Separat vielse og fest – hvor lang tid mellom er ok?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Separat vielse og fest – hvor lang tid mellom er ok?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Separat vielse og fest – hvor lang tid mellom er ok?
- Dette emnet har 7 svar, 5 deltakere, og ble sist oppdatert 13 years ago av
jasbon.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 99Replies: 831
Vi skal ha en liten vielse kun med forlovere i utlandet, men arrangere en mer uformell bryllupsfest etterpå. Festen skal være i april 2013 med venner og familie (ca 80 stk).
Jeg ser det som ganske naturlig at vi da har vielsen i mars/april da det er ganske nært tidspunktet for festen, men har egentlig mest lyst å vie meg i desember 2012. Jeg får velge 😀 . Grunnen til at jeg har mest lyst på vielsen i desember er fordi jeg synes det er en fin md og rammene rundt det blir flotte (snø, julemarkeder etc), + at da blir det på 1 års dagen etter forlovelsen. I tillegg er jeg ikke spesielt begeistret for tallet 13… men her får jeg vel bare la overtroen ligge 😉 .
Jeg ser at hvis vielsen er i desember så får jeg samlet meg litt og har god tid på de siste forberedelsene til festen og kan kose meg med det, samtidig som jeg kan gå å glede meg enda litt lenger. Samtidig er det kanskje litt rart å ha festen så lenge som 4 md i etterkant? Jeg vil gjerne bruke brudekjolen på festen også og lurer på om det kan være litt rart å dra den frem igjen hele 4 md senere?
Hva mener dere? Hadde dere synes det var litt rart at festen var 4 md etter bryllupet, eller er det ok?
Topics: 550Replies: 1386009. jan. 2012 kl. 08:53 #140047Hvis dere ikke reiser bort for å vie dere, så synes jeg det er rart at festen blir 4 mnd etter vielsen, skjønner ikke hvorfor det da ikke kan være samme dag. Hvorfor dere velger slik, forklarer du ikke, dermed blir det rart, hadde du forklart (noe du absolutt ikke trenger å gjøre) hvorfor dere gjør slik, så hadde jeg kanskje forstått det.
Topics: 66Replies: 6978Topics: 550Replies: 1386009. jan. 2012 kl. 11:25 #140068Ja, det gjør hun vist 😂 tror virkelig jeg må få meg briller og lese et innlegg både to og tre ganger før jeg svarer på det 😂
Når en først reiser utenlands og vier seg, så kan en jo drøye det 4 mnd, hvis en føler det er rett selv. Tror nok at jeg ville hatt det litt nærer, da en jo har vært gift en stund når en blir feiret.
Håper dere får noen fine dager.
Frøken
annonseTopics: 99Replies: 831«Stian og Gitte» wrote: Hun skriver jo at de skal vies i utlandet 😉
Jeg syns dere kan ta festen akkurat når dere vil. Tror ikke det finnes noen fasit på dette.
Takk for hjelpen med en liten oppklaring 😂 Jeg begynte nesten å lure om jeg hadde utelatt viktig informasjon.
Topics: 59Replies: 7239Topics: 0Replies: 11Topics: 99Replies: 831Takk for hyggelige svar. Har snakket litt med venner og ingen reagerer på 4 md. Viktigst av alt er at jeg har kommet frem til at jeg uansett tror det er best for meg å ha vielsen i desember og festen så lenge som 4 md etterpå.
Jeg «glemmer» det stadig, men blir også daglig minnet om at jeg for noen år siden fikk hjerneblødning, og av den grunn så blir jeg veldig, veldig mye fortere sliten enn før. Litt vanskelig å innse det, og jeg lever i den tro at alt er som før… Men for min egen del tror jeg det er smart å bruke litt god til på alt sammen. Det blir mye å arrangere og ikke minst glede seg til når/hvis to så viktige og hyggelige ting skjer å «en gang». Hvis jeg er smart så tar jeg heller å bruker tiden godt slik at jeg ikke behøver å stresse med festen bare noen uker etter vielsen.
He he ser nå at det kan høres ut som det bare er jeg som skal gifte meg, men min andre halvdel har sagt det er helt opp til meg om vielsen er i desember eller mars/april, men vi er enige om at festen skal være i april. Holder på å booke lokale i disse dager. Det er jo heller ikke unormalt at det er vi jenter som liker og som tar oss av det meste av planleggingen, så derfor skriver jeg mye «jeg» i den forbindelse. Han hjelper til med det han er god på og det han «får lov» til
. Jeg elsker nemlig å planlegge og arrangere ting. Har tidligere jobbet i hotell og konferansevirksomhet så dette er noe jeg virkelig gjør med stor glede! 🙂
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.