Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Tips til gave til din forlover :)

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Tips til gave til din forlover :)

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Tips til gave til din forlover :)

  • Dette emnet har 16 svar, 12 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av ipeggy.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 17
    Replies: 16
    brud5juni
    14. mar. 2010 kl. 17:04 #3776

    fann disse på ebay:) så har jeg også kjøpt en hjertesmykkeskrin som står inngravert en spesiel takk til henne.

    Er dere flere med tips til gave til forlover?? både mann og kvinne så tar vi i mot med takk:)

    Her er linken… hum litt lang ser jeg. 🙂

    http://viewitem.eim.ebay.no/Special_COU … _creations

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 196
    Replies: 1507
    LilleLavendel
    14. mar. 2010 kl. 18:21 #83661

    Syntes dere alle gir gaver til alle her… er dette vanlig ?

    Jeg tenkte å ha med meg forloverene mine til frisøren om morran og også spandere en sveis på dem… men hadde ikke tenkt noe mer enn det…

    Settings
    Topics: 82
    Replies: 623
    Lisa
    14. mar. 2010 kl. 18:23 #83663

    Forloveren min får satt opp håret hos frisør, og er veldig takknemlig for det. 🙂

    Settings
    Topics: 72
    Replies: 931
    Leenah
    14. mar. 2010 kl. 18:42 #83669

    jeg også stusser på dette med gaver til alle. Tar ikke folk disse oppgavene fordi de ser det som en ære?

    Jeg skal ikke gi gaver til min forlover eller toastmaster. Men det er fordi jeg vet de ikke forventer noe da. Og at de bare er veldig glade for å bli inkludert som så viktige personer på vår store dag.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 44
    Replies: 552
    camillaogtommy
    14. mar. 2010 kl. 19:53 #83674

    Min forlover får time til make up og hår… Jeg trodde ikke det var vanlig med noe mer jeg…

    Jeg hadde ikke forventet noe mer jeg altså hvis jeg var forlover!

    Settings
    Topics: 88
    Replies: 1752
    gledesei
    14. mar. 2010 kl. 23:53 #83709

    Jeg skal også spandere frisør på min forlover. Hans får brystbukett. Man kan ikke gi gaver til alle som gjør noe i bryllupet. Ikke vi ihvertfall, da må vi nok ønske oss sponsing til gaver til våre hjelpere 🙂

    Settings
    Topics: 200
    Replies: 19913
    Trone
    15. mar. 2010 kl. 06:06 #83712

    Vi gir gave til de som ikke vil ha betalt for å være hjelper i vårt bryllup. Skulle bare mangle syntes jeg. Så enten får de betaling eller gave.

    Forloveren min får frisør og sminkør pluss gave. Forloveren til kjære for også en gave.🙂

    Men hva hun får kan jeg ikke skrive siden hun snoker her inne 😉

    Hva han sin forlover skal få vet jeg ikke, da det er kjære som skal finne ut av det.

    Settings
    Topics: 72
    Replies: 931
    Leenah
    15. mar. 2010 kl. 09:08 #83719

    «Trone» wrote: Vi gir gave til de som ikke vil ha betalt for å være hjelper i vårt bryllup. Skulle bare mangle syntes jeg. Så enten får de betaling eller gave.

    Forloveren min får frisør og sminkør pluss gave. Forloveren til kjære for også en gave.🙂

    Men hva hun får kan jeg ikke skrive siden hun snoker her inne 😉

    Hva han sin forlover skal få vet jeg ikke, da det er kjære som skal finne ut av det.

    betale toastmaster og forlover?? verste jeg har hørt.

    nei, ikke enig med deg, dette er ørefulleoppdrag og hvis de ikke ønsker oppgavene, kan de jo si nei.

    jeg hadde aldri i verden ønska meg betaling for å være noen av delene.

    men det er meg og min mening da.

    Settings
    Topics: 154
    Replies: 714
    angel82
    15. mar. 2010 kl. 09:25 #83720

    Jrg trudde også de påtok seg oppgaven fordi de ønsket ikke for å få en gave. Min forlover lar meg ikke engang betale frisøren…så mulig hun får en liten symbolsk ting som takk for at hun stiller opp…usikkert enda…toastmasteren er min eldste lillebror, så han får en klem 😂

    Settings
    Topics: 200
    Replies: 19913
    Trone
    15. mar. 2010 kl. 11:46 #83729

    «Leenah» wrote:

    Trone wrote:
    Vi gir gave til de som ikke vil ha betalt for å være hjelper i vårt bryllup. Skulle bare mangle syntes jeg. Så enten får de betaling eller gave.

    Forloveren min får frisør og sminkør pluss gave. Forloveren til kjære for også en gave.🙂

    Men hva hun får kan jeg ikke skrive siden hun snoker her inne 😉

    Hva han sin forlover skal få vet jeg ikke, da det er kjære som skal finne ut av det.

    betale toastmaster og forlover?? verste jeg har hørt.

    nei, ikke enig med deg, dette er ørefulleoppdrag og hvis de ikke ønsker oppgavene, kan de jo si nei.

    jeg hadde aldri i verden ønska meg betaling for å være noen av delene.

    men det er meg og min mening da.

    Hvis det er det verste du har hørt, så kan du ikke ha hørt mye ille 😉 He he!

    Er ingen som har snakket om å betalte forlover her heller. Da må du lese på nytt igjen 😉

    Jeg skrev om hjelperene. Da tenker jeg absolutt ikke som toastmaster som hjelper, selv om han skal få en gave han også ( han er onkel til min kjære og vi hadde ikke i tankene å bet han heller..) Som hjelper tenker jeg på servitører, vaskere, gaveåpnere og slike ting. De som vi har fått allerede til å hjelpe til har sagt de ikke vil ha betaling for det. Og vi mener de ikke skal gjøre dette uten å få noe, så derfor kommer de til å gå en liten gave av oss.

    Jeg har heller aldri tatt i mot betaling når jeg har hjulpet til i bryllup, det kunne ikke falt meg inn. Men nå er det VI som er brudeparet i VÅRT bryllup og vi ønsker å gjøre det på denne måten.

    Det er vel ingen ved sine fulle fem som tar på seg slike jobber bare for å få en gave? Har jeg aldri hørt om. Det er snakk om at vi vil gjøre denne, ikke fordi vi må.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 72
    Replies: 931
    Leenah
    15. mar. 2010 kl. 11:59 #83734

    ÅÅH! hehe. men det var jo forlovergave det var snakk om da:)

    nei, mulig jeg er gjerrig, men de får middag da, og alkohol:) hehe. og ikke minst underholdning 😀

    Settings
    Topics: 200
    Replies: 19913
    Trone
    15. mar. 2010 kl. 12:05 #83736

    Nææh, syntes ikke du er gjerrig. Deres dag=deres bestemmelser! 😃

    Settings
    Topics: 88
    Replies: 1752
    gledesei
    15. mar. 2010 kl. 12:19 #83740

    «Trone» wrote:

    Jeg skrev om hjelperene. Da tenker jeg absolutt ikke som toastmaster som hjelper, selv om han skal få en gave han også. Som hjelper tenker jeg på servitører, vaskere, gaveåpnere og slike ting. .

    Jeg skal ikke gi gave til gaveåpnerne, det er også personer i min familie som bare vil hjelpe. Da måtte vi også hatt gave til kakebakere, pappa som kjører bilen, de som deler ut kirkeprogram, og slike ting, og ellers stiller opp. For meg er «hjelpere» et veldig vagt begrep, hvor går grensen liksom? Hvorfor er ikke toastmasteren en hjelper på lik linje med gaveåpnere, for eksempel? For oss er de fleste som stiller opp familie og gjester som synes det er greit å hjelpe til, det er helt vanlig hos oss.

    Jeg bare lurer på (rett og slett fordi jeg ikke vet, ikke for å sette ut noen): er det slik at man gir gaver til vaskere, servitører og andre «hjelpere» når de er en del av pakken man betaler lokalet for? Folk man ikke kjenner, som rett og slett er ansatt?

    Settings
    Topics: 59
    Replies: 7239
    eriksson
    15. mar. 2010 kl. 12:40 #83746

    Gledesei…de får jo betalt 😀 I hvertfall sånn ser jeg på det.

    Vi har også lyst til å gi en liten ting til forloverene våre og toastmaster. Av den grunn at de gjør ganske mye «forarbeid» til bryllupet… Men ser ikke på det som et must når det gjelder de som skal pakke opp gaver for eksempel da det kun er ett par timer det er snakk om. Sånn ser vi på det i hvertfall.

    Det må da være greit at noen velger å gi noe for «jobben» og andre ikke. Det er et valg, og ser ikke helt den at folk skal måtte forsvare det… Og hvor «grensa» går, er da opp til den enkelte. «Reglene» lager en selv. Har du lyst, har du lov! Vil du ikke, så trenger du ikke 😂 😂

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 44
    Replies: 1077
    hejorgen
    15. mar. 2010 kl. 12:54 #83750

    Vi spanderer prøvemiddag på Gamle Logen (lokalet vårt) på toastmasteren vår (vi drar da sammen alle tre). Vet at toastmastere har en del jobb på bryllupsdagen og syns absolutt at han fortjener den påskjønnelsen 😀 Forloveren min får gratis frisør. Vet ikke om Fredriks forlover får noe men tror ikke det.. Det blir uansett opp til Fredrik og jeg legger meg ikke i det. Vi får ikke så voldsomt mye gaver da vi hovdsakelig ønsker oss bidrag til bryllupsreisen og ikke har mer enn 50 gjester. Så gaveoppakkere har vi ikke tenkt å gi gave. Ei heller de som baker kaker, det blir rett og slett veldig mye gaver til slutt… Resten av hjelperne er inkludert i prisen for å leie lokalet. Da vi er først ut i venneflokken til å gifte oss så regner med jeg skal være både kakebaker, gaveoppakker og forlover selv en gang eller tre :mrgreen:

    Settings
    Topics: 30
    Replies: 749
    viana
    15. mar. 2010 kl. 18:41 #83782

    Jeg spanderer frisør og sminke på forloveren min. Hun får ingen pakke, men en stor takk både muntlig og i takkekortet:)

    Gaveåpnere er gjester med ordensans, jeg har spurt om de kan gjøre jobben og de har sagt ja, så jeg kjøper ingen gaver til de heller.

    Settings
    Topics: 36
    Replies: 971
    ipeggy
    15. mar. 2010 kl. 19:29 #83790

    «viana» wrote: Jeg spanderer frisør og sminke på forloveren min. Hun får ingen pakke, men en stor takk både muntlig og i takkekortet:)

    Gaveåpnere er gjester med ordensans, jeg har spurt om de kan gjøre jobben og de har sagt ja, så jeg kjøper ingen gaver til de heller.

    Samme her! 😀

    Når det gjelder toastmaster, så ser jeg på det som en jobb. Hun som skal være dette, har et stort ansvar denne dagen, og kan ikke sette seg ned og slappe av sammen med de andre gjestene før alt det «offisielle» er over. Det er en grunn til at det finnes profesjonelle toastmastere. 🙂

    Vår toastmaster syntes det var stor stas å bli spurt om å være nettopp dette, og hun har ikke nevnt betaling/gave med et ord. Det har forsåvidt ikke vi heller, men vi kommer likevel til å gi henne et eller annet som takk for at hun tar på seg ansvaret for at bryllupsdagen vår går på skinner. [smilie=happy0062.gif]

    Vel, det er mitt syn på det i hvert fall. 😀

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search