Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Sparing til bryllupet

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Sparing til bryllupet

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Sparing til bryllupet

  • Dette emnet har 29 svar, 20 deltakere, og ble sist oppdatert 13 years ago av svensken.
Viser 20 innlegg - 1 til 20 (av totalt 30)
1 2 →
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 99
    Replies: 2760
    Roger
    27. nov. 2011 kl. 18:23 #8228

    Ja, som overskriften sier:

    Til dere som skal gifte dere: Hvordan har dere tenkt til å spare til bryllupet?

    Til dere som allerede er gift: Hvordan sparte dere til bryllupet?

    Hadde vært morsomt å høre om noen sparte / skal spare på en spesiell måte 😀

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 201
    Replies: 19922
    Trone
    27. nov. 2011 kl. 18:31 #136933

    Vi tok litt etter litt. Vi hadde jo bare 6 mnd på å gjøre alt, så derfor tok vi litt og litt, handlet inn underveis, handlet flytende i Sverige og litt sånn 🙂

    Fikk mye på tilbud, handlet masse på ebay og lagde all pynten selv 🙂 🙂

    Blandt annet 🙂

    Settings
    Topics: 66
    Replies: 6978
    Gitte
    27. nov. 2011 kl. 19:14 #136940

    Vi sparte ikke 🙄

    Her tok vi det over en lengre periode, og kjøpte inn saker og ting når vi hadde råd. Funket helt fint 😃

    Settings
    Topics: 12
    Replies: 51
    royalblue
    27. nov. 2011 kl. 21:34 #136952

    setter av et fast beløp i mnd. skal selge en bil, og en sofa, det går på sparekonto. Setter inn en del av feriepenger og evt. skattepenger. 😉

    Har 10 mnd på oss, men det skal gå fint!

    Settings
    Topics: 13
    Replies: 222
    lenechristine
    27. nov. 2011 kl. 21:42 #136953

    Vi sparer fast beløp på konto, men itillegg så handler vi litt og litt. I og med også vi gifter oss i Juli så har både feriepenger og skattepenger kommet før bryllupet, så blir å bruke litt av det å 😛

    Settings
    Topics: 55
    Replies: 4059
    vanilla81
    28. nov. 2011 kl. 04:45 #136959

    Vi tok litt etter litt, fordelte det utover den prioden vi planla bryllupet.

    Hadde også noe oppspart som ble brukt i innspurten 😉

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 59
    Replies: 7239
    eriksson
    28. nov. 2011 kl. 15:07 #136984

    Vi forlovet oss i januar 2009 og kunne ha giftet oss den samme sommeren, men fordi vi veldig gjerne ville ha et bryllup som kostet litt så utsatte vi det til sommeren 2010.

    Derifra så satte vi opp en spareplan, en ganske heftig en :p

    Settings
    Topics: 11
    Replies: 99
    Snart fru Ask
    28. nov. 2011 kl. 20:53 #137007

    Jeg har starta som Zaza forhanlder så de pengene jeg får i fortjeneste der går til bryllups utgifter 🙂 + vi sparer litt hver mnd 🙂

    Vi gifter oss og på sommeren så kommer nok til å bruke noe av skatte og ferie penger 🙂

    Settings
    Topics: 33
    Replies: 285
    snbrud2012
    29. nov. 2011 kl. 10:57 #137062

    her har ikke vi heller spart. vi tar litt etter litt, etter som vi har penger. sjekker rundt på priser og er flittig kjøpere på ebay 😃 men vi får jo ca 60 tusen av mamma og pappa. så de store utgiftene er det de som skal ta.

    Settings
    Topics: 4
    Replies: 161
    ash
    30. nov. 2011 kl. 11:28 #137187

    Vi kjøper inn litt og litt også tar vi resten av det vi trenger fra oppussingskontoen….

    Men har vært super heldige å fått kjøpt alt av bryllupsklærne på salg,så har ikke brukt noe av oppussingskontoen 😁

    Også bor ei venninne i Japan og har sendt masse ting hit som hun har kjøpt der 😀 så ligger LANGT under budsjettet !!! 😁

    Settings
    Topics: 550
    Replies: 13860
    Stavangerpar
    02. des. 2011 kl. 16:47 #137372

    Vi sparte litt hver mnd, kjøpte litt hver mnd underveis, kjøpte litt på ebay, men ikke så mye.

    Settings
    Topics: 33
    Replies: 1370
    Sweet Pink Kitty
    03. des. 2011 kl. 06:20 #137406

    Jeg var den som betalte hele bryllupet alene da min mann ikke hadde mulighet til å bidra. Jeg er fulltidsstudent og jobber 50% ved siden av.

    Egentlig gikk det veldig greit, men jeg er vant til å leve sparsommelig og finne billige løsninger. Fikk mye skryt for flott bryllup selv om mye var f.eks kjøpt på eBay. Jeg brukte dog ekstremt mye tid på planlegging da jeg ikke ønsket å bruke mer penger enn nødvendig. Allikevel, jeg fikk til ganske mye, faktisk jeg er litt stolt over meg selv.

    Forøvrig satte jeg opp budsjett, eller faktisk lever jeg etter budsjett uansett, så det var egentlig lett å spare. Jeg sparte mellom 10-140000 kr pr mnd. Nå fikk vi også helt vanvittig mye penger i bryllup, som ikke var forventet, og de pengene kunne vi sette rett inn på sparekonto. 😉 Nå sparer jeg opp til vår store USA-reise som jeg har beregnet 100000 kr til, og den er det også jeg som betaler. 50000 kr er allerede betalt, synes jeg er flink jeg som får til mye selv om vi nødvendigvis ikke har verdenes mest med penger.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 22
    Replies: 168
    giftetter11r
    03. des. 2011 kl. 13:43 #137410

    Sweet Pink Kitty, kan du være så snill å komme hjem til meg å sette opp et budsjett??? Du virker jo utrolig dyktig! Men hvor henter du de 10-15000kr hen da? Er det all lønningen du får for å jobbe 50%.

    Jeg jobber 90% og får totalt utbetalt i lønn 1mnd; 14.000. Så for meg er det jo umulig å kunne spare så mye, jeg ender som regel opp med sparing på 1000kr som da er inkludert BSU. Skjønner bare ikke hvordan du klarer jeg 😯 😀

    Settings
    Topics: 33
    Replies: 1370
    Sweet Pink Kitty
    03. des. 2011 kl. 20:38 #137415

    Vel, jeg får utbetalt mellom 12-14000 kr i mnd i min 50%-stilling, jeg tjener ganske bra fordi jeg jobber kun om kveldene og i helgene. I tillegg får jeg studielån. Da mannen min kunne bidra sparte jeg hele min lønn + 1-2000 kr av studielånet, dvs at jeg hadde rundt 4800 kr til overs som da gikk til husleie, mat, månedskort osv.

    Nå for tiden så har dessverre mannen min mistet sin støtte fra lånekassen og med utgifter på rundt 8500 kr hver måned så får jeg sjeldent spart mer enn 10000 kr. Så for all del, vi klarer oss bra, men det betyr også at jeg må jobbe en god del ved siden av fulltidsstudiene for å forsørge oss. Sparingen er jeg nødt til å ha, ellers vil vi aldri kunne klare å komme inn på boligmarkedet. I år har jeg spart slik at jeg har fylt både BSU og BSU v.2 (50000 kr til sammen), bryllup som kom på 85000 kr og nesten 50000 kr er betalt inn til bryllupsreisen, hvor noen av pengene er tatt av de vi fikk i bryllupet. De resterende 67000 kr fra bryllupet står også på høyrente (vi fikk til sammen 127000 kr til bryllupet).

    Settings
    Topics: 19
    Replies: 91
    nordlysbryd
    03. des. 2011 kl. 20:50 #137416

    Vi sparer et fast beløp begge to hver måned, samt feriepenger, skattepenger og diverse bonus. Heftig spareplan her, om vi klarer spare like bra de neste årene så klarer vi oss bra;)

    Settings
    Topics: 35
    Replies: 185
    siljeogthomas
    30. des. 2011 kl. 18:36 #139296

    Vi forlovet oss i sommer og gifter oss om 7 måneder. Frem til nå har vi kjøpt inn omtrent alt av klær, tilbehør, ringer etc. for å spre utgiftene litt. Vi har kun igjen de store utgiftene som kommer med selve festen samt fotografering og kirke. Nå har vi satt opp en spareplan på 20 000 kroner i måneden fra januar til juli! I tillegg får vi noe støtte fra foreldre.

    Settings
    Topics: 99
    Replies: 2760
    Roger
    30. des. 2011 kl. 19:41 #139313

    Oi! 20.000,- i måneden! Tar av meg hatten 😀

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 35
    Replies: 185
    siljeogthomas
    30. des. 2011 kl. 22:52 #139331

    Det blir nok kraftig redusering i forbruket. Fint man har noen års erfaring med å leve på studentbudsjett. Kommer godt med selv om man har begynt i full jobb 😉

    Settings
    Topics: 33
    Replies: 1370
    Sweet Pink Kitty
    30. des. 2011 kl. 22:57 #139332

    Det går nok bra når viljen er der. Selv sparte jeg 14000 kr pr måned alene som fulltidsstudent i en 50%-stilling. Utrolig hva som går når man virkelig går inn for noe. 🙂

    Settings
    Topics: 35
    Replies: 185
    siljeogthomas
    30. des. 2011 kl. 22:59 #139333

    Så sant, så sant! Det er jo skikkelig motivasjon å spare til et bryllup! Vi håper at vi kommer i pluss med all den sparingen nå fremover, så vi kan bruke det som er til overs til egenkapital til hus.. 😀 Har tatt i litt på budsjettet mtp mat og drikke, er jo ikke sikkert det kommer til å koste så mye som vi har satt opp 😉

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
Viser 20 innlegg - 1 til 20 (av totalt 30)
1 2 →
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

[annonse_6]


[annonse_7]

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search