Sølvtøy….(så mye å velge i….)
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Sølvtøy….(så mye å velge i….)
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Sølvtøy….(så mye å velge i….)
- Dette emnet har 23 svar, 9 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av
Siljeogkjetil.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 35Replies: 20802. feb. 2010 kl. 18:11 #3250
Jeg sitter å titter litt på sølvtøy for tiden, men klarer ikke å bestemme meg…Det er jo så utrolig mange fine å velge i….
Så lurer jeg litt på om jeg skal spare på det samme som mamma og pappa har…Siden vi barna kommer til å arve det av dem etterhvert….Men jeg syns ikke det er sånn kjempe fint…(de har telesølv)
Jeg heller derfor mot å spare på noe med litt enklere mønster…Men det er så utrolig mange å velge i.
Hva har dere valgt å spare på av sølvtøy?
Topics: 82Replies: 623Topics: 196Replies: 150702. feb. 2010 kl. 18:15 #76803Hei!
Jeg har «Märtha»! Syntes det er veldig fint.
Min lillesøster har «Telesølv», men hun er ikke helt fornøyd og skulle ønske hun hadde «Rådhus med vifte», men dette har jo besteforeldre og faddere spart på til oss siden vi var små…
Mamma har «Lilje», noe jeg syntes er kanskje det fineste sølvtøyet, veldig klassisk og enkelt 🙂
Håper du finner frem i sølvtøyjungelen 🙂
Klem Hege
Topics: 35Replies: 208Frøken
annonseTopics: 8Replies: 503Topics: 35Replies: 20802. feb. 2010 kl. 18:20 #76806«LilleLavendel» wrote: Hei!
Jeg har «Märtha»! Syntes det er veldig fint.
Min lillesøster har «Telesølv», men hun er ikke helt fornøyd og skulle ønske hun hadde «Rådhus med vifte», men dette har jo besteforeldre og faddere spart på til oss siden vi var små…
Mamma har «Lilje», noe jeg syntes er kanskje det fineste sølvtøyet, veldig klassisk og enkelt 🙂
Håper du finner frem i sølvtøyjungelen 🙂
Klem Hege
Ja Martha er veldig fin, det er lilje også… og Rådhus med vifte…. Forstår godt at søstern din heller vil ha det enn telesølv..
Topics: 35Replies: 20802. feb. 2010 kl. 18:24 #76808«Bluebell» wrote: Vi har Arve, syntes det er veldig enkelt og rent 🙂 Dette er noe Stian har fått opp igjennom barndommen til bursdager og jul og da fant vi ut at vi skulle fortsette å spare på dette. Hadde vi startet på ny ville jeg hatt opphøyet rose, det synes jeg er pent 🙂
Ja den også er veldig enkel og pen, men det er for meg typisk sølvtøy til gutter…vet ikke hvor jeg har det fra, men syns det er den som er mest egnet til å gi i gave til gutter…Kanskje derfor Stian fikk den opp igjennom barndommen? 😀 Den er kanskje mest kjønnsnøytral? Hvis man kan si det sånn 😛 😎
Topics: 8Replies: 503Topics: 82Replies: 623Jeg vet ihvertfall at jeg ikke skal gi sølvtøy til barn i gave. Eksen min hadde fått utrolig stygt sølvtøy gjennom hele livet, og det var liksom ikke snakk om noe annet enn at vi skulle samle på det, siden det ar gravert og alt. Er så glad jeg byttet ut hele fyren, med sølvtøy og alt!
Topics: 196Replies: 150702. feb. 2010 kl. 18:42 #76816Jeg er kjempeglad for at jeg har fått sølvtøy gjennom livet. Men nå er det sånn at teskjeer og kakegafler etc kan man jo ha i andre slag.. jeg har 12 tsjeer i noe som heter Ringebu også, og ser ikke noe problem i å sette frem dem heller om det blir manko!
Hadde jeg vært fadder til ei jente hadde jeg nok begynt å kjøpe noe sølv.. men føler ikke helt det er gutt det der med sølv 😉
Frøken
annonseTopics: 301Replies: 2965Topics: 72Replies: 931jeg har skjeer i chippendale, frA FINLAND. nydelige:) lurte litt på å ønske meg mer, men er så dyrt atte. ei skje koster jo flesk.
telemark sølv er også veldig fint, men i vår familie går det i «opphøiet rose», jeg er ikke spesielt begeistra for de, men har fått skjeer og gafler til ungene osv.
for øvrig skal jeg ønske meg hardangerbestikk. like flott, og like eksklusivt, spør du meg.
serien heter carine, og er nydelig 🤗
Topics: 8Replies: 503Topics: 196Replies: 150702. feb. 2010 kl. 19:19 #76833Jeg har både sølvtøy og hardangerbestikk…
Hardanger bruker jeg til «vanlig-pent»… altså helgebesøk etc.. mens Sølvtøy bruker jeg til større andledninger som juleselskaper og sånt 🙂
Glad jeg har begge deler, men vi skal ønske oss serveringsdeler til bryllupet.. har gafler, kniver, spiseskjeer, teskjeer og kakegafler til 12… og så har jeg noen barneskjeer.. men mangler serveringsbestikk 🙂
Topics: 36Replies: 971«Leenah» wrote:
for øvrig skal jeg ønske meg hardangerbestikk. like flott, og like eksklusivt, spør du meg.
serien heter carine, og er nydelig 🤗
Vi samler også på Carina. Synes det er flott. 😀
Av sølvbestikk har jeg opp gjennom fått fullt sett til 8 pers i serien Fasett – Bilde
Synes det er pent og kommer til å fortsette å samle på det, men hadde nok ikke valgt det selv om vi skulle begynt å samle nå.
Topics: 35Replies: 20802. feb. 2010 kl. 19:37 #76837«Lisa» wrote: Jeg vet ihvertfall at jeg ikke skal gi sølvtøy til barn i gave. Eksen min hadde fått utrolig stygt sølvtøy gjennom hele livet, og det var liksom ikke snakk om noe annet enn at vi skulle samle på det, siden det ar gravert og alt. Er så glad jeg byttet ut hele fyren, med sølvtøy og alt!
Hehehehe…Må bare le 😀
Godt du kom unna han 😛 hehe…
Oppførselen kan minne litt om min samboers…Han er VELDIG bestemt på at vi skal spare på alt han har fått opp igjennom åra…(selvom alt er grusomt stygt og absolutt ikke tidløst…)
Mens jeg prøver å få han til å gå med på at vi skal prøve å skaffe oss ting som er VÅRT og ikke bare ditt og mitt fra gammelt av…mener jo ikke at man skal viske ut fortiden helt da…men må finne en balanse….jeg har faktisk kvitta meg med mye gammalt søppel….men alt hans er gull for han….samma søren hvor stygt det er..
Topics: 35Replies: 20802. feb. 2010 kl. 19:41 #76839«sizza87» wrote: Vi har valgt Silje Hardanger 😃 Og er kjempefornøyde
Ja silje hardanger er kjempe pent….! Kanskje vi skal ønske oss hardanger bestikk også…?! hmmm 🙂
Frøken
annonseTopics: 82Replies: 623Det er jo greit å gi sølv i gave til barn altså, for det meste kan jo faktisk byttes selv etter mange år dersom det ligger ubrukt i eskene. Men det å gravere det fatter jeg ikke! Da setter man en fullstendig stopper for alt av bytting, og ødelegger etter min mening mønsteret.
Initialene til min eks var forresten KK, så sølvtøyet så ut som billige hurtigsvarpremier fra Kvinner & Klær. 😂
Topics: 196Replies: 150702. feb. 2010 kl. 19:49 #76844Jeg skulle gjerne hatt gravert inn en H for Hege eller noe i mitt! på baksiden såklart… tenkte på innbrudd og sånt å… er ikke så lett å omsette et bestikk med H på…som et uten.. Kanskje..
Topics: 82Replies: 623 -
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.