Hvordan fant dere drømmekjolen??
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Hvordan fant dere drømmekjolen??
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / Alt av brudekjoler, andre antrekk og tilbehør / Hvordan fant dere drømmekjolen??
- Dette emnet har 26 svar, 16 deltakere, og ble sist oppdatert 15 years ago av
lindakbj.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 550Replies: 1386022. jun. 2009 kl. 19:03 #50944
Jeg kan vel enda ikke si at jeg vet hvilken kjole jeg skal ha,for det er så mange fine der ute,men jeg har set meg ut noen på nett og skal gå i to salonger for å prøve diverse kjoler,for å se hva slags type jeg passer best,så kommer det vel etter det.
Jeg skal ha med meg min forlover når jeg skal prøve kjoler,vi er ganske like og da er det greit å ha med noen som ikke bare står og sier at den var du fin i,hvis den ikke er meg,og hun kjenner meg jo veldig bra da,så den oppgaven har jeg pålagt henne å ha. 😀
Frøken
annonseTopics: 28Replies: 195722. jun. 2009 kl. 19:06 #50946Min ferd mot å finne drømmekjolen er sånn her 😂
Da vi fastsatte datoen begynte jeg å se etter litt kjoler på nettet…Hadde vel egentlig bestemt meg for kjole med stropper,langt slep,ikke hvit(men noe lignende) og med perler og diverse på 😂
Ringte den nærmeste brudesalongen og fikk bestilt time der.Hadde med meg forloveren min og det første damen i salongen sa var at jeg skulle finne noen jeg syntes var fine også skulle hun finne noen hun var fine…Etterhvert som jeg prøvde dem på så ble de eliminert og tilslutt stod jeg igjen med 2 kjoler…Valgte da min pga at den var champagnefarget og den fikk huden min til å gløde…Derfor ble min kjole stroppeløs,totalt annen farge,men fortsatt langt slep og perler og diverse på 😂 😉
Topics: 201Replies: 19922Frøken
annonseTopics: 11Replies: 326jeg har alltid drømt om en alve lignenede kjole, eller gresk. Jeg lette og lette over alt for en som lignet det jeg tenkte meg. Men fant ingenting. Jeg var npk veldig sær. Helt tilfeldig kom jeg i kontakt med denne sydamen, og sammen lagde vi det jeg har alltid drømt om pluss masse mer. tenker jeg tilbake på hva vi har brukt i bryllupet ville jeg aldri byttet kjolen for noe annet. Den var meg, perfekt og noe jeg definitit kommer til å bruke igjen.
Men det var kjempe vansklig. Jeg var i brude salonger, men det var bare ikke meg.
Topics: 23Replies: 47Topics: 59Replies: 7239Frøken
annonseTopics: 99Replies: 2760Topics: 14Replies: 1585Jeg og min forlover var på House Of Brides i Køben. Jeg hadde bestemt meg for ikke stroppeløs…
Damen i butikken tok et raskt blikk på meg, og fant fram KJOLEN. Den satt som et skudd! Riktig fargetone til huden min, god fasong, masse sølvstæsj, stroppeløs og laaangt slep. Jeg prøvde mange kjoler etter den første, men ingen var i nærheten av KJOLEN.
Kjøpte den på dagen, og angret ikke ett sekund! Dette var ett år før bryllupet. ☺
Topics: 129Replies: 2344Mange har nok lest min kjolehistorie før da jeg har en tendens til å kringkaste det meste som skjer men jeg kan jo fortelle den en gang til for eventuellt nye lyttere 😂 Begynnte ferden på leting på nettet. Var og i en salong i Haugesund å prøvde noen der men de var veldig små i størrelsen og da fikk jeg liksom litt feil inntrykk av hvordan den hadde blitt hvis den var i min str. Siden jeg er en dame med noen kg mer enn standard og at jeg har et handikap som gjør at jeg sitter i rullestol tenkte jeg det var best å bestille en kjole etter mine mål og få den spesialtilpasset. Fant en kjole hos JK dress som jeg var fast bestemt på at var den perfekte kjole for meg. Den ville dekke over mine kraftige overarmer og med korsettsnøring ville den passe fint til mine former tenkte jeg. Bestillte og fikk kjole etter 3 uker og var strålende fornøyd. Men etter noen dager begynnte jeg å tvile litt likevell 🙄 Synes ikke kjolen var helt meg likevell. Hadde da avtale med forlover i Bergen at vi kunne gå å se på kjoler. På Belle Amie brudesalong ble jeg tatt i mot med åpne armer. De var utrolig hyggelig der. Vi hadde først en samtale hvor jeg fortalte hva jeg var ute etter og hva jeg ikke ville ha. Hadde bestemt meg for at de skulle finne de kjolene de hadde i min str slik at jeg kunne se der og da om den passet meg eller ikke. Første kjole jeg hadde på meg der da bare visste jeg det, det var drømmekjolen 🤗 Det var ikke tvil om at den måtte jeg bare ha. Prisen var jo en helt annen enn jeg hadde kalkulert med i vårt budsjett men det fikk heller våge seg. Kjolen var en helt annen enn den jeg hadde kjøpt hos JK. Den skjuler ikke mine kraftige armer 😳 Men jeg tenker som så. Slik er jeg, de armene er mine og de trenger jeg for å komme meg frem i verden 😂 Kjolen er nå i butikken hvor de skal legge den litt opp og gjøre noen små justeringer. Gleder meg sånn til å hente den torsdagen før bryllupet og bruke den på vår store dag 22 august 😀
Topics: 59Replies: 7239Oi!! Så genialt, Kami!!
House of brides…hvor i Køben ligger det?? Var det behov for å sy den til? I så fall hvordan fikk du ordnet det? Og om jeg kan spørre…hva var prisen? 😳
Og Hildemor, tror nok jeg også kommer til å være villig til å betale litt ekstra hvis drømmekjolen krever det…
Topics: 40Replies: 391Jeg dro til oslo på langweekend med min samboer (han var ikke med på kjoleprøving) og min forlover.
Forloveren og broren min var meg med og prøvde kjole, hadde bestilt time på 3 salonger.
likte ingen på den første, og på salong nr 2 prøvde jeg flere kjoler, men fant en jeg falt for, dama satte tiara og slør på meg og tok det vekk igjen men da protestere de som var med meg og sa att det var prikken over i…så der sto jeg å følte att dette var KJOLEN 🙂
hadde sett litt på kjoler på nett men hadde ikke funnet noe spesielt.
min tante var med meg da jeg var og betalte den og da prøvde jeg den for å vise henne den for og være på den sikre side att dette var kjolen jeg ville ha:)
dro også på salong nr 3…jenta fant frem mange kjoler, men etter å prøvd den første sa jeg att jeg ikke ville prøve fler for jeg hadde funnet drømmekjolen på¨en annen salong 😯
Så nå henger den hjemme på pikerommet hos mamma og pappa:)
Topics: 14Replies: 1585«eriksson» wrote: Oi!! Så genialt, Kami!!
House of brides…hvor i Køben ligger det?? Var det behov for å sy den til? I så fall hvordan fikk du ordnet det? Og om jeg kan spørre…hva var prisen? 😳
Butikken ligger like ovenfor torget… Der Strøget begynner.
Den kostet rundt 15000 med toll og slikt. Heftig pris, men jeg betalte villig, for jeg var så fornøyd. Dessuten var det en LaSposa kjole, og da må man litt opp i pris… Det gikk greit, siden jeg kjøpte den så lenge i forveien. 😉
De kunne tilpasse den om jeg kom til Køben da kjolen var kommet, men det gjorde jeg ikke. Fikk derfor tilpasset den i byen ved der jeg bor. Kanskje 500 kr. Husker ikke helt..
Det er nok enklere å fikse seg kjole i Norge, men jeg er veldig glad jeg møtte på dama mi som hjalp meg. Hehe 😂
Frøken
annonseTopics: 40Replies: 391Topics: 59Replies: 7239«Kami» wrote:
eriksson wrote:Oi!! Så genialt, Kami!!House of brides…hvor i Køben ligger det?? Var det behov for å sy den til? I så fall hvordan fikk du ordnet det? Og om jeg kan spørre…hva var prisen? 😳
Butikken ligger like ovenfor torget… Der Strøget begynner.
Den kostet rundt 15000 med toll og slikt. Heftig pris, men jeg betalte villig, for jeg var så fornøyd. Dessuten var det en LaSposa kjole, og da må man litt opp i pris… Det gikk greit, siden jeg kjøpte den så lenge i forveien. 😉
De kunne tilpasse den om jeg kom til Køben da kjolen var kommet, men det gjorde jeg ikke. Fikk derfor tilpasset den i byen ved der jeg bor. Kanskje 500 kr. Husker ikke helt..
Det er nok enklere å fikse seg kjole i Norge, men jeg er veldig glad jeg møtte på dama mi som hjalp meg. Hehe 😂
Takk for tipset, Kami! Skal nemlig en tur til køben til uka 😀
Topics: 14Replies: 1585Bare hyggelig eriksson. 😉
Men jeg vil råde deg til å bestille time nå med en gang! Om du ikke har bestilt time, får du ikke prøve kjole og slikt.
*slettet* er epostadressen.
Hjemmesiden er:www.brud.dk
Mailadresse er slettet ihht reglene. Send gjerne mailadresse på PM.
Trone, moderator.
Frøken
annonseTopics: 22Replies: 416jeg var en gang for noen år siden nære på å gifte meg og hadde den gangen vært i brudesalongen og prøvd massevis av kjoler. Derfor viste jeg hva som klær meg best og hva jeg vill ha.
Heldigvis hadde jeg ikke giftet meg den gangen, må bare si det.
Etter en vennina av meg giftet seg for 3 år siden og hadde på seg en utrolig fin kjole kjøpt på ebay, var det klar for meg at hvis jeg skulle gifte meg, skulle jeg også handle kjole på nettet. Har etterhvert sett flere kinakjoler fra ebay og jeg var aldri i tvil om hvor jeg skulle handle brudekjole.
Da vi i fjor høst begynnte å planlegge vårt bryllup satt min kjære og jeg oss ned en kveld og bare på den ene kvelden klarte vi å planlegge hele festen. Det var urtolig bra og siden vi hadde nesten alt i boks kikket jeg på ebay etter en brudekjole og fant etter bare noen minutter en som var kjempefin. Så la jeg inn en bud og neste morgen fant jeg en epost at ingen andre hadde lagt in bud og jeg fikk kjolen til startprisen.
Noen uker senere har den kommet, sydd etter mål og passet perfekt og det var like vakker som på bildet. Jeg var veldig fornøyd!
Men så prøvde jeg den igjen for noen uker siden og da blir det full krise. Da jeg bestillte kjolen fullammet jeg jo, men når har jeg sluttet med ammingen og kjolen sitter ikke lenger bra. I tillegg har jeg kjøpt mye lavere sko en jeg hadde tenkt og dermed er kjolen for langt. Siden det er masse blonder på kjolen er det vanskelig å sy den om.
Derfor bestemte jeg meg for å kjøpe samme kjolen igjen, bare med nye mål slik at den passer. Det var faktisk billigere å kjøpe en til en å bruke en sydame her i norge. Men mens jeg letet etter «min» kjole på ebay fant jeg så mye andre kjoler som var helt nydelig og jeg begynte å bli litt usikkert. Derfor ringte jeg min forlover og vi satt en hel kveld forran pc og tittet på hundrevis av kjoler. Til slutt fant vi en, som er enda finere en kjolen jeg hadde kjøpt i fjor og så bestillte jeg den.
Regner med at jeg få levert den neste uke og venter allerede spent
Topics: 301Replies: 2965Topics: 88Replies: 1752Har sett litt på nett, og forloveren min kom med en anbefalning. Egentlig skulle hun ha den kjolen, men fikk ikke råd, men hun mente den kunne passe meg også.
Vi dro og prøvde den forrige mandag og jeg ELSKER den.
Er bare litt skeptisk til prisen. Kjolen er veldig karakteristisk, og passer veldig godt til oss som par også. Kan få sydd en som ligner til 1/3 av prisen, men det blir ikke helt samme stilen, så jeg aner ikke hva jeg skal gjøre.
Han mener vi skal få det til. Nå prøver jeg bare å unngå at han skal skjønne hva slags kjole jeg vil ha.
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.