det ikke vært for familieproblemene kunne jeg kanskje mest ha tenkt meg å dra til utlandet med nær familie og gjort det helt spesielt. Har dere noen råd og forslag til hva slags bryllupsfeiring vi kan ha? Er litt rådvill, vil bare gifte meg med mannen jeg elsker, og vil samtidig at han skal få det bryllupet han ønsker. Takk for alle råd! 🙂
Topics: 550Replies: 1386015. jun. 2011 kl. 07:48 #129434Huff dette er ikke enkelt, det skal være sikkert.
Jeg vet absolutt ikke hva jeg skal råde deg til. Siden din kjære ønsker et bryllup, så er det jo litt dumt å frarøve ham dette, da det kun skjer en gang i livet.
Jeg vil bare si at jeg føler med deg og håper at du/dere finne en løsning som er til det beste for alle parter.
Stor klem
Topics: 200Replies: 19912Har ikke noen råd nå på stående fot, men det vi gjorde hos oss var å invitere bare de i fam som vi ØNSKET å dele dagen med. Dvs at det var nesten ingen i fra min famile og mesteparten fra hans familie.
Og jeg kommer fra skillsmisefamilie hvor folk har funnet seg ny partner og samtlige fikk klar beskjed: » Oppfør dere og legg personlige feider til side den dagen. Ellers er dere ikke velkomne» Det klarte faktisk samtlige, overraskende nok! 🙂
Og så håper jeg at dere klarer å få det til på en slik måte som DERE ønsker å ha det! Det er jo tross alt deres dag 🙂 Og en klem på tampen 🙂
Topics: 11Replies: 3715. jun. 2011 kl. 11:54 #129441Takk for fine svar Stavangerpar og Trone 🙂. Kanskje det går an som du sier Trone, å bare be de vi virkelig vil ha der, helt nærmeste familie og venner. En annen ting er at både jeg og forloveden har god kontakt med tanter, onkler og noen søskenbarn på hans side, men vi har nesten ingen kontakt med de på min side. Er det rart å bare be de fra hans side?
Foreldrene mine vil nok klare å oppføre seg på en sånn dag, både med og uten partnere, men jeg er likevel ekstremt opptatt av at alle skal ha det bra, og jeg vet jeg kommer til å bekymre meg… Men det viktigste er jo at vi blir gift :nååh:
Frøken
annonseTopics: 55Replies: 4059Skjønner dilemmaet ditt veldig godt. Turbulente familiforhold/ slekt er noe herk :ååh: :ååh:
På min manns side var det egentlig ganske greit. Det er jo selvsagt på min side de er klinkokkos!
Og om så noen av de noen gang kommer over denne siden så bryr jeg meg ikke et sekund om de leser hva jeg har skrevet! (Tror faktisk de bare har godt av å lese det! )
De slektningene på min mors side ble invitert, men på min fars side av slekta, var det ikke invitert
noen, av den grunn at 1) vi har ikke noe kontakt, 2) de bryr seg ikke 3) egner seg ikke på trykk i et bryllupsforum, 4) de har ikke akkurat behandlet meg noe pent. 5) de har heller ikke møtt min kjære. Kort oppsumert.
Så jeg tenkte at hvorfor skal jeg invitere de der for syns skyld? Nei, vettu hva! I bryllupet vårt ville jeg ha de der jeg vet bryr seg om meg og mannen min, og har evner til å være glade på andres vegne også ikke bare sine egne. Så hvorfor invitere noen jeg ikke hadde sett på flere år???
Så jeg satte en STOR strek over de familie/slekttningene på min farsside, og valgte og heller fylle da hmmm hva skal jeg kalle det for….min «kvote» gjester med venner med partnere som jeg kjenner og som jeg vet bryr seg.
Når vi skulle gifte oss er det jo klart jeg ville ha det skikkelig, slik at både min kjære og jeg var fornøyd. Noe vi er og mer enn det. Men jeg ser ikke poenget nå heller etter bryllupet at jeg burde ha invitert de slektningene mine som ikke var invitert. Hvorfor liksom? Bryllupsdagen dreier seg om kjærlighet og er en ubeskrivelig fantastisk dag, og da passer det liksom ikke helt inn og invitere noen «bare» fordi man beklagligvis er i slekt/ familie med dem for synsskyld. Jeg ville hvertfall at gjestene skulle være der, og de som var der var EKTE, og ikke noen som var der bare for og opprettholde en fake fasade som om alt med denne slekta er bare bra. Derfor fylte jeg heller opp med mine venninner og de av de som har partnere. Greit den ene barndomsvenninnna mi sin samboer hadde jeg ikke møtt før, men de har vært sammen i mange år, og har 2 barn sammen så de er i et stabilt forhold.
En av de andre her inne hadde et motto for bryllupsdagen, at de ikke skulle angre på noe ( Eriksson var det vel om jeg ikke er helt på bærtur 😉 )
Tok til meg hennes ord, og jeg angrer ikke et sekund på at jeg (vi) gjorde det slik med gjestelista som vi gjorde. For hadde de som ikke var invitert til bryllupsmiddag og fest virkelig brydd seg om hvordan vi har det så hadde de dukket opp i kirken, det er ikke snakk om så lange avstander på de jeg satte en strek over. Hadde de dukket opp i kirken hadde jeg kanskje måtte gått noen runder med meg selv, men de gadd jo ikke en gang det. Så jeg vet hvertfall med megselv at vi gjorde det som var rett for meg (oss). Og jeg angrer ikke et sekund på avgjørelsen som jeg tok.
Det ble veldig langt dette, men jeg håper det hvertfall kan være til litt hjelp for deg.
Lykke til videre med planleggingen, husk det er DERES DAG! Dere kan gjøre det akkurat som dere vil, for det er dere som bestemmer, og dere to gjør dette bare en gang. 🙂
Og om du føler for å starte planleggingen på nytt, så sier jeg kjør på, gjør det gjerne i sammarbeid med din kommende mann så kan jo det hende at dere sammen kan komme fram til en løsning som dere begge er fornøyd med. 🙂
Topics: 11Replies: 3715. jun. 2011 kl. 17:34 #129446Takk, Vanilla81! Svaret ditt gjorde meg mye klokere, og mye sikrere på at vi ikke skal invitere noen kun for «syns skyld» eller fordi vi føler vi må. Takk for svaret, det var til god hjelp! 🙂
Topics: 55Replies: 4059«Vinterbruden» wrote: Takk, Vanilla81! Svaret ditt gjorde meg mye klokere, og mye sikrere på at vi ikke skal invitere noen kun for «syns skyld» eller fordi vi føler vi må. Takk for svaret, det var til god hjelp! 🙂
Bare hyggelig du 🙂
Greit å kunne dele erfaringer, glad det var til hjelp for deg 🙂
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.