Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Solo-sang under vielsen..

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Solo-sang under vielsen..

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Solo-sang under vielsen..

  • Dette emnet har 12 svar, 7 deltakere, og ble sist oppdatert 16 years ago av Stavangerpar.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 7
    Replies: 24
    HANNE
    10. jan. 2009 kl. 21:21 #245

    DET skal vi ha….Men, har ikke helt bestemt oss for hvilke sanger vi skal velge… Noen av de vi lurer på er, Fields of gold, From this moument. Noen som har noen tips/ideer?

    💡

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 133
    Replies: 2765
    Jannicke
    10. jan. 2009 kl. 21:23 #13083

    Vi skal ha to solister vi da. You raise me up skal en venn av meg synge. Noe vi valgte ut sammen med han. Min kusine skal også synge, men der vet vi ikke helt ennå. Er litt for mange fine sanger 🙄

    Settings
    Topics: 550
    Replies: 13860
    Stavangerpar
    10. jan. 2009 kl. 21:24 #13085

    Vi skal også ha solo sang,håper at en venninne av meg vil synge under vielsen,hvis ikke så synger de som skal spille for oss hele dagen.

    Settings
    Topics: 7
    Replies: 24
    HANNE
    10. jan. 2009 kl. 21:35 #13097

    You raise me up er fin.. Syns det er så vanskelig å velge.Er så utrolig mye bra. Men, sangene må jo liksom passe til vielse da, og da er det jo ikke bare å velge syns jeg…

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 550
    Replies: 13860
    Stavangerpar
    10. jan. 2009 kl. 21:37 #13099

    Den skal vi ha som solo sang

    Settings
    Topics: 133
    Replies: 2765
    Jannicke
    10. jan. 2009 kl. 21:41 #13100

    sanger er fryktelig vanskelig. Er jo så personlig. Så noe jeg synes er fint kan andre synes er helt forferdelig. Kommer mye an på stemningen også, om man har minner til sangen…

    Settings
    Topics: 550
    Replies: 13860
    Stavangerpar
    10. jan. 2009 kl. 21:41 #13101

    så sant som det er sagt.

    Settings
    Topics: 3
    Replies: 4
    Helene82
    11. jan. 2009 kl. 07:40 #13111

    Når må man planlegge solist til kirka å sånt da?

    må man finne det selv liksom, har ikke kirkene solister de kan stille til dispossisjon? Dette har ikke jeg tenkt på enda 😯

    Settings
    Topics: 550
    Replies: 13860
    Stavangerpar
    11. jan. 2009 kl. 07:45 #13113

    Tror du må finne solist selv,men du kan jo forhøre deg med presten om han vet om noen som kan synge.Kan jo være at de har kor i kirken og en av solisten i koret kan synge,eller at de har solister i din kirke.

    Når du må bestemme om du skal ha solist,vet jeg ikke. Har vært i bryllup der brudefolket har hatt solist,men har aldri kommet på å spørre dem om når de avtalte dette med kirken. De jeg kjenner har ordnet solist selv.

    Settings
    Topics: 32
    Replies: 776
    Meteline
    11. jan. 2009 kl. 09:53 #13125

    Hei Helene82!

    Tar det siste spørsmålet ditt først jeg. Jeg tror kanskje noen kirker kan ha ulike solister de bruker. Iallfall i den siste begravelsen jeg var i (til en pasient) var solisten en som kirka brukte til ulike oppdrag. Må vel nesten spørre kirka om de har dette.

    Selv skal min 16 årige kusine synge – hun er allerede erfaren med å synge i kirka og andre forum både i kor og som solist. Syns det er veldig flott at hun sa ja til å gjøre det, hun betyr masse for meg 😛 Vi har sett på flere sanger og sammen med hennes sanglærer har de kommet ned til fire sanger som de øver på. Så foreløpig vet vi ikke hvilken sang det blir, men to av dem er «You`ll be in my heart» med Phil Collins og «Still the One» med Shania Twain ( en litt typisk bryllupssang)

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 118
    Replies: 2914
    katrine
    11. jan. 2009 kl. 13:15 #13151

    Det er vanskelig å komme med forslag fordi musikk samken er så veldig individuelt.

    Og «smaken er som baken, to delt» Så jeg tror ikke jeg klarer komme med noen tips. Det er som dere sier nesten umulig å velge en sang når det finnes så utrolig mange. 😉

    Men de sangene som har blitt nevnt her er kjempe fine alle sammen syntes jeg. Og jeg tror nok de fleste kirker har noen som kan synge for dere.

    Og når det kommer til hvor lenge i forveien dere skal ordne med det, er det vel aldri noe som heter for tidlig?!

    🙄

    Håper i allefall dere finner en løsning på det?

    Lykke til i allefall

    :mrgreen:

    Settings
    Topics: 27
    Replies: 721
    stine.fabulesa
    11. jan. 2009 kl. 22:25 #13277

    Vi har spurt søsteren til en kompis som kommer i bryllupet. HUn er også venninnen til min fremtidige svigerinne. Hun er veldig flink til å synge men vet ikke helt hvor erfaren hun er så tør ikke ta sjansen på en vanskelig sang.

    Settings
    Topics: 550
    Replies: 13860
    Stavangerpar
    12. jan. 2009 kl. 07:47 #13289

    Du kan jo spørre henne om hvilke sanger hun kan synge og så ta utgangspunkt i det. Ikke kjekt å gi en for vanskelig sang og den som synger føler at en ikke har gjort en god nok jobb for paret

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search