Rekkefølge på kvelden
- Dette emnet har 5 svar, 6 deltakere, og ble sist oppdatert 13 years ago av .
-
Frøken
annonse
- You must be logged in to reply to this topic.
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Rekkefølge på kvelden
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Rekkefølge på kvelden
Hva slags rekkefølge skal man ha på programmet etter middagen.
Skal man ta kake med en gang etter middagen? Skal man danse brudevals rett etter at man har skjært bryllupskaken og deretter gå rett på full fest? Eller skal man spise kake, ta det litt med ro før det er brudevals og full fest?
Det finnes vel egentlig ingen mal på hvordan man gjør dette. Hos oss ble det tatt litt på sparket, egentlig. Det kan kanskje være godt å danse litt før man skal spise kake, slik at de ikke kommer for tett på middagen. Etter at vi hadde spist middag kom kaffegjestene, så vi hilste på dem og tittet litt på gavene vi hadde fått. Etter en stund danset vi brudevalsen, og så ble det noen danser til. Så tok vi kake, før resten av kvelden gikk med til dansing.
Brudevalsen kom først her også etter vi hadde hatt en pause etter middag med avec og kaffe, godt å bevege seg litt og snakke med flere av gjestene og se litt på gavene vi hadde fått.
Så kutta vi kaka etter brudevalsen.
Men sier som de andre er jo ikke noen fasit mal på dette.
Er deres dag, gjør som dere vil 😃
Man må jo velge selv ja 😃 Det er deres dag, og dere må lage den slik dere vil ha den. Det skal være en minnerik dag 😃 :hihi:
Vi spiste, hadd en liten pause og så danset vi bryllupsdansen, lot dansegulvet være åpent og spiste kaker og hadde på musikk i bakgrunne. Når så kakene var satt bort, ble musikken litt høyere.