Skal noen be gjestene ta med medbrakt til festen?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Skal noen be gjestene ta med medbrakt til festen?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Skal noen be gjestene ta med medbrakt til festen?
- Dette emnet har 14 svar, 13 deltakere, og ble sist oppdatert 12 years ago av
lesbiskbrud.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 4Replies: 14
Det er mange delte meninger om fri bar/ingen bar/medbrakt drikke til bryllupsfesten.
Er det noen der ute som skal be gjestene ha med egen drikke til festen?
Vi skal selvsagt stå for vin til maten, og kaffe/avec. Vi skal ha middag og fest i et lokale vi kan stå for alt selv.
Topics: 20Replies: 51Vi har drikke til maten og kaffe avec. Ellers så har vi skrevet at det vil bli servert vin og øl og medbrakt alkohol er tillatt. Vi har også et lokale som vi står fritt til å gjøre som vi vil. Alle vi har snakket med syns det er helt naturlig å ta med egen alkohol til festen. Min kjære ønsket å ha øl og vin som folk kan forsyne seg av hele kvelden,eller så lenge det varer. Ønsker ikke å bruke masse penger på at folk skal drikke seg sanseløse..
Topics: 5Replies: 22Topics: 83Replies: 51403. feb. 2013 kl. 11:35 #167077Vi kjøper inn alkohol til velkomstdrinken, maten og kaffen. Senere på kvelden må de kjøpe selv det de vil ha fra baren 🙂
Topics: 64Replies: 1674Jeg synes dette er en strålende ide for de som har muligheten ift lokalet og ikke har anledning til å spandere alt gjennom hele kvelden.
Min kommende mann var inne på noe slikt, men hos oss blir det full-pakke mm. Hadde føltes unaturlig mtp hvor mye vi bruker på oss selv og annet dill. 🙂
Topics: 9Replies: 15403. feb. 2013 kl. 14:38 #167108Vi har det på en restaurant, og i utgangspunktet tenkte vi full pakke. Men vi hadde møte nå med hun som er bryllupsansvarlig der, og hun anbefalte heller å ha fri øl og vin hele kvelden mens sprit/drinker kunne kjøpes i baren. Hennes erfaring var at det kunne gå mye mer enn nødvendig da folk visstnok gjerne glemte hvor de hadde satt glasset og bare gikk og hentet nytt. Eller at de gjerne tok med til hele bordet og at en del ble stående…
Vi får se, ikke helt bestemt enda akkurat det med sprit/drinker. :usikker:
Topics: 25Replies: 556Topics: 6Replies: 33Topics: 7Replies: 11403. feb. 2013 kl. 16:33 #167112Vi står for drikke til maten + kaffe avec, så får gjestene kjøpe selv i baren etterpå hvis de fortsatt er tørste 😉
Men vi har et sent bryllup, og har ikke tenkt å holde på gjestene mer enn 7-8 timer, så det blir snakk om 3-4 timer hvor de står for drikke selv.
Vi er riktignok ikke helt sikre på at det blir sånn, for jeg mener at bonger er et alternativ, siden vi har blitt anbefalt av stedet vi skal være å -ikke- ha fri bar.
Fikk samme forklaring som LillePernille: folk er mer bevisste på hva de drikker og hvor de setter den fra seg når de må betale den selv. (og jeg har ikke videre lyst til å spandere fylla på vasken, for å si det sånn)
Topics: 4Replies: 14Topics: 25Replies: 556«odd-marie» wrote: Dere som skal be gjestene stå for drikke til festen selv (medbrakt). Hvordan formulerer dere dette? Jeg har laget skisse av invitasjonen, og har opprettet hjemmeside her. Tenkte det kunne stå noe om dette på hjemmesiden evt.?
Hva med å beskrive hva som vil bli servert av drikke på festen, og ha med en setning om at «dere er også velkomne til å ta med egen drikke dersom det ønskes»?
Hvis dere ikke skal ha noe drikke som helst, kan man jo skrive noe slikt:
«Til middagen serverer vi øl og vin, og til festen er dere velkomne til å ta med det dere måtte ønske å drikke».
Topics: 7Replies: 25Topics: 10Replies: 46Vi står for alt den dagen. Alkohol er ikke medregnet i budsjettet vårt siden vi begynte å kjøpe inn alkohol når vi bestemte oss for å gifte oss. Det vil si at vi har utrolig mye brennevin stående her nå. Vi reiser mye, og er i Sverige ganske ofte. Min forlovede var i Tyskland i sommer, og der fikk han masse alkohol til slikk og ingenting.
Topics: 0Replies: 1029. mai. 2013 kl. 19:58 #171232Vi dekker velkomstdrikke, vin eller øl til maten og drikke til kaffe avec.
Topics: 7Replies: 7129. mai. 2013 kl. 20:19 #171234Vi står for velkomstdrink, vin til maten og bayles (ikke sikker på at det skrives sånn 😜) til kaffien.
Ellers skal vi ha både brus og juice (er noen barn som ikke liker brus) og vann.
I invitasjonen har vi skrevet at etter kaker og kaffi blir det fest, og at da kan det ta med drikkevarer etter eget ønske 🙂
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.