Endelig.2014
Startede emner: 8
Forumsvar totalt: 30
Har forumrolle: Deltaker
Forumsvar Lagt Inn
-
ForfatterInnlegg
-
Topics: 8Replies: 3028. jul. 2014 kl. 23:24 #175676
At vi event. Må betale spiller ingen trille, det er det verdt….
Men nå ringte mamma (haha) organisten, og ifølge henne hørtes han ut til å kanskje ville snu på flisa. Han skulle tenke på det, og gi rask tilbakemelding. At han vil tenke på det er jo fremgang i seg selv…. Så vi krysser fingre og tær!
Joda, klart vi respekterer kirken, og forstår at det å inngå ekteskap i kirken er en høytidelig religiøs handling. Men det er da virkelig ikke noe dyster handling? Vi ser på det som en gledens dag.
Inn og utgangsmusikk tradisjonelt sett er heller ikke kristne melodier i den forstand, har vi funnet ut.
«Here comes the bride» skal visst være fra en film, og i utgangspunktet ikke benyttet i vielser en gang.
Nordaaks purpose f.eks er jo faktisk fryktelig tragisk, fra et teaterstykke.
Tviler også sterkt på at diverse norske brudemarsjer er religiøse sånn sett. Så vi kan ikke fatte og begripe dette snevre synet.
Frøken
annonseTopics: 8Replies: 3028. jul. 2014 kl. 23:15 #175675Overraskende ungt snitt! Jeg blir en 28 år UNG brud . Andre par ut i vår vennekrets.
Topics: 8Replies: 30Frøken
annonseTopics: 8Replies: 3028. jul. 2014 kl. 23:05 #175673Jeg kjøpte et enkelt ettlags slør i tyll. På 2.8m
Kjolen min er voldsom (skal da være brud bare en gang!) så jeg følte sløret måtte være langt, men enkelt for ikke å konkurrere med kjolen.
Har du blonder/broderier på kjolen er det jo veldig fint om det tas opp i sløret, synes jeg 🙂
Også har jeg fått noen tips:
Velg slør med kam-feste eller annet feste som er lett å ta av. Sløret blir fort et irritasjonsmoment utover dagen og kvelden.Tips to var lengden. Er du lang og slank kan du velge nær sagt hva du vil, er du kort, eller kort og litt rund som jeg bør du velge kroppslangt eller mer. Kortere slør deler deg i to og skaper illusjon av at du er kortere enn du er.
Topics: 8Replies: 3028. jul. 2014 kl. 22:55 #175672Synes det virker som jj’s alltid har «tilbud» på frakten…
Uansett, jj’s sender med DHL. DHL fortoller selv, så du er nær sagt garantert er gebyr både på toll, og levetingskostnader til DHL. I tillegg til det du betaler for frakt hos jj’s.
Uansett, du får en mye billigere kjole, enn om du hadde kjøpt i brudesalong. Jeg har kjøpt kjole derfra, min venninne og min mor. Alle 100% fornøyde 🙂
Topics: 8Replies: 3028. jul. 2014 kl. 22:50 #175671Forstår godt at det ikke er noen god følelse! Men det høres ut som damene i butikken virkelig gjør det de kan for å ordne dette.
Håper alt går i orden! Vi gifter oss forresten samme dag 😉Frøken
annonseTopics: 8Replies: 3028. jul. 2014 kl. 22:47 #175670Kjøpte til sønnen på ebay, til mannen på http://www.suitopia.no
Synes prisene du har fått fra før ikke er så gale altså. For med toll og tull har nok jeg betalt mer. Men, mannen har da fått skreddersydd sjakett.
Topics: 8Replies: 3028. jul. 2014 kl. 00:41 #175665Takk for svar! Ja, det er et flott piano i kirken, og jeg kjenner folk som jobber med musikk, og dermed kjenner godt til organisten. Disse sier han er veldig flink, både på orgel og piano. Og, begge melodiene har vi hørt på orgel. Vi foreslo først piano nemlig, da var svaret, helt bokstavlig: «piano er totalt uaktuelt».
Vi har nå telefonnr til to andre organister, så da gjenstår to ting: at vi får lov å faktisk bytte organist, OG at en av dem er tilgjengelig.
Topics: 8Replies: 3026. jun. 2014 kl. 01:14 #175552Kjolen er foreløpig hemmelig, har to gode bekjente her inne 😉
Jeg søkte på waist coat og cravat 🙂
Topics: 8Replies: 3004. jun. 2014 kl. 22:15 #175485Her var det faktisk han som ville ha mitt etternavn. Tradisjonell som jeg er, ville jeg ha hans.
Jeg har fra før veldig langt navn, fornavn-mellomnavn etternavn etternavn. Mitt mellomste etternavn er verneverdig, og derfor ville han ha det. Mitt siste er et -sen navn som halve Norge har. Barna våre har et navn fra oss hver.Konklusjonen blir at vi sammen skal hete mitt navn og hans navn til slutt. Rekkefølgen fordi det klinger best. Barna beholder mitt -sen navn og mannens etternavn og får lov å skifte navn hvis de vil, foreløpig har de ikke likt den tanken.
Topics: 8Replies: 30Topics: 8Replies: 3004. jun. 2014 kl. 21:54 #175483Jeg kjøpte en ebaykjole i fjor høst. Kjolen var ikke lik bildet, men veldig veldig fin. Mange lag med både tyll, fine blonder, innebygde spiler, pene broderier og perler. Den var dog for trang, men det var pga mine mål. Jeg bestilte den for trang fordi jeg skulle ha et mål. Nå har jeg slanket meg ut av den hehe… I såpass stor grad at å sy den inn ikke blir samme kjole lenger.
Men alt i alt en bare positiv opplevelse. Bestilte også brudepikekjole på nett som er kjempefin 🙂
Korsettet mitt kom i går. 92,- inkl frakt fra lightinthebox. Perfekt passform, ingenting med det tyder på at det var billig altså! Det er lekkert 🙂 gode spiler og broderier osv.
Har bestilt et par sko også fra lightinthebox. De ble altfor store, men igjen var det min egen feil som tenkte at jeg burde bestille dem store med vilje pga små kinastørrelser. Skoene er nok en helt ordinær 38 de, bare synd de skulle vært i 36.
Topics: 8Replies: 3004. jun. 2014 kl. 21:34 #175482Skjønner problemet ditt fullt ut 😔
Jeg har ingen far, dvs. Han eksisterer ikke for meg.
Har ingen bror, onkel eller NOEN annen mannsperson som står meg nær.
Mannen skal ikke gjøre det, jeg føler det tar magien fra det ene øyeblikket i livet, der han spent skal vente på meg og ta meg i mot.
I tilleg er jeg såpass tradisjonelt bundet i dette her at det føles galt at mamma gjør det. Selv om det er hun som sikkert er det rette valget.
Flere har tipset meg om sønnen min. Det hadde vært en gøy vri. Men, jeg trenger støtte i det øyeblikket for å ikke bryte sammen. Alene vet jeg at jeg ikke greier. Nei er ikke lett det der!!Iogmed at du har en bror ville jeg valgt ham tror jeg.
Frøken
annonseTopics: 8Replies: 3003. jun. 2014 kl. 01:07 #175480Jeg prøvde en slik kjole (167cm) og fant fort ut at det var ikke høyden som var det viktigste slik jeg trodde, men derimot former. Og å kunne bære og vise frem formene sine med stolthet 🙂
Jeg passet en slik kjole, men det var ikke «meg». Vil anbefale deg å prøve før du bestemmer deg helt for den typen, uavhengig av høyden din 🙂
Topics: 8Replies: 3027. aug. 2013 kl. 17:15 #173271Så flott at du var heldig med kjolen din, den er jo virkelig helt nydelig!!
Har du prøvd den på? 😃
Topics: 8Replies: 3023. aug. 2013 kl. 19:17 #173211Håper linken virker
Det 8 bildet på denne siden
http://m.ebay.com/search?kw=Seller%3A+The_popular&epp=24&pgn=2&fads=1&so=12&slr=%20The_popular&itemId=nullDet eneste som ikke er som på bildet er perlene, de er helt ok men ikke eksakt de samme.
Frøken
annonseTopics: 8Replies: 3023. aug. 2013 kl. 16:38 #173203Kjolen kom i dag!!! Den er virkelig nydelig!!!! Godt håndverk hele veien, ikke noe billig, tacky polyester-sateng, isydd korsett, vakre perler. Ja alt er helt perfekt 🙂
Og den er eksakt som på bildet!!!!!
Og det kuleste av alt: den veide 1.5 kilo, vakuumpakket. Så jeg var veldig skeptisk… Den har flere lag stoff, er slett ikke enkel og simpel på noen måte. Og, den er ikke engang krøllete etter vakuumpakking!
Jeg er såååå lykkelig og lettet nå 🙂 🙂 i tillegg har vi booket både catering og lokaler i dag 🙂 🙂
Topics: 8Replies: 3022. aug. 2013 kl. 17:38 #173186Kjolen ligger akkurat nå i Kristiansand. De kunne visstnok ikke levere hit fordi de alt hadde vært her i dag. Finner det litt merkelig da han i ene øyeblikket sier pakken min nådde dem før 06.00 i morges, og at de leverer i mitt område mellom 11.00 og 14.00… Jaja… Vi avtalte at jeg skal plukke den opp på avtalt sted i byen i morgen.
*ikke glede meg-ikke glede meg* så oppdatering kommer i morgen!!!
Topics: 8Replies: 3021. aug. 2013 kl. 21:38 #173179Nydelig kjole!!! Håper den er som forventet, og hold oss oppdatert 🙂
Topics: 8Replies: 3021. aug. 2013 kl. 20:20 #173178Kjolen er i Tyskland… Herrefred så spent jeg er. Dessverre klarer jeg ikke å unngå å glede meg og ha forventninger… Håper så inderlig det ikke skuffer….
-
ForfatterInnlegg