Oppleves det gjerrig?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / DIY Bryllup – Kreativt Forum / Oppleves det gjerrig?
Hjem / Bryllupsforum / Våre bryllupsforum / DIY Bryllup – Kreativt Forum / Oppleves det gjerrig?
- Dette emnet har 19 svar, 14 deltakere, og ble sist oppdatert 12 years ago av
troya.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 25Replies: 556
Jeg tenker at hvor low budget resultatet blir handler vel rett og slett om hvor flink du er.
Selv om målet ikke er at det ikke skal vises at det er hjemmelaget, kan jo et litt vel amatørmessig preg gjøre at det ser mer ut som det er gjort for å spare penger.
Jeg for min del syns det er meir greit at jeg vet at spart litt penger, enn at alt oser av at «hei, vi har ikke spart på noe, vi har så masse penger atte». :p
Å gjøre ting selv kan jo bare handle om at man vil få ting akkurat slik man vil ha det, at man liker å holde på med slikt, kanskje man ønsker å ha unike ting, eller andre årsaker. Man sparer kanskje penger på en del, men på den andre siden bruker man jo mye tid.
Jeg ville iallefall ikke tenkt at det var gjerrighet! Sparsommelighet er noe annet enn gjerrighet. Gjerrighet er kanskje mer når det går ut over «gjestfriheten» eller serveringen til gjestene, enn at pynten er hjemmelaget.
Frøken
annonseTopics: 99Replies: 831Personlig synes jeg det slett ikke oppleves som gjerrig. Snarere tvert i mot! Det ligger mye arbeid bak det du gjør og jeg ville satt veldig stor pris på det, og vet flere med meg er enige. De aller fleste jeg kjenner vet jeg ville synes hjemmelaget er mye hyggeligere enn kjøpt. Og folk vet hva ting koster, så jeg synes ikke du skal bekymre deg – men kose deg med planleggingen og alt du lager 😀
Topics: 3Replies: 20Tusen takk for svar! Jeg tenkte at gjestene mine og kjenner meg og vet at jeg gjerne holder på med sånt. Dessuten er vi begge opptatt av gjenbruk, så det blir en del av temaet. Vill ikke kjøpe noe nytt.Og selvfølgelig skal vi spandere gjestene på kjempegod mat og drikke, så der skal det ikke være gjenbruk 😃 Nå føles det bedre å fortsette planleggingen 😀
Frøken
annonseTopics: 83Replies: 51424. okt. 2012 kl. 17:22 #161942Jeg får ikke håper folk tenker på det som gjerrig. Jeg bruker mye tid på å lage invitasjonene, bordkortene osv personlig for å få det slik vi vil ha det.
Topics: 99Replies: 831«Maja» wrote: Tusen takk for svar! Jeg tenkte at gjestene mine og kjenner meg og vet at jeg gjerne holder på med sånt. Dessuten er vi begge opptatt av gjenbruk, så det blir en del av temaet. Vill ikke kjøpe noe nytt.Og selvfølgelig skal vi spandere gjestene på kjempegod mat og drikke, så der skal det ikke være gjenbruk 😃 Nå føles det bedre å fortsette planleggingen 😀
Desto enda bedre! Så kult å ha gjenbruk som gjennomført tema også – det er rett og slett genialt og ikke rent lite oppegående. Flinke dere! 😁
Topics: 64Replies: 1674«Maja» wrote: Jeg er ganske kreativ og liker gjerne å pyssle på ting. Derfor har jeg tenkt å gjøre det meste av dekorasjoner, bordkort, invitasjoner og buketter selv. Det er egentlig ikke mye man ikke kan gjøre selv, tenker jeg!
MEN, jeg lurer på om dette kan oppleves som gjerrighet fra vår side?? Jeg håper altså å få en look av hjemmelaget, så at gjestene kan se det er tanke og arbeid bak alt. Men jeg vil selvfølgelig ikke at noen skal tenke at det er gjort for å spare penger…
Noen tanker om dette? Jeg vil absolutt ikke ha et bryllup som ser ut å være «low-budget»! :forskrekket:
Nei.
Jeg har blitt gjerrig iløpet av denne planleggingen først og fremst fordi jeg ser at ting blir fryktelig dyrt, jeg tenker da på ting som kommer gjestene direkte til gode, så derfor må jeg/vi spare inn der det kan spares mye ved å gjøre enkle grep. Gjerrig er man når rausheten og gjestfriheten uteblir, og det skal godt gjøres å oppnå det i et bryllup etter min mening.
Med de tankene surrende oppi hodet har jeg forlengst kommet frem til at et hjemmelaget bryllup passer oss best. Vi er opptatt av at vi skal ha et eierskap til hver minste detalj på vår dag, da kommer man ikke til dekket bord for å si det slik. Her blir alt av tacoglass og fat etc samlet inn og spart på for å bruke videre på dekorasjoner. Temaet er vintage hagebryllup, da skal det ikke være mye nytt, men heller mye som er samlet inn blant ulike. 😉
Familie og venner blir satt i sving når det gjelder det aller meste, og jeg er helt sikker på at det kommer til å bli vårt perfekte bryllup uten at vi betaler i dyre dommer! Jeg er heldig som har mange bryllupsyrker i familien, og et par kreative tanter. Samtidig som jeg mener jeg er mer enn flink nok til å gjøre det så bra jeg ønsker.
Dessuten opplever jeg at veldig mange gleder seg over å både hjelpe til og bidra med hva de kan. Det blir en bra fest med mye mat og drikke, da spiller det ingen rolle om hvert bord har dekorasjoner satt sammen av hagens blomster og roser fra Mester Grønn.
Kos deg med forbredelsene, og ikke la prestasjonsangsten ta overhånd – den holdt på å ta knekken på meg, for det skal hvertfall ikke se billig ut selv om det kanskje er det. 🙂
Jeg synes også kun for min egen del at det er veldig bra å se at det er flere som også vil hoppe av kjøpekarusellen et bryllup faktisk er. Ja til gjenbruk og gjør det selv. :flire:
Frøken
annonseTopics: 20Replies: 47924. okt. 2012 kl. 19:25 #161947helt enig med alle egentlig, men vil også legge til at hjemmelaget ofte er dyrere enn masseproduserte varer, så om jeg ser noe hjemmelaget gir det meg 1000 inntrykk, men alt annet enn billig! Alt ferdig-kjøpt og dyrt er en lett utvei for de rike spør du meg. Mye hyggeligere å vite at noen har brukt mye tid og omtanke enn en haug med penger 🙂
Topics: 201Replies: 19922Jeg syntes at hjemmelaget kan være noe av det flotteste innen bryllup.
At det er brukt masse tid og krefter på å lage noe helt for KUN det gjeldende bryllupet 🙂
Vi, les jeg heheheh, gjorde så og så alt selv og det var mange som lurte på hvor ting var handlet.
Egoboost delux altså, he he he!! 😂 😂
Ikke bare sparte vi en haug, og da mener jeg en haug av penger, men vi fikk det også veldig personlig ettersom ingen andre har hatt det samme som oss 😃
Topics: 8Replies: 242Topics: 26Replies: 265Topics: 59Replies: 7239Kan ikke skjønne at folk vil oppfatte det som gjerrig, og hvis det er tilfellet så dem om det :usikker:
Det med hjemmelagdet trenger heller ikke bli så veldig billig, det erfarte i hvertfall jeg, spesielt hvis man skal regne på all tiden man bruker også.
Jeg lagde alt selv, og ville ha gjort det igjen – tvert! Man blir så så stolt av en selv og ikke minst får et «eieforhold» til bryllupet, aka «dette har vi stått for»!
Lykke til og kos deg!! :flire:
Topics: 3Replies: 20Topics: 7Replies: 29Håpar virkelig ikkje at det blir oppfatta som gjerrig… for eg har tenkt å gjera det samme 😯
Begynner på dei 70 innvitasjonane i løpet av veka, har laga eigne lykter av syltetøyglass, og til våren skal eg ut å hente inn drivved, sidan det skal være ein del av bordpynten.
Eg håpar mine gjester, opplever det som spesielt og hyggelig, at me har brukt mykje tid, tanke og omsorg i det.
Heimelaga er ikkje gratis heller, tvert i mot så kostar det både i tid og pengar. 😀
Frøken
annonseTopics: 3Replies: 20«Sogningen» wrote: Håpar virkelig ikkje at det blir oppfatta som gjerrig… for eg har tenkt å gjera det samme 😯
Begynner på dei 70 innvitasjonane i løpet av veka, har laga eigne lykter av syltetøyglass, og til våren skal eg ut å hente inn drivved, sidan det skal være ein del av bordpynten.
Eg håpar mine gjester, opplever det som spesielt og hyggelig, at me har brukt mykje tid, tanke og omsorg i det.
Heimelaga er ikkje gratis heller, tvert i mot så kostar det både i tid og pengar. 😀
Du har kjempefine idèer! Det med drivved var nytt for meg. Får man evt. låne idèn, eller føles det som jeg stjeler dine dekorasjoner? 😳
Jeg har tenkt flette lyng og legge noe blomst oppi som blomsterdekorasjon. Ved siden av skjell og annet sjø-ting, siden festen blir i en sjøbod. Drivved hadde passet veldig godt inn :p
Topics: 36Replies: 68428. okt. 2012 kl. 18:08 #162141Jeg prøver å fikse mer eller mindre alt selv. Lagd blomster til invitasjoner og bordkort, lager strømpebånd selv, skal ordne brudebuketten og bord dekorasjonene selv.
Hva andre skulle synes om at jeg har gjort ting selv er ikke så viktig for meg. Så lenge jeg og min kjære er fornøyde så er det viktigst.
Topics: 3Replies: 20«Pfefferkorn» wrote: Jeg prøver å fikse mer eller mindre alt selv. Lagd blomster til invitasjoner og bordkort, lager strømpebånd selv, skal ordne brudebuketten og bord dekorasjonene selv.
Hva andre skulle synes om at jeg har gjort ting selv er ikke så viktig for meg. Så lenge jeg og min kjære er fornøyde så er det viktigst.
Ja, jeg tror det synes på festen om du er bekvem med sammensetningen. For meg er det viktig at det blir naturlig og jordnære. Hvis jeg (les vi) er fornøyde kommer sikkert gjestene og til å kose seg. Det er jo alle, vi og gjestene som sammen gjør festen, så det er litt viktig med bra dekor, tross alt 😛
Frøken
annonseTopics: 21Replies: 234Synes ABSOLUTT IKKE det oppfattes som gjerrig å lage ting selv, snarere tvert imot!
Mye mer omtanke bak det en lager enn det en bestiller ferdigprodusert.
Jeg skal også lage invitasjoner, bordkort og festprogram fordi vi ønsker å sette vårt preg på dagen :nååh:
Topics: 7Replies: 29«Maja» wrote:
Sogningen wrote:Håpar virkelig ikkje at det blir oppfatta som gjerrig… for eg har tenkt å gjera det samme 😯Begynner på dei 70 innvitasjonane i løpet av veka, har laga eigne lykter av syltetøyglass, og til våren skal eg ut å hente inn drivved, sidan det skal være ein del av bordpynten.
Eg håpar mine gjester, opplever det som spesielt og hyggelig, at me har brukt mykje tid, tanke og omsorg i det.
Heimelaga er ikkje gratis heller, tvert i mot så kostar det både i tid og pengar. 😀
Du har kjempefine idèer! Det med drivved var nytt for meg. Får man evt. låne idèn, eller føles det som jeg stjeler dine dekorasjoner? 😳
Jeg har tenkt flette lyng og legge noe blomst oppi som blomsterdekorasjon. Ved siden av skjell og annet sjø-ting, siden festen blir i en sjøbod. Drivved hadde passet veldig godt inn :p
Ja klart du må ta ideen :p Berre hyggelig det.
Topics: 59Replies: 637«Maja» wrote: Jeg er ganske kreativ og liker gjerne å pyssle på ting. Derfor har jeg tenkt å gjøre det meste av dekorasjoner, bordkort, invitasjoner og buketter selv. Det er egentlig ikke mye man ikke kan gjøre selv, tenker jeg!
MEN, jeg lurer på om dette kan oppleves som gjerrighet fra vår side?? Jeg håper altså å få en look av hjemmelaget, så at gjestene kan se det er tanke og arbeid bak alt. Men jeg vil selvfølgelig ikke at noen skal tenke at det er gjort for å spare penger…
Noen tanker om dette? Jeg vil absolutt ikke ha et bryllup som ser ut å være «low-budget»! :forskrekket:
Jeg laget alt selv, og alle gjestene var meget imponerte. De kunne se at jeg hadde lagt hele sjelen min i dette og at dette hadde tatt mye tid.
Så anbefaler deg det på det sterkeste.
Du kan se mye av dette på min «To do list» 😀
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.