trenger hjelp:)
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / trenger hjelp:)
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / trenger hjelp:)
- Dette emnet har 10 svar, 7 deltakere, og ble sist oppdatert 14 years ago av
Stavangerpar.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 19Replies: 56
Jeg har veldig lyst å gifte meg i et lite kapell i bygda jeg kommer fra. Men det er ikke plass til mer enn kanskje 40 stk.
Hva synest dere om å skrive dette i innvitasjonen….På en måte har jeg lyst og bare ha de nærmeste rundt meg under sermonien. Vi skal invitere venner og slektninger til selve festen etterpå….men jeg vet ikke hvordan jeg kunne formulert meg i innbydelsene om dette…..
Hva synest dere?
ingenting er bestemt, dette er bare en tanke jeg har og ønsker og lufte den for dere jenter 😀
På en måte håper jeg at jeg får dette igjennom for jeg er så redd for og få kav i kirken om det er mye folk [smilie=aiwebs_003.gif]
Topics: 550Replies: 1386001. sep. 2010 kl. 19:28 #113904Det er jo opp til brudeparet hvordand de vil ha det når de gifter seg, men jeg må nok være så pass ærlig at jeg hadde reagert om jeg ble invitert i bryllupet, men ikke fikk lov/ønsket i vielsen. Nå er det jo også en gang slik at hvem som helst kan komme i disse bryllupene,så kansje der hadde sneket seg inn to tre stk som du ikke hadde regnet med og dermed ikke plass til de som du ønsket å ha der. Det er mine tanke om dette
Topics: 19Replies: 56Ja jeg forstår nok kanskje om noen hadde reagert på det….jeg aner ikke om jeg hadde fått meg til å skrive det i initasjonen heller, men ville lufte det for dere og hørre om det var helt bak mål 😅
kapellet er så nyydeligt, gammelt og med et stort gammelt «hengetre» rett ved siden av.
Og jeg ønsker at selve vielsen skal være intim og med de nærmeste rundt oss…men vi har problemer med hvem de nærmeste er…hehe…..ender jo opp med en gooood gjeng uansett!
Topics: 83Replies: 1103Da får du invitere til fest da også skrive at vielsen blir en privat seremoni.
Menne… er det ikke viktigere at folk dere er glad i deler dagen med dere enn at det er vakkert der dere skal gifte dere? Jeg hadde hvertfdall reagert litt når 40 av gjestene var «invitert», men ikke jeg. Det vil jo bli snakk om det på kvelden, i bryllupet, mener jeg..
Frøken
annonseTopics: 59Replies: 7239Topics: 19Replies: 56«eriksson» wrote: Kjør på sier jeg! Hvis det er det dere ønsker så gjør dere det! Det er dere det handler om og det er viktig å ta litt hensyn til seg selv og, ikke bare gjøre ting for å tilfredsstille gjestene! I hvertfall når det kommer til vielsen…. Mener nå jeg 😀
Åhh…. 😀 😀 Takk for godt svar eriksson!! 😂
Rampolina, poenget er ikke at det bare er vakert der….det betyr mer enn det om vi fikk gifte oss der. Men det er nydeligt!
Vi håper vi kan få dette til, har luftet det for flere og alle har vert positive. Er jo vår dag, så vi håpe vi får det til slik vi ønsker med kun den nærmeste familen rundt oss. Det viktigeste er jo at vi blir mann og fru 😀
Topics: 11Replies: 29410. sep. 2010 kl. 18:54 #114736Hva med å organisere storskjerm, enten utenfor kapellet mens selve vielsen foregår eller å vise vielsen på storskjerm i selve festlokalet for alle inviterte mens dere fotograferes? Krever litt teknologi, men alt er mulig 🙂
Topics: 7Replies: 403Hvis det er der du vil gifte deg, så kjør på, du gifter deg bare en gang så burde ikke være problem. Du kan jo skrive at vielsen er en privat sermoni, også invitere utenom de som er de utvalgte; dere kan f.eks invitere foreldre, søsken med familie, forlovere, besteforeldre så er det vel ingen som føler seg alt for forbi gått… lykke til og husk dere må lage dagen slik dere vil ha den!
Topics: 11Replies: 560Jeg ville nok ikke ha gjort det på den måten selv da jeg ikke er helt fan av å dele opp gjestene på den måten.. Jeg vil at ALLE gjestene skal få oppleve hele dagen, og da særlig seremonien i kirken 😀 det er jo den som er mest spennende!
MEN, det er deres bryllupsdag, så om du føler veldig sterkt for dette så er det vel bare å kjøre på?
Topics: 19Replies: 56Ja Randi det blir dem jeg har tenkt! 😀
Hadde vert veldig stiligt å gjort det med storskjerm, men tror det blir litt voldsomt for våres del! 😀
Jeg tror (vet) jeg hadde gruet meg så mye til selve sermonien om vi skulle hatt åpen kirke..kan vær jeg klarer å ombestemme meg…men sliter litt med å holde kontroll på nervene..hehe! 😀 Da synest jeg det blir så dumt om jeg skal slite meg ut på å være så nervøs for noe som jeg egentlig ikke skal grue meg så mye til! men ja det er jo vær dag så vi får se hvordan vi gjør det! 😀
Tusen takk for gode tanker og svar jenter!!! 😀
Er godt jeg kan komme til dere å lufte tanker som svirrer rundt i hode om den store dagen 😀
Frøken
annonseTopics: 550Replies: 1386010. sep. 2010 kl. 19:56 #114743En ting du må tenke på, er at der er åpen kirker, så hvis du ikke når ut med budskapet ditt til alle du kjenner, så kan du regne med at barndomsvenner, kollegaer og andre dukker opp og kan ta plassen fra de som du har beregnet plass til.
Veldig dumt hvis du skal ha nerver til din store dag, så jeg forstår jo hvorfor du tenker som du gjør og hadde jeg fått det forklart slik, tror jeg at jeg kunne godtatt det, men hadde jeg bare fått vite at dere ønsket de helt nærmeste i bryllupet og at jeg ble invitert til resten, hadde jeg nok reagert. Håper dere får dagen slik dere ønsker det 😀
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.