Sum og størrelse på ønskeliste?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Tradisjoner Etikette / Sum og størrelse på ønskeliste?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Tradisjoner Etikette / Sum og størrelse på ønskeliste?
- Dette emnet har 19 svar, 14 deltakere, og ble sist oppdatert 14 years ago av
loren.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 99Replies: 2760Topics: 17Replies: 307Topics: 201Replies: 19922
Brudeparet skal jo si hva de ønsker seg, uavhengi av pris. Det mener nå jeg da.
Det er ingen som tvinger gjestene til å kjøpe noe fra listen tross alt. Men listen er jo tross alt det som brudeparet ønsker seg og det er jo derfor man setter opp ønskeliste.
Men.. Det går jo an å ha ett vidt spekter av priser på den listen da. Ikke bare ha priser som begynner på ett par høvdinger. Burde jo være noe for alle lommebøker.
Ellers så går det an å gå flere sammen om gaver, det er jo ikke uvanlig nå 🙂
Topics: 99Replies: 2760Frøken
annonseTopics: 11Replies: 29402. nov. 2010 kl. 13:52 #117356Vi kommer til å sette opp en ønskeliste som inneholder varer fra ca 100,- og opp til flere tusen. Vi (altså jeg :p ) ønsker oss en Kitchen Aid, og den koster jo masse penger – og så kommer vi muligens til å ha flere deler av diverse serier, og da kan jo folk kjøpe alt fra sausemugge til kaffeservice til 12, altså styre summen selv.
Jeg tror nok vi kommer til å sette gavekort fra eks. Byggmakker på ønskelisten, siden vi skal bygge på huset ikke så lenge etter bryllupet. Tilskudd til evnt bryllupsreise kan også godt stå nevnt, ser ikke noe galt i det.
Topics: 88Replies: 1752Mener du i totalsum? eller per gjenstand?
Vi gikk i «de vanlige» butikkene og pekte på det vi ønsket oss vi, alt fra 59,- til 2000,-, som hvem som helst kunne gå inn og kikke på. Mange av de dyre tingene ønska vi oss mest fordi det hadde vært kjekt å ha serveringsdeler som matcha middagstallerkene, og for at familien skulle ha så mange alternativer at de ikke kjøpte gule telysestaker. Slike ting er også utmerket som spleisegave. I tillegg ønsket vi oss bl.a. et telt til 7000,- som vi ikke regna med å få (og ikke fikk heller) og en kakeform man kan få i alle prisklasser, pluss gavekort fra Visa, Ikea, Tilbords o.l.
Det er blitt mer og mer vanlig å ønske seg penger og jeg synes det er helt greit. Har gitt penger til flere, og synes det er mye bedre å gi noe brudeparet ønsker seg og kan bruke enn noe tilfeldig «dill» bare fordi penger er litt «kleint». Visa-gavekortene er også en genial løsning, da slipper man liksom sedler og mynter, og man kan gjøre noe morsomt ut av innpakningen.
Har aldri hørt om å gi separate ønskelister til ulike «grupper» av gjester, og skjønner ikke helt hvordan det skal kunne fungere i praksis, med mindre man lager flere lister med ulike passord og ikke setter samme ting på flere lister slik at man ikke får dobbelt. Vi hadde uansett ikke regna med gaver fra foreldre, siden de betalte for bryllupet.
Topics: 99Replies: 2760Jeg tenkte egentlig per gjenstand..
Synes bare det er litt gøy å høre forskjellige meninger.. Gaver er jo tross alt en stor del av det å gifte seg – og forhåpentligvis ikke grunnen til at man gifter seg :p
Skulle flere ha noe å si, så hører jeg gjerne på flere jeg 🙂
Topics: 201Replies: 19922Topics: 33Replies: 137004. nov. 2010 kl. 00:21 #117408Ser ikke noe problem i å ønske seg noe i alle prisklasser eller penger for den saks skyld.
Topics: 16Replies: 229Frøken
annonseTopics: 550Replies: 1386009. nov. 2010 kl. 15:58 #117617Vi har skrevet på vår hjemmeside av vi ønsker oss en serie i krystallglass, utenom det, så er det faktisk ikke så mye vi ønsker oss, så vi har også skrevet opp penger som skal gå til en bryllupsreise. Litt kjedelig for gjestene kanskje, men vi trenger absolutt ikke så mye, da jeg har bodd fra mine foreldre i over halve levetiden min og Ole er jo også godt voksen.
Til i år, skrev vi også opp et juleservice, det har vi droppet i år, for vi følte at gjestene synes at det ble mye mas, om de skulle bestille det, så da tar vi heller å kjøper det en gang vi ser oss råd til det
Topics: 4Replies: 3809. nov. 2010 kl. 21:37 #117627Jeg tenker også at penger er greit og ønske seg, ved siden av andre ting…Dette kommer vel også litt an på hvor man er hen i livet. Tenker for vår del, som er i etabeleringsfasen med mange prosjekter, at det bør være akseptabelt og ønske seg penger av gjestene…selfølgelig ut fra deres ønsker hvor mye de ønsker og gi 😀
Topics: 2Replies: 51Topics: 99Replies: 2760Topics: 196Replies: 150710. nov. 2010 kl. 08:23 #117648Jeg syntes man kan ha noe i alle prisklasser…
Veldig greit å ønske seg litt store ting.. så kan enten folk spleise.. eller gi et bidrag til dette i form av penger eller gavekort…
Vi hadde en del småting på vår liste.. og endte opp med å få mye av disse … så har byttet en del… men det har jo ikke vært noe problem…
Vi fikk også et bilde av en lokal kunstner som vi har ønsket oss… dette hadde alle tantene og onklene og søskenbarna til mannen spleiset på 🙂
Topics: 88Replies: 1752«Roger» wrote: DILL er også morsomt.. eller gadgets som gutter (må) kalle det for å være litt macho.. 😉
For meg er «dill» og «gadgets» to vidt forskjellige ting. Dill/nips/greier/ymse er ting som bare samler støv, «gadgets»/dingser/duppeditter kan ihvertfall brukes til noe 😉 Og vi ønsket oss dingser, men IKKE dill…får noia av støvsamlere.
Topics: 99Replies: 2760Frøken
annonseTopics: 15Replies: 5525. jan. 2011 kl. 21:01 #121914Vi har nok det meste vi trenger av ting og tang. Vi kommer i hovedsak til og ønske oss penger. De skal gå til ferdigstillelse av hytte prosjektet vårt som har tatt over 5 år!
Topics: 13Replies: 302«Roger» wrote: Hvor mye synes dere er ok å ønske seg til gaver? Sånn I forhold til sum. Er det ok å sende ut ønskeliste som inneholder ønsker til flere tusen kroner?
Det går vel an å ønske seg dyre ting såvel som rimelige. Hovedsaken må være at man setter opp ulike ting i ulike prisklasser. Folk kan alltids gå sammen og spleise på dyre gaver, men det er viktig at gjestene har anledning til å gi rimelige gaver. Ingen skal bli satt i en økonomisk krise hvis de velger å feire dagen sammen med oss.
Topics: 59Replies: 869 -
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.