Borddekor, flere små vaser?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Borddekor, flere små vaser?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt annet om bryllupsplanlegging / Borddekor, flere små vaser?
- Dette emnet har 5 svar, 4 deltakere, og ble sist oppdatert 10 years ago av Sirisiri.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 1Replies: 601. mar. 2014 kl. 14:25 #11200
Har tenkt litt rundt det med blomster på bordene. Vi skal ha fire langbord, og jeg ønsker ikke å ha en stor dekorasjon på hvert bort, da jeg personlig føler det blir for mye. Vil heller sette små vaser med èn blomst i hver, og kanskje noe grønnt for å ta igjen grønnfargen i temaet, og sette de ut på bordet. Er det noen som har planlagt samme som meg, eller noen som har gjennomført det? Jeg ønsker veldig gjerne å se bilder, så jeg får litt mer ideer på plass 🙂
Frøken
annonseTopics: 25Replies: 556Topics: 1Replies: 2Vi skal bruke slike glass som det har vært sviskejuice fra nestle i, og ha en eller to blomster i. Fordelt uttover på bordene. Skal også bruke små glass med te-lys i. Vi har rosa og hvitt som farger, så tenkte å bruke roser i de fargene. Kanskje blir glassene pyntet med hvite blondeband.
Frøken
annonseTopics: 10Replies: 48Me kommer (slik det ser ut så langt i alle fall) til å ha små glassvaser (vel, egentlig er det vel wiskhy-glass) med små klaseroser i (i samme farger som min bukett og anna pynt). Så dei kommer til å bli lave (vil ikkje ha høye dekorasjoner som er vanskelig å «se forbi» på personen som sitter på andre sida av bordet…) Også kommer me nok til å ha kubbelys (ikkje lange «vanlige» lys).
Topics: 1Replies: 605. mar. 2014 kl. 14:58 #175034Sirisiri sa
Me kommer (slik det ser ut så langt i alle fall) til å ha små glassvaser (vel, egentlig er det vel wiskhy-glass) med små klaseroser i (i samme farger som min bukett og anna pynt). Så dei kommer til å bli lave (vil ikkje ha høye dekorasjoner som er vanskelig å «se forbi» på personen som sitter på andre sida av bordet…) Også kommer me nok til å ha kubbelys (ikkje lange «vanlige» lys).Høres likt ut som hvordan vi skal ha det også 🙂 Syns det blir for stivpyntet med oppsatser på bordene. Vil heller ha det litt «løst» hvis du skjønner, litt mer tilfeldig.
Skal dere ha staker/holdere til kubbelysene, eller bare flate ting å sette de på? Vi har fått tilbud av hotellet å låne noen krystallstaker til kubbelys, men det er litt høyde på de, så er usikker..
Topics: 10Replies: 48Me har ikkje heilt bestemt oss for kva kubbelysa skal stå på, men me kommer nok heilt sikkert til å velge noko lavt/flatt. Har sett så vidt på disse lysskålene fra Ikea: http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/20239982/ Men har ikkje sett dei anna enn på bilde, så veit ikkje enda. Skal i alle fall ha kvite, og enkle. Dei eg har linka til er eg redd for at kan bli litt for «dillete», så kan godt hende me ender på noko som dette her: http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/50239645/ Får vente med å bestemme oss til me har sett på dei. Men me kommer i alle fall til å ha nokon flate lysskåler, av samme grunn som høye dekorasjoner.
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.