Gjesteliste,be alle venners kjærester?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Gjesteliste,be alle venners kjærester?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Bryllupsdagen og bryllupsfesten / Gjesteliste,be alle venners kjærester?
- Dette emnet har 21 svar, 15 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av
Kapabel.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 12Replies: 496
Lurer på hva dere gjør med kjærester til venner og søskenbarn som dere ikke kjenner/har noe med å gjøre ? vi har regnet på det og det vil koste oss rundt 20000 kr mer om vi skal be de..men er det rart å be et halvt par liksom,når vi ikke har noe kontakt med den andre halvparten? De som er gift er det en selvfølge å be hele paret!
Frøken
annonseTopics: 201Replies: 19922Vi tenker som så at dersom vi har venner som nettopp har fått seg dame/type, altså kort tid før bryllupet, de kommer vi ikke til å be. Vi er ikke helt med på at be folk vi ikke kjenner på dagen vår. Høres kanskje litt krasst ut, men sånn er det nå bare. Koster nok å ha ett bryllup om vi så skulle bedt folk vi ikke kjenner 😉
Søskenbarn som skal komme til kaffe og kake som ikke er i «seriøst» forhold får heller ikke ta med seg partnerene sine.
Når broren til kjære giftet seg, så hadde vi bare vært sammen rundt 7 måneder. Men vi bodde sammen da, så derfor ble jeg også bedt. Og jeg hadde masse kontakt med de. Hadde det ikke vært fordi de kjente meg såpass godt, så hadde de ikke bedt meg sa svigerinnen min. Nettopp pga økonomien. Og det skjønner jeg de på! 🙂
Så kort oppsummert; de partnerene vi ikke kjenner, nettopp startet forhold, eller de vi ikke har noe med å gjøre kommer vi ikke til å be 😉
Topics: 133Replies: 2765der hadde vi en liten diskusjon…
http://www.bryllupsvenner.no/phpBB/viewtopic.php?t=466
Vi visste jo ikke at endel hadde kjærester en gang, så de er da ikke invitert (uavhengig om de er samboere eller ikke)
De som har kjærester hvor vi kjenner begge er det en selvfølge at begge blir invitert.
Frøken
annonseTopics: 12Replies: 496det er sånn jeg tenker å 😀 men så kommer den dårlige samvittigheten fram..tenker litt sånn om noen vil føle seg urettferig «behandlet» osv. hvorfor får han ha med seg dama når ikke jeg får opplegg.. syns det er så vanskelig!
samtidig tenker jeg at det er VÅR dag og blir litt rart at det kommer folk i bryllupet vårt vi ikke kjenner..
Topics: 201Replies: 19922«Honeyz» wrote: det er sånn jeg tenker å 😀 men så kommer den dårlige samvittigheten fram..tenker litt sånn om noen vil føle seg urettferig «behandlet» osv. hvorfor får han ha med seg dama når ikke jeg får opplegg.. syns det er så vanskelig!
samtidig tenker jeg at det er VÅR dag og blir litt rart at det kommer folk i bryllupet vårt vi ikke kjenner..
Vet du hva? Det er akkurat som du sier, det er DERES dag! Og da er det dere som bestemmer hvem dere skal ha der 😉 😉
Topics: 62Replies: 559Vi splitter ikke par så lenge de bor sammen, selv om vi ikke har møtt partneren. Er ikke så mange det gjelder da,men
…f.eks. toastmasteren, dama hans har jeg aldri møtt, vet hvem hun er bare….mannen har møtt henne da, men vi omgås ikke med henne egentlig, selv om de er samboere. Hun er liksom en del yngre enn han, og har mye sin egen vennekrets…men de bor sammen, så da ble hun bedt også, hadde nok vært litt kjedlig for ham om hun ikke fikk bli med.
Om noen har en kjæreste de ikke bor sammen med, har vi bedt dem om de har vært sammen en god stund, hvis det er ganske nytt blir de ikke bedt.
Men alle må gjøre som de syns er riktig, man skal da slippe å føle på det i ettertid at det ikke ble helt som de hadde tenkt 😀
Frøken
annonseTopics: 13Replies: 545Vi kommer til å invitere to personer som vi egentlig ikke kjenner… Mannens tidligere bestekompiser har flyttet langt unna, så den ene damen har vi bare hørt om og den andre hilst på en gang,men jeg synes det likevel blir feil å ikke invitere dem. De har ikke vart så lenge de forholdene, men tror det blir litt sårt for mannens kompiser å komme hjem til gamlebygda uten å kunne gå i bryllup med sine kjære, så vi tar dem med og håper at de er koslige damer.
Topics: 118Replies: 2914Jeg syntes ikke dere trenger å invitere de dere ikke kjenner. Det er ganske vanelig at ikke begge blir bedt. Det er tross alt snakk om mye penger
Man kan jo ikke tilfredstille alle heletiden og til en hver tid 😉 Dessuten er jeg sikker på at de kjærster som ikke blir bedt har full forståelse for det 😉
Topics: 16Replies: 415Topics: 4Replies: 35115. feb. 2009 kl. 14:23 #17627«Katrine» wrote: Jeg syntes ikke dere trenger å invitere de dere ikke kjenner. Det er ganske vanelig at ikke begge blir bedt. Det er tross alt snakk om mye penger
Man kan jo ikke tilfredstille alle heletiden og til en hver tid 😉 Dessuten er jeg sikker på at de kjærster som ikke blir bedt har full forståelse for det 😉
Her er det et godt poeng – det vil nok være mange ‘ukjente’ partnere som om de hadde blitt bedt, tenker som så; Er jeg også bedt? Hvorfor det, jeg kjenner jo ikke brudeparet!?
Tror ikke det er grunn til bekymring, men det er forskjellige i de ulike situasjonene. Uansett godt å lufte det, en blir som regel klokere av det 😉
Topics: 64Replies: 141913. jul. 2009 kl. 08:38 #53318Jeg syns heller ikke at man behøver og invitere de man ikke kjenner eller har noe med og gjøre. Her har vi heldigvis den fordelen at vi ikke har plass til mer enn max 80 personer i lokalet, og da vi allerede har oversteget denne grensen må vi «renske opp i gjestelisten». Her falt det naturlig for oss og kutte følge som vi ikke kjenner istedet for å kutte hele par. Vi ønsker et bryllup med både venner og familie, og for å få til dette er det å kutte «venners følge» vist seg å være en grei løsning. En annen ting vi har gitt beskjed om på forhånd til våre venner, er at pga maxgrensen på antall gjester, så kan vi ikke ta hensyn til at de får seg kjærester iløpet av året. Hvis dette blir mennesker vi har masse kontakt til, så er det selvfølgelig rom for de ved frafall, men per tidspunkt står listen som den gjør i dag. Vi har også kuttet søskenbarn vi ikke har så god kontakt med. De har også følge som må tas hensyn til. Vi har derfor valgt å bare invitere tre søskenbarn av elleve fra min side. Dette er en løsning vi håper vi ikke får pes for i etterkant..
Uff, høres litt «streng» ut her, men ville bare dele vår «løsning» med andre.
Topics: 22Replies: 416Topics: 7Replies: 403vi inviterte alle som par men vi sa det kun gjaldt de som hadde partner når vi bad, sendte innbydelsene ut i januar og bryllup i juni. kuttet heller ut på søskenbarn jeg aldri ser enkelte har jeg ikke sett på over 10 år og hadde faktisk ikke kjent de igjen på gaten. men de av vennene vi inviterte og søskenbarn inviterte vi selvfølgelig begge. har du vært lenge i sammen synes jeg det er unaturlig å ikke bli invitert som par…
Frøken
annonseTopics: 550Replies: 1386013. jul. 2009 kl. 11:47 #53337Vi sitter her og grubler over det samme. Ole har en nevø, som vi nå hører rykte om at skal ha seg dame, denne nevøen er voksen og er stort sett aldri i Norge,da han jobber i utlandet. Vi regner ikke med å få treffe denne damen og da er spørsmålet,skal vi invitere henne med,eller hva skal vi gjøre?
VI heller vel på det at hvis vi ikke får treffe henne,så inviterer vi henne ikke heller.
De som har fått partner etter at innbydelsen har gått i trykken,i november, de får heller ikke ta dem med.
Topics: 129Replies: 2344Vi har invitert alle par sammen uavhengig om hvor lenge de har vært sammen. En venninne fra Stavanger har nettopp funnet seg kjæreste etter mange år alene så da ringte jeg til henne å sa at han var og hjertelig velkommen. Har og invitert endel som Tore aldri har møtt( Venner fra Stavanger, tanter og onkler på min side 😀
Topics: 13Replies: 545Jeg har invitert den siste gjesten i dag jeg.. 5 dager før bryllupet.
Min onkel som vi desverre veldig sjeldent ser kom oppover nå i helga for å feire med oss og hadde fortalt mamma at han har ny dame etter å ha vært skilt og alene i mange år. Jeg synes det er en selvfølge at hun også skal få være en del av sin «nye» familie på en slik dag og ikke måtte vente til over helga før hun kommer oppover på trøndelagsferie med sin kjære. Nå har vi flytta om litt på bordplasseringer, flyttet flybillettene hennes og gleder oss til å bli kjent med en ny person i familien.
To av mannens venner kommer med sine nye kjærester som jeg enda ikke vet hva heter, men det går helt sikkert bra og jeg tror kompisene er veldig glade for å kunne ta med damene i fest.
Frøken
annonseTopics: 129Replies: 2344«Culli» wrote: Jeg har invitert den siste gjesten i dag jeg.. 5 dager før bryllupet.
Min onkel som vi desverre veldig sjeldent ser kom oppover nå i helga for å feire med oss og hadde fortalt mamma at han har ny dame etter å ha vært skilt og alene i mange år. Jeg synes det er en selvfølge at hun også skal få være en del av sin «nye» familie på en slik dag og ikke måtte vente til over helga før hun kommer oppover på trøndelagsferie med sin kjære. Nå har vi flytta om litt på bordplasseringer, flyttet flybillettene hennes og gleder oss til å bli kjent med en ny person i familien.
Det kan jeg virkelig tenke med at dere gjorde Culli. Du virker som en dame med hjerte av gull [smilie=love0020.gif]
Topics: 550Replies: 1386013. jul. 2009 kl. 16:46 #53381«Culli» wrote: Jeg har invitert den siste gjesten i dag jeg.. 5 dager før bryllupet.
Min onkel som vi desverre veldig sjeldent ser kom oppover nå i helga for å feire med oss og hadde fortalt mamma at han har ny dame etter å ha vært skilt og alene i mange år. Jeg synes det er en selvfølge at hun også skal få være en del av sin «nye» familie på en slik dag og ikke måtte vente til over helga før hun kommer oppover på trøndelagsferie med sin kjære. Nå har vi flytta om litt på bordplasseringer, flyttet flybillettene hennes og gleder oss til å bli kjent med en ny person i familien.
To av mannens venner kommer med sine nye kjærester som jeg enda ikke vet hva heter, men det går helt sikkert bra og jeg tror kompisene er veldig glade for å kunne ta med damene i fest.
Slik kunne ikke vi ha gjort,da vi må si hvor mange som kommer minst en mnd i forveien,slik at hotellet kan få kjøpt inn mat til alle gjestene.
Som sagt,vi er veldig i tvil om hva vi skal gjøre med dama til nevøen av Ole. Dette er diskusjonstema her nå ,ikke er vi sikker på om det er en dame av ham,eller om det bare er en vanlig venninne. Vi må i alle fall få bekrefte at han har dame. 😀
Topics: 7Replies: 403Som sagt,vi er veldig i tvil om hva vi skal gjøre med dama til nevøen av Ole. Dette er diskusjonstema her nå ,ikke er vi sikker på om det er en dame av ham,eller om det bare er en vanlig venninne. Vi må i alle fall få bekrefte at han har dame. 😀
er det ikke bare å ta en telefon og spørre nevøen til ole og høre om dette er dama hans og om han ønsker hun skal bli invitert når dere kommer så langt dere skal skrive ut invitasjonene? sånn strengt tatt et menneske ekstra er ikke det som velter et budskjett heller… og venter dere til siste liten ser dere om forholdet varer eller ikke…
Topics: 59Replies: 7239Vi kommer nok til å invitere de som har vært sammen en stund…og med det så tenker vi at vi inviterer de som «melder seg på» innen året.
Men vil jo heller ikke være helt låst til den «regelen», ser det litt an. Vet jo at det er veldig koselig å ha sin kjære ved siden av seg på en sånn dag 😀
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.