Pengeønsker – oppgi kontonummer på ønskelisten?
- Dette emnet har 4 svar, 4 deltakere, og ble sist oppdatert 12 years ago av .
-
Frøken
annonse
- You must be logged in to reply to this topic.
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Pengeønsker – oppgi kontonummer på ønskelisten?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Pengeønsker – oppgi kontonummer på ønskelisten?
Vi ønsker oss bidrag til leilighet, alle evt pengegaver vi kommer til å få til bryllupet kommer til å gå inn på den kontoen. (egen konto).
Kan vi oppgi dette kontonummeret på ønskelisten for å gjøre det mest praktisk for alle gjestene?
Har et litt ambivalent forhold til det å ha kontanter liggende, i tillegg til at jeg gjerne vil at gjestene skal føle at de gir en gave til et eksplisitt formål ikke de månedlige regningene.
Hvordan løser/løste dere andre det med pengegaver? 🙂
Jeg ville ikke gjøre det, så jeg har ordna med pengekasse til evt. pengegaver og gavekort.. 😉
Vi gjør begge deler, så kan gjestene bestemme om de vil bruke konto,sjekk eller kontanter!
Nei, det ville jeg aldri gjort, og vi gjorde det heller ikke selv. Vi ønsket oss penger til bolig og fikk da enten kontanter eller sjekker. Å oppgi kontonummer oppfatter jeg som frekt.