thailand med småbarn
Hjem / Bryllupsforum / Og andre ting… / Skravleforumet / thailand med småbarn
Hjem / Bryllupsforum / Og andre ting… / Skravleforumet / thailand med småbarn
- Dette emnet har 9 svar, 6 deltakere, og ble sist oppdatert 12 years ago av
eriksson.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 4Replies: 928. jan. 2013 kl. 16:12 #10555
Noen som har erfaring med slik lang flytur med småbarn? Sønnen vår er nesten ett år når vi drar.noen tips som kan være lurt og tenke på?har vi lov til og ta med mat og drikke igjenom sikkerhetskontrollen? Begynner og bli lettere stresset:)
Frøken
annonseTopics: 64Replies: 1674Jeg hadde for deres del oppgradert slik at dere ikke er utslitte før dere er halvveis… Mat er det ikke noe problem å ta med seg gjennom sikkerhetskontrollen, drikke litt verre.
Jeg ville hatt med leker, varmt tøy og skift til flyturen. Og kanskje også noen triks som gjør den lille søvnig og trøtt.
Når reiser dere? Ganske lang flytur for en på under et år er det ikke det.
Topics: 4Replies: 928. jan. 2013 kl. 16:29 #166653Takk for svar:) vi reiser neste fredag:) flyt drar herfra til amsterdam ca 1415 så er det vel en times venting i amsterdam før den lengste turen fra amsterdam til thailand.ja er veldig langt og fly men nå ble det slik det ordnet seg best mht bryllup
Frøken
annonseTopics: 21Replies: 234Elsker Thailand :nååh: :nååh:
Gutten deres kommer til å få enormt med oppmerksomhet når dere kommer frem!! I Thailand elsker de små barn, og mange av dem er så begeistret at de med glede tar seg av småen når dere spiser middag på restaurant 😀 (Det var et STORT sidesprang til dine spørsmål 😂 )
Angående flyturen: kjøp inn litt nye leker, som dere tar frem etter hvert. Kjøp inn masse kjeks; tar litt tid å knaske på 😉 Om han liker å se på TV og dere har Ipad, ta den med med masse tegnefilmer. Nye bøker å titte i. Ellers liker jo de små å utforske litt rundt, så la han få gå litt rundt på flyet så blir han nok sliten og trøtt.
Drikke er det dessverre ikke lov å ta med gjennom sikkerhetskontrollen, men ville ringt flyplassen angående barn. De har ofte egne regler der.
Riktig god tur!!!! Dere kommer til å få det supert!
Topics: 4Replies: 928. jan. 2013 kl. 19:55 #166685Ja har hørt det at de er veldig glade i barn der nede? Ipad var ett bra tips:) takk.har du vært i pattaya tidligere?
Topics: 21Replies: 234Frøken
annonseTopics: 55Replies: 4059«februarbrud13» wrote: Noen som har erfaring med slik lang flytur med småbarn? Sønnen vår er nesten ett år når vi drar.noen tips som kan være lurt og tenke på?har vi lov til og ta med mat og drikke igjenom sikkerhetskontrollen? Begynner og bli lettere stresset:)
Mat og drikke til små barn under flyreisen får dere med dere igjennom sikkerhetskontrollen.
Det er jo ikke alt av drikke til søte små de selger etter man har gått igjennom sikkerhetskontrollen, tenker da type barnedrikker ect. Dette får du med deg igjennom helt uavhenig om det er over 100 ml eller ikke.
Topics: 20Replies: 47929. jan. 2013 kl. 12:56 #166745Vi har reist en del med dattera vår hennes første leveår og jeg må innrømme at det var bare vanskeligere jo større hun er (siste flyturen var hun 10mnd), men ingen flyruter på over 6 timer da… Men det gjelder å være forberedt! Mat&drikke til barnet får du med, men du må evt smake på det. Ha med minst to skift, masse våtservietter og godt med bleier. Noen nye spennende leker og noen gamle som du VET slår an (ingen garanti for at de liker den nye leka du trodde skulle bli en hit). Bæresele er veldig praktisk, både på flyplassen og hvis du er på langflyvning og kan gå litt rundt. Og et teppe! Ellers så er det bare å «slippe de litt løs», la han få gå eller krabbe i midtgangen, han kommer til å være flyets sjarmør og få masse oppmerksomhet 🙂 krysser fingrene for at det er ledige plasser på flyet, så han kan sove i et tomt sete og leke på gulvet foran sete uten å være i veien for midtgangen også. Vi holdt vår unna midtgangen så lenge som mulig. Så fort hun oppdaga den så var det ingen vei tilbake og mye mer slitsomt for oss hahaha 🤦♀️ god tur til dere (forresten var det du som skulle gifte deg i Thailand?) 🙂
Topics: 4Replies: 929. jan. 2013 kl. 13:30 #166752Da tar vi med mat og drikke kan alltids smake på det slik at de ser det ikke er noe skadelig vi tar med på flyet.ja det er vi som skal gifte oss i thailand:)på selveste valentinsdagen:)
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.