Ønsker oss sølvtøy..
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Ønsker oss sølvtøy..
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Ønsker oss sølvtøy..
- Dette emnet har 7 svar, 4 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av
eriksson.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 196Replies: 150722. feb. 2010 kl. 13:00 #3551
Det finnes jo så mange lister man kan legge inn i forbindelse med ønskelister…!
Problemet syntes jeg er at man ønsker seg litt der, og litt her…
Serviser og glass er det jo mange ønskelister for, men vi ønsker oss serveringsting til sølvtøyet vårt..!
Vi har kniver, gaffler, spiseskjeer, teskjeer, kakegafler til 12.. Men ikke noe serveringsbestikk…
Noen som ønsker seg ting «utenom» for eksempel christianias ønskeliste..? Hvordan får dere dette frem?
Klem LilleLavendel
Topics: 201Replies: 19922Topics: 196Replies: 150722. feb. 2010 kl. 13:26 #80629Nei, ikke noe plussmedlemsskap her;) men det er jo ikke noe problem å opprette en på siden vår. Greia er at jeg ikke vet om jeg skal bruke siden riktig enda..!
De fleste gjestene er fra i nærheten, så det er ikke noe ukjent hverken lokaler eller kirke…
Og når det kommer til gaveønsker, så tenker jeg på en måte at det er like ålreit om det spør foreldrene våre eller oss også…!
Men bare lurte litt på hvordan andre gjør 🙂
Kanskje siden kunne vært fin til akkurat dette… om noen vil titte innom..
Topics: 201Replies: 19922Vi har lagt ut ønskelister og div info på vår hjemmesiden. Den er jo passordbelagt da.
I invitasjonene så kommer vi til å skrive inn linken til hjemmesiden pluss passordet, slik at folk kan gå inn der og finne info. På den måten så håper vi at foreldrene våre kan bli litt avlastet for alle de samme spørsmålene som kan gå igjen, he he!!
Frøken
annonseTopics: 196Replies: 150722. feb. 2010 kl. 13:58 #80635hehe.. er nok litt hvordan man ser på det!
Men på en hjemmeside har man iallefall ikke denne avkryssningen!
Jeg liker ikke helt disse listene hvor det står : 2 av den, 4 av den… og så forsvinner de etterhvert som folk kjøper..!
Føler det blir bestilling jeg da…og man kan jo strengt tatt også følge med på hva man får..!
Jeg har laget en liste på christiania i forbindelse med at jeg var på bryllupsmessen, men jeg la inn 1 av hver del vi ønsker oss… Slik at gjester må kunne få kjøpe etter sin lommebok og ikke føle jeg presset til å kjøpe noe de egentlig ikke vil kjøpe, eller føler er for dyrt..!
Mamma og pappa skulle kjøpe en liten oppmerksomhet til en datter av noen omgangsvenner.. de skulle ikke i bryllupet, og da hun spurte moren om hva de ønsket seg.. om det var noe de sparte på eller noe.. så ble hun henvist til siden på christiania med pålogging og passord… Og det eneste som sto igjen på den listen var 3-4 ting i 1000 ++ klassen….
Føler dette blir litt upersonlig.. og mamma og pappa endte jo opp med å kjøpe noe helt annet enn hva som sto på lista… som passe dems lommebok… siden de ikke følte de kunne kjøpe noe som sto der men som var «fult»…
Så jeg vet ikke helt om jeg liker de listene der….
Kanskje vi heller skal ha noe på lur.. evnt den siden vår.. og henvise folk til hvis de spør… hmm..
Topics: 82Replies: 623Topics: 201Replies: 19922Vi har ikke en ting til 1000kr++ på listen vår nå vi he he! Og er helt enig i at det er nok mange som hiver på ting på listen som koster sykt mye bare for de håper å få det i gaver.. Vi er nok mer kjedelige der. Blandt annet så er vårt service er noe av det billigste, samme med glassene og bestikker, he he!!
Vi ønsker oss det VI ønsker oss, ikke det dyreste bare fordi det er ett bryllup 🙂
Og man trenger jo ikke følge med på listene selv da 😉 Hi hi!! bare hvis man er nysgjerrig nok 😉
Så slipper man også kanskje masse bytting etter bryllupet, ting man har fått altfor mye av og sånn.
Men jeg vet ikke hvordan vi skulle gjort det hvis vi ikke hadde hatt bloggen til å legge ut ønskene på, dersom vi ikke skulle hatt verken blogg eller lister i butikk. Da hadde det blitt mer tricky ja! 🙂
Topics: 59Replies: 7239Vi har tenkt til å ha en liste på CG, tilbords, jernia og http://www.onskelisten.com, hvis den funker som vi hadde tenkt 😃 😃
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.