Vår tur til Grand Canaria
Hjem / Bryllupsforum / Og andre ting… / Skravleforumet / Vår tur til Grand Canaria
Hjem / Bryllupsforum / Og andre ting… / Skravleforumet / Vår tur til Grand Canaria
- Dette emnet har 12 svar, 8 deltakere, og ble sist oppdatert 16 years ago av
Stavangerpar.
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 550Replies: 1386001. mar. 2009 kl. 18:17 #640
Lørdag 7 februar,satte vi oss på flyet og skulle til Grand Canarai. VI gledet oss veldig til tre uker i sol og varme. Bade,gå til sentrum,kjøre rundt i leiebilen og bare gjøre det vi ønsket.
Vi kom ned til strålende sol og vi var overbegreistret. Vi koste oss og gjorde akkurat det som passet oss. Ole fikk en liten bakterie i seg og ble liggende en dag,men det var jo ikke noe alvolig.
Torsdag 12 februar,så ble min mor syk.Hun fikk skikkelig vondt for bryste og siden hun har hatt hjerteproblemer tidligere,så kontaktet vi lege. Hun ble da lagt inn på sykehus og var der i to dager. Etter dette måtte hun inn på sykehuset fire ganger til kontroll,så mye av ferien gikk til dette,følte vi,det hang jo over oss.
Ellers hadde vi det kjempefint,vi badet masse,solte oss,var i sentrum,kjørte rundt på øya og så oss rundt og vi var på noe de kalte Gabo dinner. Det var kjempemessig,noe jeg vil råde alle til å gå på,hvis en får mulighet.
jeg hilste også til palmene fra Katrine.
Vi hadde stort sett pent vær, mellom 20 og 24 grader,var standaren. Tre dager med overskyet,hadde vi desverre,men vi var der jo i tre uker,så vi får tåle det. Verre for dem som kun skulle være der i en uke.
Siste uken fikk vi også besøk av min eldste datter,så da var vi alle samlet.
Guttungen er helt i hundre,han elsket å fly.spise is,bade og maskottene Lollo og Bernei var han helt oppslukt av. I dag ville han reise tilbake til Arguiengin,noe jeg måtte forklare ham at ikke gikk ann før på lenge. Håper ikke det går mer enn 12 mnd.
Dette var bare en liten kort fortelling om hvordan vi hadde det.
Frøken
annonseTopics: 28Replies: 195701. mar. 2009 kl. 18:22 #18718Velkommen tilbake 😀
Håper formen til moren din er mye bedre??!! Synd at det skulle skje i ferien deres da
Topics: 133Replies: 2765Frøken
annonseTopics: 201Replies: 19922Topics: 550Replies: 1386001. mar. 2009 kl. 18:40 #18736Takk skal dere ha,det var en fin tur ja. Min mor er nok litt bedre,men må bli fulgt nøye opp av lege her hjemme,noe jeg håper de gjør.
De sa på Ving (som vi reiste med) at hun burde skrive krav til sitt forsikringsselskap om å få kompentasjon på ødelagt tur pga sykdom. Har ikke hørt om det før,men det går jo ann å prøve,så jeg skal til henne i løpet av uken som kommer og hjelpe henne med å skrive et brev. Skal bli spenndene å høre hva de sier.
Topics: 22Replies: 243Frøken
annonseTopics: 133Replies: 2765«Stavangerpar» wrote: Takk skal dere ha,det var en fin tur ja. Min mor er nok litt bedre,men må bli fulgt nøye opp av lege her hjemme,noe jeg håper de gjør.
De sa på Ving (som vi reiste med) at hun burde skrive krav til sitt forsikringsselskap om å få kompentasjon på ødelagt tur pga sykdom. Har ikke hørt om det før,men det går jo ann å prøve,så jeg skal til henne i løpet av uken som kommer og hjelpe henne med å skrive et brev. Skal bli spenndene å høre hva de sier.
Jeg ble akutt syk midt i ferien for noen år tilbake (kremt…15 år siden eller noe) da fikk mor og far tilbake 50% av pengene de hadde betalt for turen, samt dekket alle sykehus utgifter uten problemer,.
Topics: 550Replies: 1386001. mar. 2009 kl. 18:45 #18741Får håpe at vi også får noe igjen,for det er jo klart at turen ble en del ødelagt,måtte kutte ut tur vi hadde meldt oss på,fikk ikke benytte leiebilen slik vi ville og mange timer på sykehus
Topics: 7Replies: 97En i min familie falt og kutta seg opp og måtte på sykehus og sy masse. Dette skjedde i fylla på en sydentur og han husker ikke helt hva som skjedde.. Han fikk igjen hele beløpet som turen kostet. Ferien var jo ødelagt siden han ikke fikk lov til å bade…
Så jeg tror ikke det skal være noe problem å få noe fra forsikringsselskapet etter din mors sykdom.. Mulig dere må ha dokumentasjon på sykehusopphold og slikt da..
Topics: 550Replies: 1386001. mar. 2009 kl. 19:39 #18762Det er jo forståelig at vi må ha dokumentasjon på at hun var på sykehuset. Får vi noe igjen,går dette til å reise tilbake neste år,så da blir det jo hell i uhell da. Jeg stortrives der nede,det er så deilig.
Topics: 118Replies: 2914Så flott å høre at turen var bra. Selv om ikke alt gikk på skinner. Håper moren din er bedre 😉
Bra at du hilste til palmene fra meg. Det var viktig
Alle som reiser til plasser jeg har vært på blir nødt til det skjønner du. Jeg elsker palmene. Alle palmer overalt [smilie=love0038.gif]
Jeg har fått sangen fra «The beach» på hjernen og hver gang jeg setter meg på bussen setter jeg på Mp3 spilleren og hører på den. Her om dagen drømte jeg meg helt bort, så jeg glemte nesten å gå av bussen. 😯 Noen her inne sier de er verpesyke…… jeg er syden, varme, sol og badesyk….
Så jeg misunner virkelig turen deres og jeg er glad for å høre at dere har hatt det fint.
Velkommen tilbake. vi har savna deg [smilie=love0039.gif]
Topics: 99Replies: 2760HEI Stavangerpar 😃 Så koselig å ha dere tilbake! Selv om jeg hadde unnet dere enda en uke i syden jeg 😉
Leit at moren din ble syk. Men det er riktig at forsikringer dekker X når man blir syk på ferien. Har man helårsreiseforsikring så pleier denne å være god. Jeg var akkurat på kurs om forsikringer, siden det er endel av jobben min, så har akkurat blitt oppdatert på reiseforsikringer skjønner du 😉
– Prøv iallefall – mitt råd!
Håper uansett at alt står bedre til nå..!
Synes dere var heldig med været jeg.. 3 dager av 3 uker er jo absolutt overkommelig. Og med tanke på hva dere ville ha hatt her hjemme, så er jo overskyet i Spania, nesten himmelriket iforhold til hva det har vært her hjemme i noen uker nå. (Håper dere har hatt noen snille naboer som har måkt for dere da) 🙂
Kan også se for meg frustrasjonen til gutten deres som ville tilbake stakkars.. Da har dere nok skapt en god ferie for han
Men uansett.. velkommen tilbake, og nå er det vel leilighets/husjakt som står for tur kanskje?
Topics: 550Replies: 1386002. mar. 2009 kl. 10:10 #18855Hei Katrine og Roger. Takk for hyggelige ord. Min mor virket bedre,men er dårlig igjen i dag,så nå skal hun til legen igjen. Håper virkelig ikke at det er hjerte som har begynt igjen. Jeg kjenner at jeg er bekymret for henne.
Ja,vi skal prøve å få noe igjen fra forsikringsselskapet. Turen vår ble jo ødelagt av dette. Frem til dette skjedde,så var jo alt bare fint,men etter det,så hang det jo over oss hele tiden.
Roger: Vi trengde ingen til å måke for oss,vi bor i stavanger og her forsvant sneen før vi kom hjem,så det er ikke noe probelem og ja,det er boligjakt som nå står for tur.
-
ForfatterInnlegg
- You must be logged in to reply to this topic.