Trenger ærlige svar på denne menyen.
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Trenger ærlige svar på denne menyen.
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Trenger ærlige svar på denne menyen.
- Dette emnet har 6 svar, 5 deltakere, og ble sist oppdatert 12 years ago av
lykkeblomst.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 6Replies: 2215. aug. 2012 kl. 18:50 #9884
Hei, trenger visst litt meninger fra dere «brides-to-be» om menyen min. Jeg ønsker at bryllupet mitt skal bli ganske klassisk og med litt stil, men alikevel så skal det ikke kjennes på lufta at det er for stivt. Sånn er ikke vi, eller familen.
Familen våres er også veldig glad i mat, og tenker at vi kanskje skal gå litt utenom den tradisjonelle 3 retteren. Da vi er en smule lei av koldtbord ble vi litt inspirert av en bekjent som hadde bryllup i fjor. Hun ordna til Grillmat, som ble en kjempesuksess!
Det vi ordner til da er å gå til den lokale slakteren og få inn skikkelig bra kjøtt og å få en som kan sakene sine til å grille for oss, og muligens fortelle litt om maten. Så ha en gidigent bord med alt man kan tenke seg av tilbehør.
Til dessert vurderer jeg å ha vanlig servering. Jeg tenker at etter grillmat så passer det med noe friskt og godt som type is med varme bjørnebær eller panna cotta. Typen kunne tenke seg hjemmelaget karamellpudding, men jeg tenker at det kan bli litt for søtt og heller servere det med kakene?
Hva tror dere om denne menyen?
Topics: 25Replies: 556Topics: 1Replies: 5Topics: 6Replies: 2215. aug. 2012 kl. 19:15 #157539Hihi. Kanskje jeg skal gi etter på den da. Karamellpudding er typens store favoritt. Kanskje jeg skal gi han den så han iallefall har fått tatt noen valg. :p
Frøken
annonseTopics: 4Replies: 153Topics: 21Replies: 60115. aug. 2012 kl. 20:36 #157547Vi hadde grillmat og det var en strålende suksess! Vi leide inn en kokk som grillet lammestek, oksefilet, kyllingfilet, elgebiffer og sjøkreps. Vi hadde også en bekjent som grillet en hel gris. I tillegg hadde vi buffet med div salater, sauser, fløtegratinerte poteter, ferske reker, kreps og forskjellige typer brød. Ettersom vi hadde så mye mat droppet vi desserten og ventet med det søte til kakebordet / godteribuffet. Alle var stappmette etter middagen så det var i grunn veldig greit å ikke ha dessert.
Topics: 6Replies: 2216. aug. 2012 kl. 12:37 #157599Oioi. Skal si dere hadde utvalg «skrive-ned-ideer» :p Hørtes veldig digg ut. Tror nok ikke jeg slepper unna desserten da, hihi, sambo elsker desserter!
Takk for mange fine svar 😀
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.