Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Skal dere ha korsett under brudekjolen?

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Skal dere ha korsett under brudekjolen?

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Skal dere ha korsett under brudekjolen?

  • Dette emnet har 10 svar, 6 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av larvik05062010.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 11
    Replies: 94
    Lali
    31. aug. 2009 kl. 19:32 #2085

    Hvor får man kjøpt det? kjøper dere de? i brudesalongen eller i andre butikker? hvis dere har tips om butikker? vil helst kjøpe korsett i butikk så jeg får prøvd..

    Prøvde en i brudesalongen og den var perfekt. satt godt og hadde god støtte i ryggen og ned på hoftene, og den så ikke så aller værst ut heller.. men den kosta 1190kr. Er det en dyr pris?

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 201
    Replies: 19922
    Trone
    31. aug. 2009 kl. 19:45 #60542

    Min kjole har innbygd korsett så jeg trenger ikke. Trenger muligens ikke bh heller, men det får jeg se på når det nærmer seg. Ikke lett å vite hvordan matrasjoneringene blir hengende etter 5,5 mnds matgilde, hehe! 😂 😂

    De fleste som har snakket om korsetter tidligere har vært borti den prisen du snakker om nå. Så mulig det ikke er så all verdens-brti-heia høy pris?

    Bare husk på å gå med korsettet flere ganger i forkant av dagen, slik at du ikke besvimer. En del som har gjort det nemlig, da de ikke er vant med å gå med korsett og det presset mot indre organer.. 😅

    Settings
    Topics: 11
    Replies: 94
    Lali
    01. sep. 2009 kl. 06:31 #60556

    «Trone» wrote: Min kjole har innbygd korsett så jeg trenger ikke. Trenger muligens ikke bh heller, men det får jeg se på når det nærmer seg. Ikke lett å vite hvordan matrasjoneringene blir hengende etter 5,5 mnds matgilde, hehe! 😂 😂

    De fleste som har snakket om korsetter tidligere har vært borti den prisen du snakker om nå. Så mulig det ikke er så all verdens-brti-heia høy pris?

    Bare husk på å gå med korsettet flere ganger i forkant av dagen, slik at du ikke besvimer. En del som har gjort det nemlig, da de ikke er vant med å gå med korsett og det presset mot indre organer.. 😅

    hehe.. nei.. er ikke akkurat lett å ha på seg korsett når man har en liten gull klump i magen 😀 fordelen er jo at du kan spise deg god å mett uten å bekymre deg om trang plass i korsettet da.. hehe

    Jeg prøvde korsettet å merka at man fikk litt problemer med å puste.. jeg får være flink å prøve den en del før bryllupet da.. hadde ikke tenkt på det..

    Settings
    Topics: 201
    Replies: 19922
    Trone
    01. sep. 2009 kl. 06:38 #60558

    Jeg håper jeg passer kjolen min til sommeren da, hehe!! Nå har jeg ikke lagt på meg mer enn 7 kilo til nå da og termin er 03 feb, så satser på å komme inn i den i juli 🙂 Pluss kjolen har knytting bak, så det hjelper jo litt på 🙂

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 11
    Replies: 94
    Lali
    01. sep. 2009 kl. 06:51 #60562

    «Trone» wrote: Jeg håper jeg passer kjolen min til sommeren da, hehe!! Nå har jeg ikke lagt på meg mer enn 7 kilo til nå da og termin er 03 feb, så satser på å komme inn i den i juli 🙂 Pluss kjolen har knytting bak, så det hjelper jo litt på 🙂

    7 kilo er ikke mye.. knytting bak hjelper mye.. da har man litt å gå på.. er en trygghet.. jeg klarer aldri å holde vekta helt stabilt.. jobber på spreng for å gå ned i vekt.. har gått ned 4 kilo siden ferie slutten, så det går sakte men sikkert ned.. 03 februar er jo ikke lenge til! det kommer til å gå fort..

    Settings
    Topics: 201
    Replies: 19922
    Trone
    01. sep. 2009 kl. 06:53 #60563

    Har du gått ned 4 siden ferien?? Jeg syntes du er kjempegod jeg!!! 😛 Og dere har jo 8 mnd igjen før bryllupet, så jeg er sikker på at dette kommer du til å klare kjempefint!!! Skal heie på deg jeg 😃

    Men i stedenfor korsett så finnes det jo truseliknende greier med høyt liv, som mange bruker i stedenfor korsett. Disse er jo ikke så sexy, men man kan jo skifte de før mannen skal se under kjolen på natten, hihi!!

    Settings
    Topics: 11
    Replies: 94
    Lali
    01. sep. 2009 kl. 06:56 #60565

    «Trone» wrote: Har du gått ned 4 siden ferien?? Jeg syntes du er kjempegod jeg!!! 😛 Og dere har jo 8 mnd igjen før bryllupet, så jeg er sikker på at dette kommer du til å klare kjempefint!!! Skal heie på deg jeg 😃

    Men i stedenfor korsett så finnes det jo truseliknende greier med høyt liv, som mange bruker i stedenfor korsett. Disse er jo ikke så sexy, men man kan jo skifte de før mannen skal se under kjolen på natten, hihi!!

    he he.. det er sant.. går ann å titte etter det og.. får titte litt rundt.. greit å se hva som finnes..

    Settings
    Topics: 30
    Replies: 239
    M
    01. sep. 2009 kl. 07:02 #60567

    Men i stedenfor korsett så finnes det jo truseliknende greier med høyt liv, som mange bruker i stedenfor korsett.

    Det er noe sånt jeg må skaffe meg, kjølen er i chiffon og spilene fra et vanlig korsett syntes igjennom. Noen som har prøvd laaaaangtruseliknendeholdinn???? 😀 Litt på følelsen at de ikke holder like godt inn som et vanlig korsett siden det ikke er spiler…….. [smilie=aiwebs_007.gif]

    Settings
    Topics: 14
    Replies: 66
    totteline
    01. sep. 2009 kl. 07:14 #60568

    jeg har kjøpt korsett, men det ser ut som at jeg ikke trenger å bruke den under kjolen. Hun som hjalp meg på Agape sa at jeg ikke burde ha det 😉 . For det er jo både stivt og det blir varmt, som hun sa.

    Så nå skal jeg heller kjøpe meg en skikkelig holdin truse i stede 😉

    Settings
    Topics: 88
    Replies: 1752
    gledesei
    01. sep. 2009 kl. 07:29 #60572

    Nei, kjolen min har høyt liv, så korsett er ikke helt riktig. Må prøve å finne en fin bh eller bhtopp, men vet ikke helt hvor jeg skal begynne.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 57
    Replies: 506
    larvik05062010
    01. sep. 2009 kl. 10:16 #60591

    kjøpte korsett med truse på nettet jeg. til 300kr, og den var veldig fin. 😀

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search