Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Toastmasteren er på plass

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Toastmasteren er på plass

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Toastmasteren er på plass

  • Dette emnet har 2 svar, 2 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av Stavangerpar.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 550
    Replies: 13860
    Stavangerpar
    03. jul. 2010 kl. 08:39 #5330

    Vi fant ut at denne gangen ville vi ha en toastmaster som kjenner oss, så vi begynte å tenke på hvem som kunne egne seg. Så kom jeg frem til at mannen til et søskenbarn av meg, sikkert hadde passet godt til jobben. Han har alltid en eller annen komentar på lur og tar seg selv ikke så høytidlige. Jeg spurte han om han ønsket å ha den ære å være toastmaster, men han sa at hvis ikke jeg ble veldig fornærmet så ville han takke nei. Han var blitt så «rar» på sine «gamle» dager og følte seg ille til mote, når han viste han måtte si noen ord, i en forsamling. Selvfølgelig blir jeg ikke fornærmet om han sier nei, så da var det å tenke videre.

    Så sier Ole at han har lyst til å spørre sin eldste nevø,som nå er voksen og det hadde ikke jeg noe i mot. Han måtte ha et par dager betekningstid og det fikk han.Det fikk han selvsagt,det er bedre at han tenker på det, enn å sier ja og så kommer etter en stund og angrer på valget han gjorde. Så kom han tilbake og sa at «ja,dette har jeg veldig lyst til å gjøre og gleder meg til å ta fatt på oppgaven» og da ble vi glad, ikke bare for at han takket ja, men også at han sier han gleder seg til å fatt på dette. Han kjenner jo selvsagt Ole bedre enn meg, men han får ta seg en liten ringerunde til mine forlovere å høre om det er noe han bør legge vekt på, når det gjelder meg 😀

    Vi har en bok om det å være toastmaster, og den skal han få lov til å låne, så jeg håper han leser den nøye og ser hva som må til, men jeg er absolutt ikke redd for at han ikke skal gjøre en god jobb, har han sagt at han skal gjøre noe, så gjør han det og det så godt som han bare kan.

    Ting begynner å falle på plass og vi har enda 13 mnd igjen til vår store dag.

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 55
    Replies: 4059
    vanilla81
    03. jul. 2010 kl. 13:43 #103820

    Gratulerer med toastmaster 😃

    Det er godt å få toastmasteren på plass, det er hvertfall sikkert 🙂

    Vi kjøpte den Toastmasterboka og ga den til toastmasteren våres,

    og skrev en takk og en slags hilsen inni boka framme.

    Hvilken anledning det var og sånt. Det ble hun veldig glad for 😉

    Tror hun likte å bli spurt å få ansvaret, når man sitter på en strand på Samos og jobber

    med toastmasteroppgaven til et bryllup så gjør man gjerne det.

    Jeg har verdens beste søster 🤗

    Settings
    Topics: 550
    Replies: 13860
    Stavangerpar
    03. jul. 2010 kl. 15:36 #103824

    Ja det var jo ikke dumt,men nå hadde vi en liggende som han gjerne ville låne, føler det blir for dumt å gi ham en brukt som minne om dette, men han kommer til å få toastmasterbjeller og så finner vi nok på noe annet å gi ham også. Kanskje en god flaske vin,eller noe annet godt å kose seg med 😀

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search