Trenger inspiasjon til bordkort og bordoppdekking
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Trenger inspiasjon til bordkort og bordoppdekking
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Trenger inspiasjon til bordkort og bordoppdekking
- Dette emnet har 16 svar, 6 deltakere, og ble sist oppdatert 12 years ago av
jasbon.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 98Replies: 831Topics: 64Replies: 1674
Formelt, voksent og langbord. Bytt ut lysstakene med kandelaber siden du skal ha det på et hotell. 🙂 Men jeg ville nok gitt de som skal pynte frie tøyler, kun gitt de noen få stikkord om farge og stil feks.
Personlig synes jeg at bordkort på selve vinglasset ikke passer seg i et formelt selskap, heller ikke de typiske scrapping bordkortene. Jo mer formelt man ønsker selskapet skal fremstå, jo enklere må bla bordkortene være. så jeg hadde satt sammen noe enkelt som dette, med font i samme stil.
Topics: 98Replies: 831Topics: 64Replies: 1674Var sikker på at hotell kunne dekke bord, om ikke pent hvertfall korekt. for meg er det kun moro å dekke bord, og det gleder jeg faktisk veldig til.
Blir helt sikkert pent, hadde vært moro og hørt hva du har tenkt, hadde jo én tråd om lysstaker og div også. 🙂
Frøken
annonseTopics: 98Replies: 831«Martine» wrote: Var sikker på at hotell kunne dekke bord, om ikke pent hvertfall korekt. for meg er det kun moro å dekke bord, og det gleder jeg faktisk veldig til.
Blir helt sikkert pent, hadde vært moro og hørt hva du har tenkt, hadde jo én tråd om lysstaker og div også. 🙂
Ja naturligvis vet de å dekke riktig iht bestikk, plassering osv, men smaken er nødvendigvis ikke lik når det gjelder hvordan man vil ha det pyntet. Det va det jeg mente 🙂
Jeg har ikke tenkt så mye enda, men jeg kan legge ved et bilde av rommet vi skal være i.
Nei – det gikk visst ikke. Fikk beskjed om at «Forumets vedleggskvote er blitt oppbrukt» hva nå enn det betyr…
Men her er en link ihvertfall (hvis ikke linkekvoten har blitt oppbrukt da 😂 )
http://www.austria-hotels.at/hotel-de-f … rooms.html
Rommet heter Salon Maria-Theresia og bildet er ikke så stort så ikke så godt å se hvis man ikke lager og forstørrer det, men fargene får man med seg da.
Topics: 65Replies: 6972😂 Å ha et forum på nettet er ikke gratis, og man betaler for den mengden data man ønsker å benytte seg av (tror jeg, uten å vite akkurat hvordan det skal sies på dataspråket 😂 ) . Har vært mye aktivitet her i det siste, som jo er veldig bra, men da begynner vi vel å gå tom for data 😉 Skal føre det videre til øverste hold 😃
Topics: 98Replies: 831«Stian og Gitte» wrote: 😂 Å ha et forum på nettet er ikke gratis, og man betaler for den mengden data man ønsker å benytte seg av (tror jeg, uten å vite akkurat hvordan det skal sies på dataspråket 😂 ) . Har vært mye aktivitet her i det siste, som jo er veldig bra, men da begynner vi vel å gå tom for data 😉 Skal føre det videre til øverste hold 😃
Hehe ja jeg regnet med at det var noe sånt ja 😂
Topics: 7Replies: 41Jeg skrev et lite inspirasjonsinnlegg på bloggen min for litt siden da, om du vil se 🙂
http://familienkleppenfedje.blogspot.no … kking.html
Topics: 98Replies: 831Frøken
annonseTopics: 59Replies: 637Her har du mine inspirasjonsbilder 😀
Begynte med å finne hvilke blomster jeg ville ha. Fargen i rosene blei til temafarge, tok meg hvit og sølv siden det er november bryllup.
Buketten har jeg brukt som inspirasjon for min egen, Blir noen flere blomster i samme nyanse men vet ikke helt hvilke, blomsterbutikken har fått litt frie tøyler.
Bruker samma type bordekning men da med mine farger. Samme bretten på serviettene men de blir brettet slik at den farge servietten kommer opp på den andre og ikke i midten slik på bilde.
Bordkortene blir enten helt lite (med mine faren) eller så blir det hele esker med lokk, selve navnelappen blir i samme rosafarge og rosene.
Jeg skal ha festprogram der jeg har satt inn menyen, sangene og bordkart der jeg skriver litt om alle (hvem er hvem) De blir satt ved siden slik som det ene bildet viser. Men de blir like enkle som bildet av det ene programmet. Vi har 8 mans bord slik at det blir blomsteroppsats i midten av bordet med lysestake på hver side. Har kjøpt inn små hjerter i sølv og samme rosafarge og rosene som skal ligge litt rudt om på bordet.
Håper du fikk noen ideer du kunne bruke.
Topics: 64Replies: 1674«Jasbon» wrote:
Rommet heter Salon Maria-Theresia og bildet er ikke så stort så ikke så godt å se hvis man ikke lager og forstørrer det, men fargene får man med seg da.
For et rom jasbon! Først og fremst takk for titten. 🙂
Her må det frem med høye kandelabere og roser. Jeg ville ha tenkt rent, men med de berømte detaljene. 😉
Kutt ut sitronene så er det perfekt formelt.
Topics: 64Replies: 1674Topics: 98Replies: 831Troya: tusen takk for detaljert og veldig inspirerende innlegg! Nydelige farger og gode bilder en «gammel» dame som meg faktisk kan se hva det er av detaljer 🙂
Martine: takk for godt tips om rosene – jeg skal definitivt se etter slike. Du har ikke tilfeldigvis en link med bilder av disse du tenker på?
Topics: 64Replies: 1674De ligger i min liste/dagbok tråd. De er større enn vanlige roser, kjempestore langstilkede roser. Jeg fikk se de jeg kjøpte ved siden av vanlige roser som har sprunget ut, de er ikke i nærheten av like utrolige! Hvis ikke er det bare å google.
De er ikke så veldig vanlige, men jeg er sikker på at hvis du går innom en selvstendig blomsterbutikk at de vet hva du snakker om å kan bestille. Hvis du er i Oslo på Frogner er det en egen liten sjappe som er spesialister på denne type roser. 🙂
Topics: 98Replies: 831«Martine» wrote: De ligger i min liste/dagbok tråd. De er større enn vanlige roser, kjempestore langstilkede roser. Jeg fikk se de jeg kjøpte ved siden av vanlige roser som har sprunget ut, de er ikke i nærheten av like utrolige! Hvis ikke er det bare å google.
De er ikke så veldig vanlige, men jeg er sikker på at hvis du går innom en selvstendig blomsterbutikk at de vet hva du snakker om å kan bestille. Hvis du er i Oslo på Frogner er det en egen liten sjappe som er spesialister på denne type roser. 🙂
Takk, takk. Skal ta en titt.
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.