Skip to content
Bryllupsvenner.no
  • Planlegger
  • Inspirasjon
  • BryllupsforumExpand
    • Emner uten svar
    • Nye innlegg siden siste besøk
    • Nye svar: Siste dag
    • Nye svar: Siste 3 dager
    • Nye svar: Siste uke
    • Nye svar: Siste måned
    • Siste emner
    • Mest populære emner
    • Sist oppdaterte emner
    • Emner med flest svar
    • Mine aktive emner
    • Alle mine emner
    • Emner med mine svar
    • Mine emner med ingen svar
    • Mine emner med flest svar
    • Mine favoriserte emner
    • Emner som jeg følger
Search

Bli medlem / Logg inn
Bryllupsvenner.no
Account Logg inn

Vi pusser opp! Takk for tålmodigheten 🥰 – Juli 2025

Vet ikke om jeg gleder meg lenger…

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Vet ikke om jeg gleder meg lenger…

Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Vet ikke om jeg gleder meg lenger…

  • Dette emnet har 8 svar, 7 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av Trone.
  • Forfatter
    Innlegg
  • Topics: 35
    Replies: 140
    bøgga
    30. mai. 2010 kl. 14:40 #4874

    Gifter meg om 1 mnd og jeg kjenner nesten ingen sommerfugler eller spenning lenger! Verken for utdrikningslaget, bryllupet eller bryllupsreisen..er ikke det litt unormalt?? [smilie=aiwebs_016.gif]

    Har gledet meg så sinnsykt i sååå mange måneder, jeg hadde trodd at innspurten skulle være full av spenning og glede..

    Jeg føler liksom at ting ikke har blitt helt som jeg ønsket; kjolen er for trang (kan ikke sys ut), vi skal ha festen i en gymsal, frisøren min klippet nettopp av meg halve håret (så nå kan jeg ikke ha den frisyren jeg hadde planlagt å ha på brylupsdagen), forloveren min virker likegyldig til hele bryllupet osv..

    Jeg vet jo at det viktigste er at vi blir gift, og jeg vet jo at dagen kommer til å bli fantastisk!

    Men så sitter jeg her da å føler meg helt bånn i bøtta for at jeg tenker som jeg gjør-har jo så mye å glede meg til egentlig..men hvorfor kjenner jeg ikke den gleden? Kanskje er jeg bare drittlei av at alt har handlet om bryllup i over 1 år og har lyst å «få det overstått»?

    Andre som har det på litt samme måten? Føler meg helt forferdelig som tenker sånn, har ikke lyst å ha det sånn!! [smilie=aiwebs_003.gif]

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Annonse
    Topics: 133
    Replies: 2765
    Jannicke
    30. mai. 2010 kl. 14:52 #97746

    KJære deg… det er helt normalt. Jeg var så lei hele opplegget at jeg var fristet til å utsette alt, stikke avgårde og gjøre det på en helt annen måte. Da var det 4-5 uker igjen til bryllupet.

    Men jeg tok til «fornuft» – satte meg ned å pustet ut. Etter å ha planlagt, tenkt, tatt hensyn, hørt på, blitt oversett, overhørt, forbigått… tja dfet meste egentlig var jeg utrolig lei. Ville bare ha alt overstått på MIN måte.

    Men ettersom det nærmet seg mer og mer – fikk jeg tilbake stålkontrollen og sommerfuglene. Jeg formelig sitret av glede og forventning mot slutten og på selve dagen var jeg så lykkelig. Trodde ikke det gikk an å føle det slik. Helt fantastisk 🤗

    Jeg håper du får tilbake gledeseg-følelsen og kan kose deg med siste innspurt. Nå har jeg vært overlykkelig gift i litt over ett år… men er glad jeg hadde jentene her inne å konferere med. Visste ikke at det gikk an å ha et følelsesspekter som det jeg gikk gjennom de siste ukene og dagene 😀 (og det er så godt å høre at alt du tenker, føler, synes og mener stort sett er normalt for en «bride-to-be».

    Lykke til med siste innspurt. Nyt dagene om du klarer – det er for sent å glede seg til bryllupet når det er vel overstått. Gled deg nå… 😀

    -Jannicke-

    Settings
    Topics: 59
    Replies: 7239
    eriksson
    30. mai. 2010 kl. 14:57 #97748

    Jeg hadde en sånn periode… Var rett og slett dritt lei, og ville bare «få det overstått»… Og nå som det er to uker igjen…så er jeg litt nummen kjenner jeg.. Det er ikke det at jeg ikke gleder meg, men absolutt ALLE driver og poengterer at det er «ikke lenge ingen og nå skal du ha alle form for nerver»…men jeg har ikke det… Så min konklusjon er den at folk rundt ødelegger litt…de har alle disse forventingene til hvordan jeg skal te meg og hva jeg skal føle at det blir fort det stikk motsatte… [smilie=aiwebs_014.gif]

    Jeg tror mange har det på denne måten…og det er viktig å ikke bare ignorere det, men anerkjenne det og ta stilling til det… Hvorfor gleder jeg meg ikke? Hva er grunnen? Og hva så i så fall?? Og ikke minst gi seg selv lov til å føle og tenke ting «man ikke skal»…!

    Jeg har masse tanker oppi hodet ang. dette, men klarer ikke helt å formidle hva jeg tenker om det merker jeg… Men det er lov!! Og det er greit!! Trenger ikke å si at du elsker mannen din noe mindre… Hvis det er tilfellet, så må en jo ta stilling til det, men det høres ikke ut som det er tilfellet her…

    Håper du finner ut av det! Og kommer til en punkt hvor du får fred med deg selv, om det er å glede seg igjen, eller være fortrolig med at du ikke gleder deg like mye som «alle andre mener at du burde»… 😅 Og det er forresten ikke alle andre som betyr noe her…

    Settings
    Topics: 201
    Replies: 19922
    Trone
    30. mai. 2010 kl. 16:59 #97767

    Skjønner hva du mener gitt.. Og dessverre så har de aller fleste det sånn.

    Men for min del så blåser jeg om «alle andre har det.». Misforstå meg rett, vel og merke.

    Det hjelper ikke på når gud og hverman skal fortelle eg hva jeg skal føle, eller at jeg er sånn-og-sånn bare fordi jeg mener sånn-og-sånn om ting, om vi ikke har tenkt på sånn-og-sånn, hva vi kan forsvare sånn-og-sånn med, hvorfor vi har gjort sånn og så videre i det uendelige..

    Og det har heller ikke blitt bedre med ett par folk i familiene som har slått seg på vrangsiden, folk som er invitert som skal gå fra hverandre og har det kaos, folk som sier de ikke kommer i kirken for det er så kjedelig med vielser ( men at de kommer til maten) og sånne ting.

    Dette kombinert med den del andre ting som har skjedd så kjenner jeg at jeg er ganske matt nå. Trenger liksom ikke mer tull nå. Kjolen prøvde jeg også med underskjørtet i dag [smilie=aiwebs_003.gif] [smilie=aiwebs_003.gif] og det var en katastrofe. Frisyren jeg ville ha kan jeg heller ikke ha og snufs… I tillegg til at jeg gjør alt dette alene. Festlig.. Eller ikke..

    Så jeg skjønner hvordan du har det! Tro meg!! Men hvis det hjelper på da, så er jeg sikker du kommer til å bli en fantastisk flott brud! Og jeg kunne godt tenkt meg å vært i vielsen deres, men det virker jo litt ut som en psyko ting av meg å gjøre, ha ha ha!!! Kanskje jeg kjører forbi kirken når dere står på kikretrappen, bare for å se hvor nydelig du ser ut og ikke bare på bilde! 🙂

    Settings
    Profilbilde
    Frøken
    annonse
    Topics: 40
    Replies: 204
    Godjenta84
    30. mai. 2010 kl. 22:36 #97837

    Jeg har også, drittlei alt som heter med bryllupsproblemet. Jeg er i slik humør selv om dagen. Nettopp sendt ut invitasjoner og drevet med forberedelser siden begynnelsen av desember.

    Mye er i boks, men mye er igjen. Nå er jeg mest lei alt og alle som skal bry seg, og folk som har forventet å bli bedt.

    Skal ha borgelig vielse, og et litt utradisjonelt selskap på peppes med ca 20 gjester. Opprinnelig var det 40 som vi hadde tenkt å be, men av diverse årsaker ble det slik med bare 20 gjester.

    Har igjen diverse småting og ordne, ellers stort sett ferdig.

    Men hvor er nervene, både på godt og vondt ? Føler meg lei og likegyldig akkurat nå, og har 2 forlovere som jeg føler er lei meg…..Men som de andre sier, så ordner det seg sikkert bøgga og dette er vel helt naturlig….?

    Settings
    Topics: 196
    Replies: 1507
    LilleLavendel
    31. mai. 2010 kl. 07:57 #97853

    Samme her!!

    Var veldig fart i meg i begynnerlsen.. men nå har alt dabba ut..!

    Tror det har noe med at ting ikke blir helt som jeg hadde sett for meg… hadde lyst til å ha med en fotograf hele dagen… men shit.. det er dyrt.. og om man skal ha bildene.. så er det jo grisedyrt.. og ikke noe vist å ha med fotograf om man ikke får bildene….

    Føler jeg ikke har overskudd til å få ordnet alt dette.. skulle funnet en fotograf… men må jo nesten møte dem.. og når skal man ha tid til det.. når man er hjemme fra jobb ettter at alle har stengt….

    Musikken er et problem… vet ikke helt hvor vi skal begynne å grave etter det… har 10 stk invitasjoner igjen å lage…

    Alt er bare pes akkurat nå..

    Settings
    Topics: 20
    Replies: 95
    Stålesi
    01. jun. 2010 kl. 09:45 #98018

    «bøgga» wrote: Gifter meg om 1 mnd og jeg kjenner nesten ingen sommerfugler eller spenning lenger! Verken for utdrikningslaget, bryllupet eller bryllupsreisen..er ikke det litt unormalt?? [smilie=aiwebs_016.gif]

    Har gledet meg så sinnsykt i sååå mange måneder, jeg hadde trodd at innspurten skulle være full av spenning og glede..

    Jeg føler liksom at ting ikke har blitt helt som jeg ønsket; kjolen er for trang (kan ikke sys ut), vi skal ha festen i en gymsal, frisøren min klippet nettopp av meg halve håret (så nå kan jeg ikke ha den frisyren jeg hadde planlagt å ha på brylupsdagen), forloveren min virker likegyldig til hele bryllupet osv..

    Jeg vet jo at det viktigste er at vi blir gift, og jeg vet jo at dagen kommer til å bli fantastisk!

    Men så sitter jeg her da å føler meg helt bånn i bøtta for at jeg tenker som jeg gjør-har jo så mye å glede meg til egentlig..men hvorfor kjenner jeg ikke den gleden? Kanskje er jeg bare drittlei av at alt har handlet om bryllup i over 1 år og har lyst å «få det overstått»?

    Andre som har det på litt samme måten? Føler meg helt forferdelig som tenker sånn, har ikke lyst å ha det sånn!! [smilie=aiwebs_003.gif]

    Kjenner meg SÅÅÅ igjen her, er regelrett d… lei akkurat nå men det er mye pågrunn av at jeg sitter med nærmest ALT selv…. Å Har mest lyst å hyle noen ganger!!

    Mye har gått oss imot disse ukene med mangel på kjøkkenpersonale, bartendere som trekker seg, solister i kirka som trekker seg å personer som skal kommentere hver en minste detalj av det vi HAR gjort… 😯

    Jeg har sittet her med tårer i øynene til tider å tenkt tanken at » Nå stikker vi heller bort å gifter oss alene» meeeeeeeeeeeeeeen dagen kommer til å bli fantastisk, ingen tvil om det…. Å om ikke alt går eksakt etter planen så er vel det viktigste at man har hverandre midt oppi alt dette stresset.. Å dagen er jo en hyllest til kjærligheten 🙂

    Har hatt himla styr med forlovere her jeg også, vil si hun ene til meg trakk seg plutselig over en filleting men angra seg i ettertid.. * Å må nok si at det gjorde en brekk på vennskapet vårt det gitt*

    Jeg sender deg ti tusen røde roser i tankene å mange varme klemmer å lover deg at når den store dagen kommer DAA er alt verdt det en går igjennom akkurat nå 😉

    *Selv om det ikke føles slik enkelte ganger*

    Mulighet til å eventuelt feste på løshår da om du ønsker lengde?

    Har bestillt meg indisk clip on hair fra http://www.butterflyhairextension.com/w … 5c0e516f72«

    Settings
    Topics: 35
    Replies: 140
    bøgga
    01. jun. 2010 kl. 15:59 #98051

    Takk for gode ord og omtanke! [smilie=hihi.gif] [smilie=hihi.gif] [smilie=hihi.gif]

    Jeg føler meg faktisk endel bedre nå når jeg vet at det kanskje er litt «normalt» å ha det sånn rett før den store dagen..og at det sannsynligvis kommer til å gå over.

    Tror rett og slett at det faktum at jeg har planlagt HELE bryllupet alene er grunnen til at jeg føler som jeg gjør.. Samboeren min har ikke hjulpet til, og både min og hans familie bor i en annen kant av landet, så ikke mye de har kunnet hjelpe til med… I tillegg bor vi i en by der ingen av oss er fra, så er ikke så godt kjent med cateringbyråer, blomsterhandler osv.. Har måtte finne utav alt selv…og det har vært fryktelig tungt. Men som sagt så føles det litt bedre nå.. [smilie=aiwebs_022.gif]

    Har prata med samboeren om dette på en veldig forsiktig måte, og han lovte å prøve å hjelpe litt mer til frem mot bryllupet (selv om det meste er gjort allerede..) Så det hjelper jo litt.. 😎

    Trone: Du må jo bare komme å kikke i kirka om du vil det, bare hyggelig det.. [smilie=aiwebs_017.gif]

    Settings
    Topics: 201
    Replies: 19922
    Trone
    01. jun. 2010 kl. 21:03 #98134

    Jippi!!! Åh klart jeg kommer å ser på!!!!

    😛 😛 😛

    Hvis jeg ikke er opptatt med utdrikkingslaget mitt den dagen da 😂 😂 😂

    Settings
  • Forfatter
    Innlegg
  • You must be logged in to reply to this topic.

Logg inn og delta i samtalen!





Ikke medlem enda?

Start i dag og få gratis tilgang til alt hos Bryllupsvenner!

* Få oversikt med dine egne planleggingsverktøy
* Se og få inspirasjon fra alle forumer, emner og svar
* Skriv og lag dine egne må-gjøres-lister
* Lag ditt eget profilbilde
.. med mer..!

Du er i gang om under 1 minutt - trykk på knappen under!

Logg inn her så kan du også
lage et profilbilde

Annonse

© 2025 Bryllupsvenner.no - Stil og Trend AS

Scroll to top
  • Home
  • Bryllupsforum
  • Bryllupsplanlegger
Search